Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Мира, аз съм просто потребител, но все пак и аз да се изкажа:P Не го мисли толкова - 25 квадрата, PVC, изолация, 2.65 височина, тухла?
    Само да ти кажа, моето Heavy от подписа ми е конвенционална он оф машина с отоплителен капацитет 4.1kW и е на над 10 години. С него отоплявам същата квадратура като твоята, със същата височина, НО - панел, без топлоизолация и с алуминиева дограма, която като я пипнеш е леденостудена. Климатикът е тъпичък и като има гъста мъгла рядко се сеща да размрази - понякога 1 път на 24 часа. Натрупва 1см лед по цялата пита и доста се мъчи, но дори и при това положение успява да ми вдигне градусите като пожелая - успях със 100% тежко обледенена пита да кача от 21 до 23 градуса в помещението и то на около 70 см от пода, в най-отдалечения край. Повече не посмях да пробвам, защото не исках да си мъча климатичето

    Твоят климатик е с по-голям номинал - 4.2 и дори има запас (5.10), по-модерен е, инвертор е, има по-тежко външно тяло от моя (ако не се лъжа и по-тежко вътрешно), а и при теб средните годишни t са по-високи отколкото тук при мен.

    И все пак да кажа, че моето помещение е с югоизточно изложение и апартаментът ми е вътрешен и е сравнително топъл, да не те подведа нещо... При теб студено ли е? Колко градуса искаш да поддържаш в помещението?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #17

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Baba mi, изложението при нас само юг, светло е и слънцето докарва 10-15 градуса разлика вън-вътре. Ние малко сме свикнали на по-хладно и си мисля, че ще поддръжаме 21-23 градуса, докато свикнем на топлото

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #18

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Екстра Все пак изчакай да се произнесат и гурутата за всеки случай

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #19

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Достатъчни са Работят без забележки на сибирския студ, който ни връхлетя. По-късно ще дам моите наблюдения за разход на ток

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #20

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Браво на вас, Мира Да са ви живи и здрави климите и да ви топлят

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #21

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Сложихме климатиците на 20 Януари и оттогава ги следя ежедневно. В момента /във Варна/ при тези температури дават разход 1,29kW/час за- денонощие. На 23 градуса са, на Ауто, струва ми се, че на Low режим дават и по-добър разход, още ги пробвам в тази посока.
    Най-ниския разход, който дадоха е 1kW/час, заедно. Всъщност в този разход, който давам има хладилник и два бойлера, като постоянно присъствие.
    По мои изчисления 250W се падат на всички останали уреди, изчислих го на база данни за година назад, за дневна и нощна енергия през летните месеци, кото не сме ползвали нищо за охлаждане.


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 06-09-12, 23:21
  2. София Аудио Център-чакате си и това е!
    От kristian_nk във форум Черен списък
    Отговори: 10
    Последно: 04-11-11, 18:26
  3. IP трафика стигна новата единица Зетабайт
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-10, 11:04
  4. Отговори: 0
    Последно: 09-12-08, 20:54
  5. Търси се програмист на Делфи
    От Minava6t във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-05, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе