Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree3Одобрявам

Midea MUB-24HRDN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #1

    Midea MUB-24HRDN1

    Здравейте,
    можете ли да ми кажете какво да очаквам от тоя модел: MUB-24HRDN1, т.е. добри и лоши страни.
    Машината вече е взета /не по мой избор/, като се очаква да охлажда сървърно помещение целогодишно /около 45 куб.м./.
    Моето желание е да я монтират на тавана хоризонтално, но ако това ще представлява проблем може да се помисли за подов монтаж.
    Ще се радвам на всяко мнение и информация.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    По принцип за сървърно се взема стенен климатик(в общия случай Midea или българо-китайски),Вземат се такива заради ниските им цени.Дали ще се справи зависи от отделяната топлина от сървъри,UPS ,switch-ове и т.н. Най.добре да е таванен монтаж, защото по земята или на ниско има UPS-и, като някои от тях отделят доста топлина.Също ако сървърното е доста важно хубаво е да се сложи резервен климатик,ако се повреди основния(докато го поправят) да има кой да продължи охлаждането. Иначе не очаквай никой да има практически впечатления от този модел на Midea.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Марката е възможно най-неподходящото решение за използване в сървърно помещение. Иначе ще работи, докато не се скапе или не стане достатъчно ветровито или студено навън, че да му обледи вътрешния топлообменник и в последствие да наводни сървъра... Лично аз препоръчвам да се монтира на тавана, тъй като там е най-голямата жега. Разбира се зависи и какви точно са сървърите и как са разположени в пространството.

    Аз лично последно слагах 3 броя 14кВт канални машини самсунг в един сървър 12m2 с 25kVA оборудване и се получи много добре. И трите на тавана. Гарантирано охлаждане от -15 до +50, автоматична смяна за уеднаквяване на работните часове, автоматично пускане при възникване на грешка, автоматично включване на втора машина при надвишаване на определена температура, аларми и вскякакви глезотии. Предполагам обаче, че не е нужно да казвам, че там хората не платиха 2000 лева за тези системи...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Марката наистина е неподходящо решение, но е една от най-използваните, особени в обществени учреждения, където се използват обществени поръчки.Обаче е важно да се убеди отговорния фактор за нуждата от резервен климатик.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Климатика трябва да се монтира на пода, пред шкафовете със сървъри.
    necata2 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #6

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Благодаря за отговорите. Емил Васев е нацелил обществена сграда - обществена поръчка, а аз съм поставен пред свършен факт.
    И в момента сървърното е с два климатика все Мидея, като старият, който искам да заменя с този е на 7г. работа нон стоп в охлаждане, веднъж заменян компресор и в момента с проблем със загуба на фреон - периодично допълван.
    Вторият, който ще остане да работи заедно с този MUB-24HRDN1 е пак някаква Мидея, стенна 24-ка, която е на две години и за сега държи добре. Модела не си спомням, но ми се стори странна, защото отвън кашона беше брандиран Мидея, а отвътре някаква "китайска" измислица. Т.е. ако обърнеш кашона с хастара вече е друг климатик . Специфичното е , че има един големичък дисплей за температурата в дясно.
    Аз нарочно си бях заявил таванно-подов климатик с надежда да е нещо читаво, но пак Мидея. Голям проблем ми е, че с едни дистанционно се управляват и двата климатика.
    Благодаря още веднъж за отоговорите. Най-вече ме интересуваше дали правилно съм се насочил към таванен монтаж и дали това няма да е проблем. иначе тялото е доста далеч от шкафовете с машини и няма опасност да ги наводни директно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Климатика трябва да се монтира на пода, пред шкафовете със сървъри.
    Грандиозна грешка, особено с тази марка!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Марката наистина е неподходящо решение, но е една от най-използваните, особени в обществени учреждения, където се използват обществени поръчки.Обаче е важно да се убеди отговорния фактор за нуждата от резервен климатик.
    Ами всъщност не е, напоследък хората изискват параметри и документи, които китайците не могат да изкарат, колкото ида им се иска.

    Под параметри нямам в предвид случаи, в които поръчката е написана за определена марка, а за нормални поръчки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #8

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Климатика трябва да се монтира на пода, пред шкафовете със сървъри.
    Точно така се прави ,ама с професионална машина само за сървър,засмуква въздуха от горе и го подава под пода който е двоен и повдигнат с плаки и го набива направо в Рака.Иначе Мидеята си я монтирай стандартно,"копачите " уж са богати ,можеше и нещо по-марково да вземат.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Това не са копачи, щом е обществена поръчка.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Грандиозна грешка, особено с тази марка!
    Щом казваш... Само да ви обърна внимание, че задачата тук не е климатизация на помещението, а охлаждане на машините.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Щом казваш... Само да ви обърна внимание, че задачата тук не е климатизация на помещението, а охлаждане на машините.
    Ти за колко сървъра си правил системи за охлаждане?

    1. Охлаждането на сървър не може да става чрез духане срещу него с обикновен климатик, "духането" в сървърния рак се прави с close control системи.
    2. Подовият монтаж на тази мидея е предпоставка за следното:

    През лятото сървърът се охлажда, а от духането корпусът му се преохлажда под точката на оросяване. Мидеята се скапва. Някой влиза да види какво става и докато се усети целият сървър е в конденз.
    spas.slavchev и P.Hristov харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #12

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ти за колко сървъра си правил системи за охлаждане?

    1. Охлаждането на сървър не може да става чрез духане срещу него с обикновен климатик, "духането" в сървърния рак се прави с close control системи.
    2. Подовият монтаж на тази мидея е предпоставка за следното:

    През лятото сървърът се охлажда, а от духането корпусът му се преохлажда под точката на оросяване. Мидеята се скапва. Някой влиза да види какво става и докато се усети целият сървър е в конденз.
    Сега вземи и обясни на хората що е то close control, и има ли то почва в дъжавни и общински сървърни
    Иначе начини за прецизна климатизация дал господ, и между раковете да ги слагаш и през технически под да подаваш, ама пари трябва да има и то не за крадене.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Сега вземи и обясни на хората що е то close control, и има ли то почва в дъжавни и общински сървърни
    Иначе начини за прецизна климатизация дал господ, и между раковете да ги слагаш и през технически под да подаваш, ама пари трябва да има и то не за крадене.
    Скоро ще излезе поръчка за ЦУ на НАП или НЗОК в София. Преди време имаше поръчка за проектиране и бяха заложили изисквания за супер сериозни close control системи, ще видим каква ще я свършат.

    Иначе си напълно прав...

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #14

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    На директно изпарение или на вода са нападжийските, че ми е интересно.
    Преди време разработвах за централния съвър на една банка система с утилизация на отпадната топлина от сървърите за отопление,
    та ми е интересно дали някой се заиграва на тема енергийна ефективност.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Midea MUB-24HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    На директно изпарение или на вода са нападжийските, че ми е интересно.
    Преди време разработвах за централния съвър на една банка система с утилизация на отпадната топлина от сървърите за отопление,
    та ми е интересно дали някой се заиграва на тема енергийна ефективност.
    По памет на директно бяха писани, но май нямаше утилизация.

    На тема енергийна ефективност с утилизация на отпадната топлина от сървърите, новите рейдови кули във Варна и Бургас са с рекавъри VRF-и.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе