Резултати от 1 до 13 от общо 13

ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    21
    #1

    ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Някой да знае какво означава № 5 от снимката на този климатик? Светна в червено първато от трите деления вече няколко дни? И можете да ми ги разтълкувате и другите натписи, че климатика е като коледна елха, някой път светва една друга изгасва и т.н.
    [img width=800 height=600]http://ruildesign.com/images/klima.jpg[/img]

    И втория ми въпрос е, за какво е тази празна касетка във вътрешното тяло? Трябва ли да си купя някакъв филтър да поставя вътре?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Червена лампа на вътрешното тяло Mitsubishi MSZ-WX28J!?

    Тая касета мяза на плазма

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    21
    #3

    Re:Червена лампа на вътрешното тяло Mitsubishi MSZ-WX28J!?

    Не мога да повярвам, че няма поне един човек от форума да ми помогне с проблема ми. Хайде напшете две, три изречения.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re:Червена лампа на вътрешното тяло Mitsubishi MSZ-WX28J!?

    Номер 5 е индикатора за чистотата на въздуха, касетата е за ароматизиращ филтър. А ти от кой купи климатика?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    35
    #5

    Re:Червена лампа на вътрешното тяло Mitsubishi MSZ-WX28J!?

    Колега, и моя климатик е с подобна касетка. Тя е плазмен дезодориращ филтър. Както и да е.
    Не знам дали знаеш, ама и тя се мие с вода.
    Има и друго. В моя климатик има вграден таймер 330часа за напомняне да си почистиш филтрите. и после ми светва една лампа.
    Твоята ламппа от кога е засветила?
    Та, след почистването на филтрите трябва да "занулиш" този таймер. И тогава лампата ми изгасва.
    Ти тази процедура правиш ли я?
    В дясно от дисплея имаш три бутона. Единия занулява таймера. Направи друга снимка ( фронтална ), за да се видят йероглифите и да ги сравня с моите.
    Черния бутон е за някакъв авариен режим на пускане при изгубено дистанционо. Не го натискай ( ако искаш )

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    21
    #6

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Цитат Първоначално публикувано от Mc Queen
    Колега, и моя климатик е с подобна касетка. Тя е плазмен дезодориращ филтър. Както и да е.
    Не знам дали знаеш, ама и тя се мие с вода.
    Има и друго. В моя климатик има вграден таймер 330часа за напомняне да си почистиш филтрите. и после ми светва една лампа.
    Твоята ламппа от кога е засветила?
    Та, след почистването на филтрите трябва да "занулиш" този таймер. И тогава лампата ми изгасва.
    Ти тази процедура правиш ли я?
    В дясно от дисплея имаш три бутона. Единия занулява таймера. Направи друга снимка ( фронтална ), за да се видят йероглифите и да ги сравня с моите.
    Черния бутон е за някакъв авариен режим на пускане при изгубено дистанционо. Не го натискай ( ако искаш )
    Да това се оказа проблема. Светва след определени часове. Не знам колко, за да напомни да почистя филъра. Натиснах едно от двете бели бутончета и изгасна.
    Ето по-добра снимка

    А този касетка трябва ли да има нещо вътре? Защото моята е празна. Зад касетката има един хартиен филтър?!
    И най-вдясно има още една сива кутийка с кръгла дупка по средата. Тя пък каква е?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    35
    #7

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Неееее колега . Моите йероглифи не са като твоите.
    Ето как са написани.
    Но щом е дало резултат значи е за нещо подобно.
    Може да са го написали по друг начин.
    На моята машина няма такава кутийка като твоята.( тази с дупката )
    Хартиения филтър, за който пишеш дали е от същия материал като ароматизатор за кола "елхичка" ?
    Ако е същия значи това е изветрял ароматизатор.
    Успех с по нататачното разгадаване на Японския
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #8

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Отговарям по молба на zicfrid, който си закупи такъв модел.... Касетката е плазмен филтър. Кутийката с отвора е датчик за замърсяванията на въздуха. Индикация номер 1, показва активирането на плазмен филтър, номер 2 - активирано избиране на подходяща температура с цел максимален комфорт при различните режими и интензивността на изсушаване при нощни температури, номер 3 - не съм сигурен за нейното значение, номер 4 - активирано самопочистване на изпарителя след спиране на машината при различните раживи, номер 5 - както вече ти отговориха, индикатор за чистотата на въздуха, номер 6, 8 и 10 - информация за вътрешна, външна и влажност в % - показва се на дисплея, номер 7 - активиран таймер, номер 9 - активиран икономичен режим, номер 11 - работна индикация, номер 12 - натоварване на компресора. Може да съм допуснал, някаква грешка, но се извинявам за което. Също така, оригиналното дистанционно за модела е JG21.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    32
    #9

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Благодаря ти много алекс правими впечатления,че индикация 3 светва когато включа климата и май когато прави дефрост но и аз не съм сигорен,взможноли е според теб?Иначе за сега работи добре машинката но да изчакаме по студените дни пък и да видим разхода на енергия от хитачито бях доволен малко по шумен но пък даста икономичен беше.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #10

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Може и за това да е - нямам конкретни наблюдения. В стари модели на марката, има такива които наистина при размразяване имаха индикация.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    32
    #11

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Забравих да те питам тази индикация за въздуха на определени часове ли светва и трябва ли да се занулява от някъде и ако да от къде?Хитачето светваше една лампа за почистване на филтрите мисля беше на 200 часа работа.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #12

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Онази кутийка с отвора е датчик за замърсяванията на въздуха и дава информация за това посредством скалата от диоди. След пускането на плазмения филтър, трябва тези замърсявания да се изчистват и индикацията да намалява или изгасва.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    32
    #13

    Re:ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?

    Мерси за информацията Алеск ако има нещо друго пак ще питам!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 11:55
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-12-11, 18:56
  3. теч на вода от вътрешното тяло
    От Rockwell във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-11, 18:22
  4. Отговори: 0
    Последно: 24-06-10, 14:02
  5. Фризер Zanussi - свети червена лампа за аларма
    От slaw във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 10-03-06, 14:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе