Резултати от 1 до 14 от общо 14

Консултация....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #1

    Консултация....

    От около 2 месеца съм с климатик Митсубиши GE-35. Понеже външното тяло е монтирано в терасата имам възможност да го наблюдавам и от снощи забелязах че прокапва вода от мястото където тръбите са закачени за външното тяло - мисля че това не нормално. Мисля че е вода защото като спрях климатика тя се изпари за около 10 минути от пода на терасата. От снощи климатика е спрян, трябва ли да викам техници или може да работи и така. Да не го прецакам нещо......? Благодаря на отзовалитесе.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Консултация....

    По тръбите (по-скоро крановете) се образува скреж и е нормално. Ако е мазно, тогава викай фирмата. Освен това, някой колеги вкарват и конденза от вътрешното тяло там.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #3

    Re:Консултация....

    Mega благодаря. Не е конденза от вътрешното тяло защото гофрираната тръба е изведена по рано от пакета и е пусната вертикално надолу по стената. Аз вчера поопипах външното тяло и наистина не е нещо мазно, но климатика работи от 2 месеца и до сега не е имало такова нещо. Преди това ползвах една осака 5-6 години монтирана на същото място и при нея не е капало от крановете никога нищо, че затова питам.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #4

    Re:Консултация....

    Mega,ако се образува скреж - хич не е нормално.Това показва ,ако е на тънката тръба много ниско налягане на изпарение,под 0 гр,или недоизпарен фреон в дебелата тръба,което показва слабо изпарение във вътрешното тяло от замърсена пита или турбина.

    Танев - по-скоро е нормалния конденз по крановете,а не скреж.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #5

    Re:Консултация....

    Ами аз немога да видя дали е скреж или само конденз заради декоративната капачка която покрива крановете а не искам да я свалям заради гаранцията. Май ще викам техниците.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Консултация....

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Танев - по-скоро е нормалния конденз по крановете,а не скреж.
    Sttelaartoa, прав си, не се изразих правилно, говорим за конденз.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Консултация....

    ttanev, няма какво да ги гледаш тия кранове, ми вземи си почисти филтрите!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #8

    Re:Консултация....

    МЕГА - знам,че грешката е неволна

    Tanev - декоративната капачка едва ли има връзка с гаранцията ! Да виждаш винтчетата да са пломбирани или заляти с червен восък ??? Сваляй я смело и погледни,като се притесняваш толкова...

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #9

    Re:Консултация....

    винаги съм се учудвал, как за най-малкото нещо всеки веднага тръгва да "вика техниците" без да си дава сметка, че това в повечето случаи е разхищение на човешки и материален ресурс и точно когато наистина потрябва същите тези техници вече няма да дойдат, просто ако щете, защото не им излиза сметката като направят един монтаж след това десетки пъти да бъдат "викани"

    като чуя "какво толкова коства да пратите едно момче" меко казано ми прилошава...

    на какво не съм се наслушал през годините: ако тече защо тече, ако не тече защо не тече, ако има конденз защо има, ако няма защо няма - представям си някой любител на бирата да се обади във фабриката с оплакване, че извадената от хладилника бутилка се е покрила цялата с конденз...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #10

    Re:Консултация....

    А мен са ме питали защо след като са завили външното тяло с одеяло( за да се стоплело ! ) ,климатика не топлел колкото преди

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Консултация....

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    А мен са ме питали защо след като са завили външното тяло с одеяло( за да се стоплело ! ) ,климатика не топлел колкото преди
    Виждал съм подобно,само че наметнат агрегата със стара ватенка,като кон със чул,че почнал да заскрежава,та да не замръзне добичето...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #12

    Re:Консултация....

    Вардят си ги хорицата... все пак стока е и пари са давали за нея
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344541444[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ttanev
    Ами аз немога да видя дали е скреж или само конденз заради декоративната капачка която покрива крановете а не искам да я свалям заради гаранцията. Май ще викам техниците.
    Не знам как е вързана гофрираната тръба при теб, но аз го имах същия проблем при фуджик 7-ца LGC... За разлика от теб, не ме достраша да махна пластмасовата кутия, която крие тръбите и видях, че маркучето с конденза трябва да влезе в улей точно на тази пластмасова кутия и да се приплъзне по дъното на външното тяло, докато излезе от отвора в тавичката. Тръбата беше излязла от улея и затова капеше навън. Наместих я и всичко се оправи.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #13

    Re:Консултация....

    Както казах не е от гофрираната тръба. Не ме е страх да махна пласмасовата капачка но като знам в BG какви са лайнарковци по фирмите и как въпреки че си в правото си винаги увъртат, усукват и се чудят как за най малкото нещо да не ти признаят гаранцията.......разбирасе има и изключения. Dinko69 и Climamarket аз не съм длъжен да разбирам от всичко че да развивам капачки и да търся какво става там, има си фирма поддържаща машината, звъня идват плащам - какъв ви е проблема.......?

    Малко извън темата - като се сетя когато бях в Германия колко апарати и уреди съм им връщал. А те ги подменят без никакви приказки и дори без да проверяват дали работят - само срещу касова бележк.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #14

    Re:Консултация....

    Танев,не може да звъниш и да разкарваш техници за щяло и не щяло,щот " абе някъде тука е мокро " ...Преди време така разкарваха приятел автомеханик,за да обясни на русата "шифиорка",че теча не е повреда, а конденза от автоклиматика.
    И в крайна сметка,като се оказа,че не те е страх да махнеш капака,какво всъщност диагностицира ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Консултация за избор на климатик
    От niki2013 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 18-11-14, 18:28
  2. Моля за консултация
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 09-02-12, 18:58
  3. Лаптоп - мнение и консултация?
    От taipan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 25-05-07, 02:19
  4. хардуерна консултация
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-04, 04:11
  5. Консултация за AGP Bus Voltage
    От Whiskey във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-03, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе