Резултати от 1 до 14 от общо 14

Избор на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #1

    Избор на климатици

    Здравейте,

    обмислям обзавеждане на спалня и всекидневна с климатици с цел отопление.

    Параметрите на жилището са следните:

    ново строителство, югозападно изложение, санирано, алуминиева дограма среден клас, в момента няма много съседи наоколо.

    Параметрите на стаите са следните:

    1) Спалня - 17 квадрата, близо 45 кубика
    2) Трапезария - 28 квадрата, близо 72 кубика

    Това на което съм се спрял като модели са съответно за спалнята - MSZ-GE25VA
    а за всекидневната MSZ-GE42VA.

    Прегледах също така и FD25VA и FD50VA, но разликата в цената на двете машини е близо 1000 лв. отгоре, което сравнявайки ги само на хартия по технически параметри не ми се струва оправдана.

    Въпросите ми са подходящи ли са избраните от мен климатици от GE серията за да отопляват качествено двете помощения, за които съм ги предвидил и заслужава ли си да се инвестира в FD серията или и GE ще са напълно достатъчни?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Избор на климатици

    Браво, супер, честито! Струва си отварянето на нова тема.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #3

    Re:Избор на климатици

    Може би се повтарям, но беше добре да споделиш с нас в кой град възнемеряваш да използваш климатици за отопление. Дори мисля, че е много добра идея да викнеш някой майстор да поогледа за какво става въпрос, защото на първо четене се съмнявам че ще можеш да се топлиш със сегашния ти избор.

    Това което ме притеснява е факта, че още нямаш съседи и за съжаление в такива случай е необходимо да добавиш малко и към съседните апартаменти. Какво да се прави, който има добри съседи той има и евтино отопление. Разбира се това са само предположения, защото може да живееш някъде в южната част на България без голям воден басей наоколо и на теория може и да стане, но риска е голям и заради това ти предлагам да си намериш някой професионалист от твоя град, който ще минимизира риска и ще поеме отговорност в случай на грешки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #4

    Re:Избор на климатици

    Пропуснал съм да споделя, че съм от София.

    Иначе за да избера съответните модели съм взел предвид следната ф-ла за да изчисля колко kW отоплителна мощо би била достатъчн за съответните стаи:

    Необходима отдавана мощност (kW) = (обем на помещението * 70) / 1000

    Така за спалнята се получава 3,11 kW, а за трапезарията 5,05 kW.

    Климатиците които съм подбрал са със номинлни мощности съответно 3.2 и 5,4 kW.

    Не знам разбиращите във форума какво ще кажат за използваната логика?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #5

    Re:Избор на климатици

    Честно да ти призная мисля, че тези универсални формули не важат за България. Виждал съм най-различни препоръки за изчисление на климатици по този начин като се започне от 40 вата на кубичен метър и се стигне до 110 вата.

    Това са универсални формули валидни за други страни в които има стандарти, които се спазват. Тук в България има жилища, които са строени по най-различни стандарти и всеки прави подобрения така че в крайна сметка унивесалната формула може да е много подвеждаща, въпреки че в много случай върши някаква работа.

    За тези неща си има специалисти, които познават различните видове строителство, както и особеностите на климата в дадения регион.

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Re:Избор на климатици

    Ама и ти като гледам не си от бързите в избирането на климатик https://forum.setcombg.com/index.php/topic,48012.0.html

    ПП
    ...то не че аз съм за дума,ама...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Ама и ти като гледам не си от бързите в избирането на климатик https://forum.setcombg.com/index.php/topic,48012.0.html
    Хич даже https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg437814

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #8

    Re:Избор на климатици

    Благодаря за информация към момента. Идеят ми беше все пка да се ориентирам горе-долу към определени модели на марката, за да мога да си направя сметка колко пари би ми излязло горе-долу обзавеждането със съответните климатици и след като се насоча към определена фирма да се консултирам с техните специалисти какво точно биха ме посъветвали, защото след като попрочетох мнения из форума оставам с впечатление, че в много фирми не съумяват правилно да оразмерят климатиците според помещенията и после за машините настава една мъка да отопляват адекватно при по-ниски температури.

    Освен това не знам точно какви са специалистите в повечето фирми, но не съ много сигурен, че вземат предвид вид и особеностите на строителството, като изключим това да листава въпрос за ново или старо строителство, панел или тухла. Някак си не смятам, че имам какво и друго да се отчете. Като марка както става ясно съм се насочил към МЕ, а кто фирма ClimaCom. Ще съм благодарен ако някой може да сподели впечатления за техните специалисти от гледна точка на консултации, монтаж и гаранционна и извънгарационна поддръжка.

    10x in advance!


  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    4
    #9

    Re:Избор на климатици

    дравейте!
    Може ли малко помощ.
    Искам да си взема климатик подходящ за 20 -25 м2 помещение, с югозападно изложение / лятото става ад/ . Жилището е на 13 етаж, в Бургас - зимата температурата в стаята не пада под 13 - 14 градуса / без отопление/. Има вътрешна изолация. Спряла съм се на две марки Дайкин и Кариер. Мога да отделя до 1300 лв.
    Струва ли си да дам толкова пари или мога да мина на нещо по - евтино.

    Забравих да спомена, че стаята е вътрешна

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от daria
    дравейте!
    Може ли малко помощ.
    Искам да си взема климатик подходящ за 20 -25 м2 помещение, с югозападно изложение / лятото става ад/ . Жилището е на 13 етаж, в Бургас - зимата температурата в стаята не пада под 13 - 14 градуса / без отопление/. Има вътрешна изолация. Спряла съм се на две марки Дайкин и Кариер. Мога да отделя до 1300 лв.
    Струва ли си да дам толкова пари или мога да мина на нещо по - евтино.

    Забравих да спомена, че стаята е вътрешна
    Здравей-дала си малко плаваща квадратура,а е по добре да е точна,за да са по точни и преценките.А пък бюджета си го фиксирала-това крайната цена ли е+монтажа(че и той е пари-около150лв.)Хубаво е,че зимата ти е топло жилището и няма да се зори климатика,а и уточни дали ще се спи в тази стая-от значение е, колко е шумен климатика и как обдухва.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    4
    #11

    Re:Избор на климатици

    diksanal благодаря за отговора.
    Така уточнявам.
    Оказва се че стаята не е повече от 15 кв / не ми се смейте - като е празна ми се видя повече и не я измерих / . В стаята ще се спи. Монтажа не го включвам в цената.

    Дайте идеи за нещо ефективно и без пари ако може

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #12

    Re:Избор на климатици

    Взимай ей това, за тези пари няма по-добро и с такива параметри http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=7

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:Избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от daria

    Дайте идеи за нещо ефективно и без пари ако може
    То хубаво намали квадратурата (не си първата,нито и последната),но спря бюджета нацяло-за без пари -плажа,поне си имате в Бургас .Погледни този,макар да не е от избраните ти марки,щом ще се и спи.
    на колегата също не е лошо предложението.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    4
    #14

    Re:Избор на климатици

    Благодаря и на двамата за отговорите.


    Черпя по една виртуална бира


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на климатици
    От eae във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 18-04-14, 16:29
  2. избор на климатици за гр.Варна
    От mishav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 03-11-13, 17:47
  3. Избор на конвенционални климатици
    От AntiXrisT във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-13, 00:35
  4. Помощ за избор на климатици и разположение
    От Tailgunner във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 25-07-12, 22:28
  5. Помощ при избор на климатици!
    От menka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе