Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

MHI 25 ZJ-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #1

    MHI 25 ZJ-S

    Здравейте,

    Харесах си 25 ZJ-S , ще се ползва и за отопление и за охлаждане. Капацитетът му е достатъчен, даже има запас.
    Интересува ме друго.
    Гредам че при отопление на най-ниската скорост, в данните дават 24 дебицела - реално тихо ли работи?
    Освен това сигурно често ще работи on-off, чуват ли се неприятни шумове при тръгване и споране на компресора (ще бъде в хол)?
    Пластмасите как са? Тракат ли при затопляне, изстиване?
    Гледам че дефроста е интелигентен и се включва при изпълнение на дадени условия, т.е. не е само по време

    Мерси

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Повечето от нещата за които се интересуваш ще се изпълнят само ако си оразмерил правино машината. В противен случай няма да е тиха и дефроста няма да е особено интелигентен или по скоро няма да ти хареса интелигентността му.

  4. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #3

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Не знам само този хол колко е голям, изолация и пр., всички тизи неща имат огромно значение за въпросите ти, в смисъл дали така ще работи климатизаторът.
    По същество на въпросите ти - тих, няма пукане, няма шум при тръгване на компресора. Дефраста не мога да го коментирам, защото нямам познания в тази област.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #4

    Re:MHI 25 ZJ-S

    писал съм го и в друга тема:
    по сметки за отопление при -15 външна и 20 вътрешна ми трябва около киловат и половина
    при положение, че с климатик 20 не е комфортно, а си трябват 22-23-24 , мисля че оразмеряването е ОК (на машината и дават 1,8 при -15 и 24 вътре)

  6. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #5

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Това с другата тема го видях.
    След като оразмеряването е ок., то виж последните две страници от общата тема Мицубиши Хеви, където има още писано за този модел.
    Успех.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Защо ли ми се струва, че оразмеряването не е ОК? Просто интуиция...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #7

    Re:MHI 25 ZJ-S

    какво имаш в предвид?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Re:MHI 25 ZJ-S

    m2; m3?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #9

    Re:MHI 25 ZJ-S

    19 m2
    49 m3

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Re:MHI 25 ZJ-S

    На пръв поглед ми изглежда малко слабичък за този обем, но ти си знаеш. При -10С, ако има 1.8кВт, това прави по около 35Вт на м3.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #11

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Привет!Понеже това е най-прясната тема в раздел ME ще задам въпроса си тук.Отскоро съм собственик на ME GE25VA и към каря на месеца мисля да го включвам и да не го изключвам до пролетта /в спалня е с малко бебе и така се очертават нещата/.В какъв режим е най-добре да бъде /отношение КПД и икономичност/?Предполагам че ще се гони темп 23 градуса...............стаята е 13кв. ПВЦ дограма само една външна стена, досега без отопление зимата тази стая държи 15гр................
    Режим AUTO или HEAT на климатика е подходящ след като му задам тези градуси?
    Режим AUTO или HEAT на вентилатора ?Изобщо ако може някой да сподели от опит какъв е най-добрият вариант с тези режими.
    Мерси предварително!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #12

    Re:MHI 25 ZJ-S

    реално имам 49м3
    но пък само една външна стена - около 8,5 м2...от тях 6м2 дограма, двоен стъклопакет, нискоемисийно стъкло плюс аргон
    вътрешни стени към мои помещения, които се топлят - т.е. натам нямам загуби
    един под и таван - даже и да не се топлят съседите, в техните жилища под 16-17 оС не пада, т.е. имам 19+19 м2 при температурна разлика 5-10 оС...нищо не е

    гледам че конкурентната машина на МЕ - GE25VA е на доста по-ниска цена - 1199, срещу 1390 на MHI 25 ZJ-S ...
    само заради промото на GE25VA ли е такава разликата? при положение, че като ги гледам имат еднакви възможности
    даже 25VA има по-висок СОР

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Sev1 от "твоят" модел все още няма оплакали се(поне във форума) потребители и/или търговци от пукнати фреонови тръби на външния топлообменник зимата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #14

    Re:MHI 25 ZJ-S

    това е добре
    пък и ще го взема за 1180 лева

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #15

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от ministur
    Привет!Понеже това е най-прясната тема в раздел ME ще задам въпроса си тук.Отскоро съм собственик на ME GE25VA и към каря на месеца мисля да го включвам и да не го изключвам до пролетта /в спалня е с малко бебе и така се очертават нещата/.В какъв режим е най-добре да бъде /отношение КПД и икономичност/?Предполагам че ще се гони темп 23 градуса...............стаята е 13кв. ПВЦ дограма само една външна стена, досега без отопление зимата тази стая държи 15гр................
    Режим AUTO или HEAT на климатика е подходящ след като му задам тези градуси?
    Режим AUTO или HEAT на вентилатора ?Изобщо ако може някой да сподели от опит какъв е най-добрият вариант с тези режими.
    Мерси предварително!
    Слагай го на режим HEAT и вентилатора на AUTO. Работи чудесно и не се чува. Аз съм много доволен от моите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе