Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #1

    ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Здравейте. В момента машината е на добра цена(промо) - 1399 лв.

    Ориентирал съм се към нея след, като прочетох мнения във форума.

    Питам дали ще може да подържа 22 градуса в хола? Той е с вградена тераса. Външна и вътрешна изолация. Паркет на пода. Вградената терса е слабото място, чащото има много голяма остъклена част. Иначе дограмата е ПВЦ с К стъкло. Има и преходна 15 м2 детска с перфектна изолация отвсякъде. Там има 12 Мидея конвеционална, но не се ползва. До сега 7 години се топлим с 12 мидея конвеционална и двете помощения. Не става обаче топло.
    Тази машина ще се справи ли? Първо питам само за хола.
    И второ, ако тази не може каква машина да избера за двете стаи. Предпочитам Даикин или митсубисши?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322132384[/time]_________________________________________________

    Бюджет около 2000 лв.
    Гледах и 14 нокрия, но тя е малко по-скъпа.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Спри се на този модел http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #3

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    по-правилен избор ще е 50-ка.Ако държиш на Мtsubishi Electric 50-ката е в промоция 1899лв без монтаж

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Как искаш Мидея 12-ка конвенционална да стопли 2-те помещения с обща площ 25 м2 + 12 м2 = 37 м2?!? Та тя е слаба дори само за хола. И защо точно не ползаш другата Мидея в детската?
    Нещо ти е много объркано мнението, поясни колко машини ще купуваш и какво очакваш да постигнеш.

  6. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #5

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Тази мидея в детската е с разбалансирана турбина. Друса цялото тяло. Трябва да я пусна в икономичен режим за да не го друса много. По принцип я има я няма 100 часа работа. Не съм се занимавал с няе, защото по принцип съм много зает.
    Моите помещения са топли. Колкото и да ви е чудно дъртата мидея се справя криво ляво при темп. до -2-5 градуса - 20 в помещенията. повече не може.
    Аз тези Митсубишита от промото ги гледам. Лошото е че за моето положение няма перфектно решение. Ако 35-та наистина има номинал 4.00 кв, то тя ще стигне. Ако стане много студена онова куче(мидеята) в детската ще помогне. Е след -4-5 няма да може,защото просто спира да е ефективна.
    50-та е по-добре.
    Гледам негативи пишат за новата 50 на дйкин.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322206560[/time]_________________________________________________

    Проблема е, че тези от Клима ком искат пари да ми свалят стара мидея( 150 лв.) И така не ми се вързват нещата. Моите познати продават Фуджи и Дайкин преди всичко. Не съм ги питал, но надали ще ми напрявт такава цена за МЕ. Обещават да вземат и сатарата мидея да я продават.

    В голям размисъл съм
    Фуджи 14 също ми е в бюджета, но всички казват, че са шумни. И сега не знам какво да правя.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #6

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Хич не се чуди, скоро тази промоция ще свърши и ще останат новите модели с яките цени, които ако им сравниш КОП-а ще видиш че са като тези.
    Баща ми реши и той, че иска климатик около 1300 лв,обиколих при все, че зная какво търся, но да видя какво има налично и в крайна сметка поръчах GE 35 VA,за 1550 с монтажа,чакам в сряда да го поставят.Друго на такава цена не се сещам с КОП 4,19 и да не бръмчи.
    За твоята стая бих взел GE 50.

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #7

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    150 лв. ти дават за старата Мидея или искат за да ти я свалят, ако е второто май наистиня тия не познават парите

  10. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #8

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    150 лв. ти дават за старата Мидея или искат за да ти я свалят, ако е второто май наистиня тия не познават парите
    Да я свалят

    След много четене и питане се спирам на това:

    http://tempex.bg/tables.php?brand=Pa...odel=CS-E12LKE

    ИЛИ

    http://tempex.bg/tables.php?brand=Fu...model=RSB-12LD

    ИЛИ

    http://skyclima.com/bg/product-detai...start=0&id=132

    Моля за мнения

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    ... Цените на Климаком са си високи. Държат ги такива с цел, оправдана за тях. Те са си направили сметката. Има десетки тяхни дилъри, при които ще получиш същите промоционални цени за машината и по-добри цени за монтаж и демонтаж.

  12. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #10

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?


    Помолих модератор за местене в основния форум, за да могат повече потребители да кажат мнениие за последните 3 клими. Утре в 10.00 трябва да кажа кое ще сложим.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #11

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    35VA по номинал на по-голям студ ще се тормози. Ще трябва да я "изцеждаш" машината, за да се справя. При -10 и остават 2.4kW при КОП над 3 по номинал. Тоест, за да не се тормози толкова и да "живее" по-дълго май верно нещо по-мощно ще трябва. Ето таблица:
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322251517[/time]_________________________________________________

    На Панасоника при -10 също би трябвало да му остават към 2.4kW. Обаче Панасониците се "развъртат" до повече

    Panasonic 4.40 (0.80-6.70)
    ME 35VA 4.00 (0.90--5.00)
    FUJI-то също има 6.7 макс

    Обаче Панасоник имат и 5г. гаранция на компресорите, което е добре Аз бих взел Панасоник от изброените, но аз съм "само фен" Нека каже някой професионалист.

    И все пак FUJI-то има номинал 4.8... Но е мн важно и как му пада мощността. Ще пробвам да намеря менюал и ще пиша.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    За хола слагай 12LD, обаче ще трябва да си оправиш Мидейката в детската, че иначе ще му вземеш здравето след 2-3 години на Фуджито.

  16. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #13

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    За хола слагай 12LD, обаче ще трябва да си оправиш Мидейката в детската, че иначе ще му вземеш здравето след 2-3 години на Фуджито.
    По добро ли е от Панасоника?
    Имам $ и за трите машини. Трябва да е разумен избора. Иначе мидеиката не знам има ли възможност за баланс на турбината? Но това е за друга тема.

    В момента дъртата мидейака прави 21 градуса (Варна) в двете стай 35 м2. Имам предвид мидеята в хола.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322252300[/time]_________________________________________________

    Така, че не намирам повечето от мненията във форума за рационални, че трябва по-голяма машина от 12 за 35 м2. Явно зависи от изолацията..паркета...гипсокартона+вата и т.н.
    Моля на въпроса за 3-те модела.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    При теб щом ще продължаваш номера с 35-те м2, най-подходящо ОТ ТРИТЕ е Фуджито. Единственият недостатък е, че външното му е по-шумно от на другите две. Но ти в момента там имаш Мидея, така че няма как да е по-шумно от нея.

  18. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #15

    Re:ME модел msz-ge35 и 25 м2. Ще се справи ли?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    При теб щом ще продължаваш номера с 35-те м2, най-подходящо ОТ ТРИТЕ е Фуджито. Единственият недостатък е, че външното му е по-шумно от на другите две. Но ти в момента там имаш Мидея, така че няма как да е по-шумно от нея.
    Когато го спирам и пускам в най големите студове е просто страааашно. Тресе терасата. В момента шума е минимален. Не го изключвам вече. Може и късмет да имам. Не знам. ако сте от варна и не вярвате, заповядайте да пинем едно винце..

    Малко инфо за Панасоника има тук. Защо така?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ТВ нов модел
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 04-05-12, 20:53
  2. LG модел:LH-T6447
    От kitito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-10, 13:14
  3. сокоизтизквачка-модел?
    От natalinik във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-07, 05:00
  4. Кой модел 388, 390, 399, 372 или 373
    От did във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 23-03-05, 18:13
  5. Кой Модел е най-добър?
    От makaveli17 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-02-05, 18:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе