Резултати от 1 до 15 от общо 15

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    3
    #1

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Купих си MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA ...
    Помещението е г/д 20кв. някъде..
    Моля за мнения...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Късно е колега... Сега ние молим за мнения.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Одобрявам. Сравнително интелигентен климатик. Малко му е висок минимума, но и стаята не е много малка. Ще те топли, за комфорта - ти ще кажеш. По принцип ME са много тихи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #4

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Кажи на колко време ти прави дефроста?

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    За сега всичко е точно!
    Изключително тих е отвън и отвътре. Справя се безпогрешно със затоплянето.

    На вътрешното тяло има един надпис G-Invertеr, какво означава това G ?

    Цитат Първоначално публикувано от Svetlin
    Кажи на колко време ти прави дефроста?
    - горе-доло на 10 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Малко му е висок минимума?
    Какво имаш в предвид?

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #6

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    "горе-доло на 10 мин." ти прави дефрост или дефроста прави за "горе-доло на 10 мин." Щото ако е първото...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #7

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Честито !!! Под високия минимум се има предвид 1,6 кв минимално тополоотдаване, обаче ти сега няма как да го усетиш щото още е студено, пролетта ще има тръгване и спиране на всеки 5минути ако си му задал ниска температура, ако обаче обичаш като мен 25 градуса няма да спира толкова често.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #8

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    може ли някойда ми даде инфо за mitsubishi msz f 2502 w

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    joromob задай си въпроса във втората употреба,а не тук-и откъде изкопа тази антика-това чудо е производство 92г.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #10

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Имам въпрос относно климатик митсубиши GE35VA.Тези дни забелязах че влиза в режим размразяване при сухо време и темп +7 +8 гр . Това става след като влезе в режи он оф и след 2 до 3 такива цикъла размразява без да има нужда при сухо време. Нормално ли е?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #11

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Климатика няма очи за да види кога е заскрежил, че да размрази. Както и не го интересува дали вали дъжд, пече слънце, духа вятър. Той следи чрез датчиците си само ток, налягане и температура. За да прави дефрост, значи датчика на външния топлообменник е отчел прекалено ниска темп. за определено време спрямо темп. на външния въздух. Като това е предпоставка да образува скреж, а дали ще образува е Божа работа. Такава е заложената програма в процесора на климатика и той съвестно я изпълнява. А защо външната ти пита е толкова студена, сигурно има няколко причини. Една от тях може да е прекалено висока зададена вътрешна темп. Или прекалено ниска степен на вътрешната турбина. За други причини някой специалист да каже. Аз това съм го прочел някъде и го споделям. Ако съм написал някоя глупост, моля да бъда коригиран.

    p.s.
    Я ми кажи как разбираш че размразява, лампичката вътре мига ли, някакъв необичаен шум от вътрешното, колко време продължава, и през колко време го прави.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #12

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Когато размразява ,климатика вдига клапата "въздъхва" ,спира да духа и надува до 1000 или1200 1400 вата или колконо му трябва да размрази , пак спира и надува за стопли в помещението.

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #13

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Според мен не нормално да размразява при такива температури от вън а след като работи на режим он оф значи е стоплил Определено има некав проблем а наи вероятния е да има истърване на фреон при спадане на фреона в определени нива в вънншния топлобеник температурата ше стане доста ниска при което климатика флиза в режим дефрос Пусниго на 30 градуса и виж как ше духа дали ше има максимално доплоодаване и виж дали от вън топлобеника ще започне да образува скреж Ако образува скреж и не одава максилмала има истърване на фреон Надухалити го при монтажа с азот или само го вакомираха ???

    добавено
    Ами какво дати кажа според мен не е нормално дефроста даго прави без да е заскрежено външното тяло от вън не вярвам да е на време това все пак не е мидея


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #14

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Само го вакуумираха . Като му задам 22 С по често влиза в он оф режим и размразаване.Като задам 25 работи като инвертор и по рядко размразява
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321182037[/time]_________________________________________________

    При +5 С навън , при зададени 30 С и вентилатор на макс, вътре струята е 52 С . Топлообменника навън не се заскрежава.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    31
    #15

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...

    Да изтупам прахта от темата.
    Ако така размразява на 7 гр. значи бачка като мидеа. Тъкмо го харесах но с това размразяване без скреж, да ми въздиша октомври и април при 10 гр. мерси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на компресор - Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От Феникс във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-13, 16:56
  2. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  3. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-проблем или не
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-12, 16:21
  4. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе