Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #1

    Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6

    Здравейте. Това ще ми е първият климатик и много мислене пада. Малко инфо за помещението: Стая 19,7 кв.м или около 49 куб.м в среден ЕПК апартамент на втори ет., с една външна стена към терасата, която има 4 см. външна изолация, PVC дограма, външни щори. Отвсякъде ме топлят съседи. Без да отоплявам с дни в стаята не пада под 17 градуса. Изложение: Югоизток. Климатика ще е основно и единствено средство за отопление. За сега се спрях на два хиперинвертора на Митсубиши и не мога да реша кой да е. Моделите са в заглавието на темата. Много ви моля за обоснован съвет кой от ТЕЗИ два климатика да си взема. Кой реално ще е по-икономичен. Защото на хартия при 7 градуса е едно, а на практика при -15 става друго. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #2

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Най-големите достойнства на FD според мен са ексремно краткия дефрост и безшумната работа на агрегата в целия работен диапазон.За хеви не мога да коментирам.Иначе марковите върхови модели по принцип са икономични и запазват над 50% от номиналната си мощност при -15*.Това могат да го потвърдят и много специалисти по климатична техника тук от форума.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #3

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Притеснява ме и леко високия отдаван минимум на FD25VA. Дали ще работи нормално или ще е на ON-OFF? Хевито е с доста по-нисък минимум.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    MHI-то от заглавието реално е с доста по-висок минимум от това, което пише.
    Защо не се насочиш към 10-ка на Тошиба?
    10SKVP2-E.
    FD25VA също е добър, а пък МХИ не е климатик за топли, малки и изолирани помещения.
    Та моят съвет е между Тошиба и МЕ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #5

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Е, малки, малки, колко да са малки? Всички продавачи ми твърдят, че ми трябват 50W за охлаждане и 70W за отопление. Т.е. за 50 кубика стая би трябвало да са ОК. Хевито даже го дават с по-малък номинал. Вече се обърках тотално.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326732240[/time]_________________________________________________

    Сега ще погледна е Тошиба.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326732264[/time]_________________________________________________


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Ако не искаш On/Off работа, не взимай това - SRK25ZGX. Ако ти стиска - пробвай. Аз го имам обаче и смятам да ми се довериш.
    Сравнително по-малко, но пак ще се случва On/Off работа при FD-то. При Тошибата вероятността е най-малка и смятам, че е най-подходящ.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    56
    #7

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Здрасти , аз бих избрал SRK / SRC 25 ZGX-S

    Охладителна мощност, kW 2.5 (0.5-3.0)
    Отоплителна мощност, kW 3.0 (0.5-5.0)
    Ел. консумация в охлаждане, kW 0.50 (0.10-0.64)
    Ел. консумация в отопление, kW 0.59 (0.09-1.16)
    EER / COP: 5.00/5.08

    Обосновка: при тази ситуация , MSZ - FD25VA много често ще работи като on-off машина заради по-големия си минимум, (1,5-3,2-5,5kW, конс 0,61)
    Пробвах MSZ-FD25VA на различни скорости на турбината , над 3-та степен не се траеше ( според моите разбирания за шум). Окото е по-скоро маркетингов трик.
    Дано да съм бил полезен...

  10. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #8

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    В тези близо 20кв.м. FD25VA наистина е възможно да работи и на on/off цикли,при външна t* над +5* и задание под 22*,но човека не е споменал че за него би било проблем това.Той говори за основно отопление,а за такова FD25VA е надежден (и в дългосрочен план) избор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #9

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    всъщност някой би ли ми обяснил какво се случва, когато климатика работи на on-off? звучи заплашително. и като чета мненията ви разбирам, че и двата климатика са по-мощни отколкото ми трябват. това значи ли, че трябва да мина на 20ка (7ца)? четейки мненията ви се обърквам повече. един казва, че е безшумен, друг, че не се търпи, един препоръчва хевито, че нямало да спира, друг твърди че електрик-а ще спира по-малко....

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #10

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Нищо не се случва, просто може да чуваш промяната в шума от тръгването и спирането, това в по- топлото време и при зададени по ниски градуси, при сегашните външни температури това го забрави.
    Другото е, че когато тръгва и спира имаш температура която се колебае в малки граници,докато работейки без да спира я държи постоянно еднаква.
    Не минавай на 20-ка, там минимума не е по-нисък,само дето няма да те стопли. Най-нисък е на тошиба дайсейкай 5, но е по скъпа.
    p.s.
    Аз съм за FD25,за хевито Деян е писал достатъчно много, не че е по лош но първият има повече мощност при по ниски температури.

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    56
    #11

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    On-Off е гаден режим при инверторите , почва да влиза в преразход , температурата в стаята става неравномерна , затова и климатиците с нисък минимум и висок максимум са по-скъпи.
    7-ца няма да те стопли в студените дни, там COP на климатика не влияе много , а запаса от климатична мощност, която имаш. Пример , аз съм с TOSHIBA RAS-B10SKVP - в 16 кв.м без съседи и машината не ми работи като on-off , но темата е за Mitsubishi.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #12

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Ясноооо. Няма да минавам на 7ца. Ок. Сега започвам да търся климатика с най-нисък минимум (освен тошибата). Много е хубав, но ми идва вече множко. Благодаря на всички за мненията. Ще пиша на какво съм се спрял.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Цитат Първоначално публикувано от evgeniy
    всъщност някой би ли ми обяснил какво се случва, когато климатика работи на on-off? звучи заплашително. и като чета мненията ви разбирам, че и двата климатика са по-мощни отколкото ми трябват. това значи ли, че трябва да мина на 20ка (7ца)? четейки мненията ви се обърквам повече. един казва, че е безшумен, друг, че не се търпи, един препоръчва хевито, че нямало да спира, друг твърди че електрик-а ще спира по-малко....
    Така е колега. За едни високия минимум е недосатък, за други пък е предимство. Няма единодушие.
    Най-накратко казано ниския минимум може да причини дискомфор тъй, като започва да подухва хладно, когато работи на ниска мощност.
    Това при инверторните машини с висок минимум го няма. Въздушната струя е по-топла и при достигане и надхвърляне на зададената t. започват да изключват след, това включват, изключват..... Работят като on/of климатизатори. За други пък това е предимство. Това, обаче се случва при температури около и над 0гр. Оособенно ако е зададена ниска t. 20-22гр. Предвит твоето топло помещение, вероятно, така ще работи и при -5
    Аз лично предпочитам нисък минимум и зверски максимум
    За съжаление Fujitsu си осакатиха тотално продукцията. Старите серий бяха с относително нисък минимум, висок максимум и прилично качество предвит цената
    Сега гледам към DAISEIKAI 6 но цената......

    Прегледай и тази тема https://forum.setcombg.com/index.php...,55004.28.html

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZGX-S

    Цитат Първоначално публикувано от suicidal
    Здрасти , аз бих избрал SRK / SRC 25 ZGX-S

    Охладителна мощност, kW 2.5 (0.5-3.0)
    Отоплителна мощност, kW 3.0 (0.5-5.0)
    Ел. консумация в охлаждане, kW 0.50 (0.10-0.64)
    Ел. консумация в отопление, kW 0.59 (0.09-1.16)
    EER / COP: 5.00/5.08

    Обосновка: при тази ситуация , MSZ - FD25VA много често ще работи като on-off машина заради по-големия си минимум, (1,5-3,2-5,5kW, конс 0,61)
    Пробвах MSZ-FD25VA на различни скорости на турбината , над 3-та степен не се траеше ( според моите разбирания за шум). Окото е по-скоро маркетингов трик.
    Дано да съм бил полезен...
    Всичко много хубаво, стига тези 0.5 горе да бяха реални. Няколко човека сме го чоплили този модел доста обстойно, перфектен е, но минимумът му е много над 0.5 kW! Може да се окаже, че е по-висок и от на FD-то.
    МЕ-то е с реален висок минимум, а Тошибата е с реално доказан нисък .
    За топленето обаче - всички тези ще те стоплят.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #15

    Re:Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6

    Т.е. да избирам между Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA и Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6. 5та серия на Тошибата ми идва вече скъп. Притесненията на дилъра ми са, че Тошиба 6 за първа година се правела в Тайланд, нова серия е и още не се е доказала.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 18:20
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки
    От Toshimoto във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 22
    Последно: 26-08-12, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе