Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36
Like Tree20Одобрявам

Консултация за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    7
    #1

    Консултация за избор на климатик

    Здравейте нов съм във форума, от толкова много четене накрая се обърках тотално и не мога да реша какъв климатик да си купя. Бях заделил първоначално бюджет от 1000 лв после вдигнах летвата с още 200-300 лв, но в крайна сметка ще взимам вещ за която държа да е възможно най - добрата за парите които ще дам така че съм склонен да се разделя и с малко по - висока сумичка ако тя ще е оправдана. Накратко помещението е около 24 квадрата (2,67 височина), хубава дограма, няма изолация но е с дебели стени към 35 см. Климатика ще се ползва предимно за отопление, гледах доста таблици с параметри и прочие харесах си Климатик MITSUBISHI Хиперинвертор Япония MSZ-GV252 :: Термо Клима Варна. ( MITSUBISHI MSZ-GV252 ) мой познат ми препоръча FUJITSU ASYG-12LECA и ми каза че cop над 5,5 не е реален. Също така ми препоръча и Panasonic Etherea за около 1600 лв моделите.За мен е най важно климатика да е възможно най - икономичен спрямо другите модели, не знам как точно им стоят коефицентите при различни външни температури, не държа задължително външното тяло да е от най тихити за мен приоритет е да топли и да трупа минимално по сметката за ток. До 2-3 дни трябва да съм взел така че ще се радвам да ми помогнете за избора. И само да добавя гледам че мицубишето е хиперинверторен има ли някакви минуси това?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Като за начало, прати много "поздрави" на Вашия приятел с един нереален COP от 6 и нещо...Второ, този модел на Mitsubishi не е подходящ за Вашето помещение, освен ако нямате много добра изолация и топлозагуби клонящи към 1%.
    bobovo, mirandi и Trayan Savov харесват това.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #3

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от niki2013 Виж публикацията
    Здравейте нов съм във форума, от толкова много четене накрая се обърках тотално и не мога да реша какъв климатик да си купя. Бях заделил първоначално бюджет от 1000 лв после вдигнах летвата с още 200-300 лв, но в крайна сметка ще взимам вещ за която държа да е възможно най - добрата за парите които ще дам така че съм склонен да се разделя и с малко по - висока сумичка ако тя ще е оправдана. Накратко помещението е около 24 квадрата (2,67 височина), хубава дограма, няма изолация но е с дебели стени към 35 см. Климатика ще се ползва предимно за отопление, гледах доста таблици с параметри и прочие харесах си Климатик MITSUBISHI Хиперинвертор Япония MSZ-GV252 :: Термо Клима Варна. ( MITSUBISHI MSZ-GV252 ) мой познат ми препоръча FUJITSU ASYG-12LECA и ми каза че cop над 5,5 не е реален. Също така ми препоръча и Panasonic Etherea за около 1600 лв моделите.За мен е най важно климатика да е възможно най - икономичен спрямо другите модели, не знам как точно им стоят коефицентите при различни външни температури, не държа задължително външното тяло да е от най тихити за мен приоритет е да топли и да трупа минимално по сметката за ток. До 2-3 дни трябва да съм взел така че ще се радвам да ми помогнете за избора. И само да добавя гледам че мицубишето е хиперинверторен има ли някакви минуси това?
    Aleksandars е твоят човек в Пловдив . Обърни се към него за съвет и оглед на място . Аз бих препоръчал Sharp AY-XP12GHR за тези пари (1600лв) .
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 08-11-13 в 19:52.
    bobovo одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Избери си един от тези и го слагай.
    Климатик Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE - Econavi
    Климатик Sharp AY/AE-XP12GHR


    Щом си от гр. Пловдив колегата mirandi ти е казал кой е човека за теб / Aleksandars /
    Успех!!
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Ако стените са на къща, с единична тухла 3х и без външна мазилка, имаш нужда от минимум 4 kW топлоотдаване. Което означава, че максимумът отива към 6 kW. Ако външното тяло е много леко, при вятър и валеж около 0 градуса, ще си на студено. Прави си сметката.
    Aleksandars, Mega и MHIEhelp харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #6

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако стените са на къща, с единична тухла 3х и без външна мазилка, имаш нужда от минимум 4 kW топлоотдаване. Което означава, че максимумът отива към 6 kW. Ако външното тяло е много леко, при вятър и валеж около 0 градуса, ще си на студено. Прави си сметката.
    Потвърждавам !

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    PANASONIC CS-E12PKEW/ спрях се на този модел, ако има нещо по добро за тези пари свиркайте в петък мисля да взимам

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    За тези пари няма. Взимай го.

  11. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #9

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от niki2013 Виж публикацията
    PANASONIC CS-E12PKEW/ спрях се на този модел, ако има нещо по добро за тези пари свиркайте в петък мисля да взимам
    При покупката на климатик не бих се доверил на верига магазини която и да е тя . Бих се обърнал към специализирана фирма като задължително бих оставил на тях да ми препоръчат моделите подходящи за конкретните помещения съобразени с условията при които ще работят машините .Чак тогава бих избрал конкретната марка според възможностите на бюджета .
    Конкретния модел още не е презимувал и аз бих заложил на модела от 2012 Panasonic CS/CU-E12NKE-3
    DUNDURMA одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    И нека напиша малко впечатления след близо година експолатация. Голям недостатък поне за мен е че климатика е доста шумен. Когато имаше мъгла и -10 -12 градуса температура доста често спираше топлото, друг недостатък ако ръчно е фиксиран наклона на въздушния поток, когато климатика влиза в режим на размразяване, пластмасовите капачета не се затварят и духа студено в стаята. Личните ми очаквания за техника която струва толкова пари бяха по големи. Предстои ми поставяне на климатик в спалнята и там определено няма да заложа на панасоник а ще купя фуджитсу айго или някой сходен модел 12-ка.
    justify одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #11

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от niki2013 Виж публикацията
    фуджитсу айго
    Бихте ли казали кой е този модел?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Бихте ли казали кой е този модел?

    https://www.youtube.com/watch?v=Pc0SHAjTbqg

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Хайде по-сериозно, чакаме отговор на въпроса за модела!

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    7
    #14

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Не съм се спрял на конкретен модел още но този път няма да давам 1600 лв за климатик. Търся нещо с добро кпд и да е максимално тихо. ASYG09LUCA/AOYG09LUC 9-ки но спалнята не е голяма и знам ли... още сме в процес на прустройка и климатика може да се вземе за другата зима.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Консултация за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Хайде по-сериозно, чакаме отговор на въпроса за модела!
    ASYG09LUCA/AOYG09LUC 9-ки..... Предполагам, че подчертаното при определени обстоятелства.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за консултация относно покупка на климатик
    От joro1331 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 19-04-13, 08:37
  2. Моля за консултация относно покупка на климатик.
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 27-11-12, 22:32
  3. Консултация....
    От ttanev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 09:12
  4. хардуерна консултация
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-04, 04:11
  5. Консултация за AGP Bus Voltage
    От Whiskey във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-03, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе