Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #1

    Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Здравейте!

    Това MITSUBISHI MSZ-GC35VA ми е първи климатик, и може би въпросът ми е доста глупав, за което моля предварително да ме извините!

    Та в комплекта аксесоари към климатика идва една странно парче/плат подобно на филтърна хартия, навито на роло.
    Беше опаковано заедно със стойката за стена на дистанционното управление, а аз не попитах техниците за какво е, защото предпочитам да чета книжките.
    За мое голямо учудване, в книжката и дума не става за това парче плат/хартия, та помагайте моля!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #2

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    80 прочитания и никой не знае за какво може да е това роло?!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #3

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Сега, като се замисля... и при мен май имаше някакви подобни ролки в пакета, но при монтажа изчезнаха.
    Явно монтажната група ги е приложила където трябва.

  5. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #4

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    тази ролка е за почисване на дистанционното и след монтиране на климатика да се почистят капаците на вътрешното.........

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #5

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Сигурен бях, че е някаква такава тъпотия, след като не се споменава нищо за нея в упътването, но пък хич не приличаше на кърпичка за почистване, та рекох да не е част от системата за филтрация.

    Мерси и на двама ви!

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #6

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    това е измислено от Японеца и все пак да си монтажник нее най-чистата професия а и съм виждал в японските книжки показано е как се забърсва .....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #7

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Малей! Жива да не бях...!
    Виж ги ти японците...

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #8

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Пичове, преди малко разгънах ролката - ами определено не е кърпичка за почистване!

    Бая дълга ролка е, с широчина като на тоалетна хартия, само дето има вид на някакъв вид филтърен плат (не е хартия).
    Ще се побъркам, как може да съм такъв индианец - ще пукна от любопитство!

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #9

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Защо ми се струва, че това е лента за покриване на тръбния път на текстилна основа?!

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #10

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Ами звучи ми правдоподобно, но имайки предвид, че беше опакована (фабрично) със стойката на дистанционното... хмммм

    Иначе тръбите и дренажа на вътрешното тяло си бяха с фабрична дунапреноподобна изолация, която техниците срязаха по дължина, но после събраха обратно...

    И пак: в книжките (нито тази за лузерите, нито тази за инсталаторите) не се споменава нищо за тази ролка...

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #11

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Защо ми се струва, че това е лента за покриване на тръбния път на текстилна основа?!
    +1

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #12

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Съвсем нормално да не се споменава...Това е консуматив който се използва при монтирането на машината и не е задължителен елемент от тази операция. Целта е да се о еднакви външния вид на тръбния пакет и кабелите и да се предпази изолацията от слънчеви лъчи.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #13

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Количеството е много за да е кърпа за забърсване, но е малко за покриване на тръбния път (който стандартно е поне 3 метра) - не мисля че е за изолация. Пък и не изглежда като изолационен материал - по-скоро наподобява филтър.
    А и няма логика да опаковат изолационна лента в едно пликче заедно със стойката на дистанционното. Все пак това е едно от последните неща, които се разопаковат.

    А инструкцията за монтаж е дотолкова подробна, че ти казва даже с какво да запълниш пробитата дупка в стената...

    Срам, не срам - може и да звънна в КлимаКом да питам...

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Защо ми се струва, че това е лента за покриване на тръбния път на текстилна основа?!
    +1

    И на мен така ми се струва.И аз имах такова руло с някакъв текстил, но при мен това руло текстил беше навито около една ПВЦ или друг вид пластмаса-ей сега я погледнах- дълга е от край до край 24 сантиметра и 2 милиметра, от единия край има оставено неизолирана тръба скосена с фи 1 см и 7мм от външна страна, дебелината на стената на скосената част на тръбата е около 1 мм.Сякаш от тази страна тръбата е скосена с цел върху нея да се намъкне друга пластмасова или гумена тръба, скосението непокрито от изолация е 2см и 2мм от тази страна в дълбочина отвътре се вижда нарези на тръбата сякаш за завиване.От другата страна пластмасовата тръба завършва с около 2 дълго см гумено твърдо покритие от вътрешната страна с удебеление в двата края външен и вътрешен(откъм пластмасата в която плътно се допира.Навътре отново се виждат нарези на пластмасата което ме навежда на извода, че нарезите са цялата вътрешност на пластмасовата тръба.Изолацията откъм гумения завършек покрива като гумата така и пластмасовата тръба, бяло е на цвят, поресто, а на повърхността е набраздено от напречни редове изпъкнали релефни квадратчета(заоблени по краищата)

    Това е или дренаж слага някъде във вътрешното тяло или е изолационна тръба за може би за по дебелата медна тръба за фреона-сигурно да не опира в пластмасата на вътрешното тяло и да не я стопи.И върху моята изолация на тръбата имаше един текстил същият като някога във вътрешността(когато ги разчекнеш и отвориш) на 3,5 инчовите гъвкави дискетите които се правеха в България-ЗМД "Динко Баненкин_-село Драгор, но аз го развих -накрая беше леко залепен за изолацията и го използвах за друго.

    Така и не разбрах от кой от двта климатика ми е-дайкина или дженерала.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #15

    Re:Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    ...
    И върху моята изолация на тръбата имаше един текстил същият като някога във вътрешността(когато ги разчекнеш и отвориш) на 3,5 инчовите гъвкави дискетите които се правеха в България-ЗМД "Динко Баненкин_-село Драгор, но аз го развих -накрая беше леко залепен за изолацията и го използвах за друго.

    Така и не разбрах от кой от двта климатика ми е-дайкина или дженерала.
    Не се бях сетил за вътрешната мека част на дискетите - точно на такова нещо прилича въпросния текстил!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся трио "Златна Арфа" / 'Който ме чуе да пея'
    От Malone във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-21, 03:13
  2. Отговори: 1
    Последно: 22-12-11, 21:25
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-02-11, 16:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 10-04-10, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе