Резултати от 1 до 8 от общо 8

Mitsubishi Heavy, Fuji или Fujitsu?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #1

    Mitsubishi Heavy, Fuji или Fujitsu?

    Здравейте,
    и аз опрях до климатик...та ще съм благодарен ако ме посъветвате какво да си купя. Необходим ми е климатик за отопление на стая (хол с кухненски бокс+приобщен балкон) общо помещението е 38-39 кв.м. Имам топлоизолация фибран 5см, пвц дограма, жилището е тухлено. Спрял съм се на няколко модела инверторни климатици:
    Fuji electric RS 12LC - http://www.kondis-bg.com/climatics_res02.php?id=12
    Fujitsu - ASY A12LCC Inverter DC V-PAM - http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=87
    Mitsubishi - SRK 35 ZG-S Inverter - http://www.ekomatik.com/products.php?sub=mitsubishi&pid=60

    ...това ли са най-добрите варианти за този ценови клас?

  2.  
     
  3. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #2

    Re: Mitsubishi, Fuju или Fujitsu?

    Виж и това! Брат ми ползва 30м2 - боксониерка и се отоплява перфектно с MSZ-FA25 VA - 1 650 лв./миналогодишна цена/, не знам за теб дали ще е достатъчно - сигурно, при положение, че го дават за отоплителна мощност 0,9-5,0 с СОР 4,35, другия с такава мощност е MSZ-GA35 VA - 1 550 лв, но с СОР 3,8.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #3

    Re: Mitsubishi, Fuju или Fujitsu?

    Цените леко не са актуални - MSZ- FA25-VA 1725 лв , MSZ-GC35-VA - 1635 лв . Първия е със i-See сензор - голям гъдел за баровци но те не се задържат в боксониери

  5. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #4

    Re: Mitsubishi, Fuju или Fujitsu?

    Ами значи сме късметлии, а в боксониери се задържат перфектно, пък който иска може и с хладилник да се топли - най-добре ВЕКО!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #5

    Re: Mitsubishi, Fuju или Fujitsu?

    Грубо за отопление на такова помещените са нужни около 7kW отоплителна мощност т.е. 12BTU са крайно недостатъчни.
    Примерно FA25VA е високотехнологичен но МАЛОМОЩЕН модел, който може да отоплява не повече от 15тина м2.

    Един от най-добрите калкулатори за смятане на климатици изобщо в нета е на сайта на Булклима - .http://www.bulclima.com/bg/calc/
    Горещо те съветвам първо да сметнеш нужната ти мощност.

    Ето във връзка с въпроса i една полезна информация за класовете климатици:
    http://www.holodest.ru/popular/

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Mitsubishi, Fuju или Fujitsu?

    Тези калкулатори са пълне та*ак. При тях вингаи има преоразмеряване и не се смярта нищо. Ако се направи реално сметка нещата са коренно различни. Друг е въпрос, че във фирми, които смятат точмо топлозагубите винаги преоразмеряват отоплителната система, даже така я преоразмеряват, че просто всичките сметки си губят смисъла, но пък като се покажат срещу тях се плаща солидна сума.

    Празгледах го калкулатора. Не преоразмерява много, номоже да бъде по точен с въвеждане на повече данни за стаята. Аз има програма на Mathcad за смятане на необходимата отоплителна мощност.
    За да се ползва минилана отоплителна мощност за една стая тряба целия апартаент да се отоплява. Ако е и налице добре уплътнена дограма(може и стара дървена да е) мощността пада рязко.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #7

    Re: Mitsubishi, Fuju или Fujitsu?

    MITSUBISHI ELECTRIC FA-25 VA
    Чудесна машина,много познати екстри и висока цена!Изключително тих/девятката/

    FUJI/FUJITSU,GENERAL/
    -различни буквени означения и 9/9000 bTu/
    Чудесна машина,без допълнителни екстри/които не топлят или охлаждат/В режим Quiet-много близки до заветните 21 dB

    Избор-според портфейла!!!!


  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    6
    #8

    Re: Mitsubishi, Fuju или Fujitsu?

    Mitsubishi - SRK 35 ZG-S Inverter DC-VPAM

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 34
    Последно: 28-09-14, 11:11
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. FUJITSU GENERAL ASHG 12 LE vs. FUJI RSB-12LDC vs. Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От CoolDevil във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 06-02-12, 18:28
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе