Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #1

    Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Привет и пожелания за хубави празници на всички Научих доста за климатиците от Вашите постове и прецених, че е добре да Ви попитам доколко изборът ни е правилен
    Живеем във Варна, изложение на двете стаи само юг, етаж първи над партер /отдолу празно търговско помещение/, изолация само външна, вътре гипсокартон, PVC дограма, височина 2,65м.
    За дневната с площ 26 кв.м. сме се спрели на SRK/SRC 35 ZJX S. Две от стените за външни с доволно количество прозорци - доста е слънчево всъщност.
    За спалнята с площ 13 кв.м. - SRK/SRC 20 ZGX.
    Ще съм Ви благодарна за коментари и препоръки.
    С поздрав
    Мира

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35SJX S и SRK/SRC 20 SGX S

    SRC 20 SGX? имаш в предвид ZGX-S. Вземи 35 ZGX-S доста по ниска цена има от 35SJX S а разликата е малка между двете машини. Топлят много добре и при много ниски външни температури. Ако имаш добра изолация ще ти работат в по топлото като он офф. Аз лично съм ползвал 20 ZGX-S в помещение 18 квадрата и ми бачкаше он офф почти винаги.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #3

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35SJX S и SRK/SRC 20 SGX S

    Chaco, благодаря за поправката и за мнението, веднага оправям буквите. Сравняваме моделите по показанията на търговците и затова изписах модела с "J", вместо "G" версията за голямата стая.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Колегата chachoto ти е отговорил много добре.Добри машинки са и ще те топлят безпроблемно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #5

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Значи 20 ZGX-S и 35 ZGX -S се очертават нашите машини. Благодаря Ви и на двамата, че отделихте време за нашият казус

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Успех!!! И да пишете как е минал монтажа и задължително ги накарайте да вакумират.Дано попаднете на фирма та монтажа да е добър иначе язък за хубавите машинки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #7

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Деймос Корект мислим да ползваме като представител на вносителя Кондекс за Варна. Сравних им и цените, промоционални цени са пуснали за тези машини, имат и два вида монтажи. Видях някъде препоръка за поне 15 минути вакуумиране ако не бъркам, ще я отразя,
    благодаря още веднъж.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    20-ката в 13-те м2 ще ви скъса нервите, ама май късно се включвам. В голямата стая има голям шанс машинката да влезе в инверторен режим на работа и тогава е един повече от чудесен климатик. Уви, моят в 17 м2 не успява да го направи, за 13 просто не ми се мисли. За малката стая бих избрал друг ако още не е късно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #9

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Честита нова година на всички Нека е мирна, здрава и успешна във важните за Вас дела! Пожелавам Ви го от сърце!
    Не е късно за коментари по темата, напротив и благодаря чета Ви и си търся и странична информация за да разбера в детайли какво ми казвате
    Deian, какво искаш д акажеш с късането на нервите в малката стая?

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #10

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Доколкото си спомням имаше тема специално за този модел ,но се оказа,че минимума му не е както е даден тук 500w,а доста по-висок - по груби сметки около 1.0 - 1.3кW.В крайна сметка не стана ясно дали този "непостижим" минимум не се дължи на така наречената "размита логика" на климатика - fuzzy logic.Toва е маалко по-сложна и комплексна програма за управление на климатика,която според потребителите(като Деян) не работи добре в малки помещения и климатика често се включва и изключва,което всъщност намалява комфорта и води до вариации на температурата в помещението.
    Все пак прочети темата за модела и изстискай полезната за теб информация и се опитай да пресееш плявата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #11

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Bivol, слушам и изпълнявам Малката ни стая май ще бъде с друга машина, така ме съветвате вече от няколко места

    Ааа, тази тема започнах да я чета, но признавам не довърших ... Сбарахте ме и отивам пак на нея

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Най-просто казано, климатикът хардуерно е перфектен, софтуерно е ужасен. Сложен в 25-30 м2 работи прекрасно, но в малка стая има голям проблем. Софтуерно му е заложено след включване на компресора, същият да не може да изключи преди да са изминали 10 минути работа, дори и да прехвърли температурата с много! После спира, чака докато падне, и пак стартира и пак следват минимум 10 минути работа! След като спре, скрежта по питата вън започва да се топи самичка и при ново включване замръзва преди да се е оттекла през дренажа.
    Аз за да го вкарам в нормална работа в 17 м2 стая със средна изолация, успявам чак при ниски външни температури и вътре зададени над 24 градуса. Тогава е много симпатичен, тих и незабележим климатик.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #13

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Така и така в тази стая ще работи он/оф (през по-голяма част от времето) си спести някой лев и си вземи SRK/SRC 20 ZG-s по старата серия (ако намериш разбира се) и дизайна същия и "логиката" му. Ползвам го в 12 м2 таванска стая вече 3 години и съм много доволен не го усещаш че работи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #14

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    Подкрепям Деян! Аз съм с 35-ца и топля 37 кв. Ако стаята е по-малка от 25 кв сопоред мен машинатаняма да е пълноценна и ще гледате само вдигнати на горе шлюзове

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    13
    #15

    Re:Достатъчни ли са SRK/SRC 35 ZJX S и SRK/SRC 20 ZGX S

    помощ задобрявам в темата и имам въпрос - в дневната 25кв.м. имам 10кв.м прозорци, две външни стени с външна изолация и отдолу заега не ни топлят
    [img width=800 height=600]http://prikachi.com/images/411/4222411v.jpg[/img]
    Как да сметна топлозагубите вярно, та да ги отнеса после към параметрите на климатика. За тук, за момента фаворита е MHI SRK 35 ZGX-S.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 06-09-12, 23:21
  2. София Аудио Център-чакате си и това е!
    От kristian_nk във форум Черен списък
    Отговори: 10
    Последно: 04-11-11, 18:26
  3. IP трафика стигна новата единица Зетабайт
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-10, 11:04
  4. Отговори: 0
    Последно: 09-12-08, 20:54
  5. Търси се програмист на Делфи
    От Minava6t във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-05, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе