Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

MHI 25 ZJ-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #16

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от ministur
    Привет!Понеже това е най-прясната тема в раздел ME ще задам въпроса си тук.Отскоро съм собственик на ME GE25VA и към каря на месеца мисля да го включвам и да не го изключвам до пролетта /в спалня е с малко бебе и така се очертават нещата/.В какъв режим е най-добре да бъде /отношение КПД и икономичност/?Предполагам че ще се гони темп 23 градуса...............стаята е 13кв. ПВЦ дограма само една външна стена, досега без отопление зимата тази стая държи 15гр................
    Режим AUTO или HEAT на климатика е подходящ след като му задам тези градуси?
    Режим AUTO или HEAT на вентилатора ?Изобщо ако може някой да сподели от опит какъв е най-добрият вариант с тези режими.
    Мерси предварително!
    ministur, климатик в стая с малко бебе не е най-добрият избор. В 13м² винаги ще се създава някакво течение, ако климатика е настроен на по-голяма от 1-ва степен на турбината, независимо колко е супер-мега-хипер бръмчалника, който е боднат на стената. Ти, като възрастен, може и да не усетиш някакъв особен дискомфорт, но за неукрепнал организъм това може да е доста нездравословно. Забрави за всякакви КОП-ове и икономии! Купи си някакво евтинджос конвекторче и го ползвай докато не паднат студовете, а после през зимата, ако все още си уверен, че трябва да топлиш с климатик при 15° в стаята без отопление през зимата - турбината на 1-ва степен+режим отопление( heat) и детското легло по възможност допряно до стената, където е монтиран климатика, но встрани от него.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #17

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    турбината на 1-ва степен+режим отопление( heat) и детското легло по възможност допряно до стената, където е монтиран климатика, но встрани от него.
    Точно така е разположението в момента в стаята.За съжаление съм се напатил от духалки и конвектори , много харчат и това е- ако взимам конвектор бих взел само ADAX тъй като имам познат който е много доволен относно комфорт,икономия и ефективност.Но просто реших да си вложа парите в климатик, дано не съжалявам......

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #18

    Re:MHI 25 ZJ-S

    А колко малко е бебето? Миналата зима моето беше на ~6 месеца и цяла зима на климатик нищо му нямаше. Откакто се е родил още не е боледувал. В спалнята съм с конвектор АДАКС, който харчи ужасно много ток 60-100лв на месец!!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #19

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Министре, климатика ти е с висок минимум и винаги струята е топла. Когато изключва компресорът, турбината върти стайния въздух, но за до го усетиш трябва да си сложиш ръката на клапите на вътрешното, които пък са обърнати нагоре. Така, че хладен поток не се усеща, както при климите с нисък минимум.
    А относно адаксът, не се различава особено от "теси" в сметките за ток, КОП=1. Ползвал съм и двата конвектора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #20

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Pilot мерси за разяснението..............biro бебока е на два месеца, имам познати които зимата също гледат бебета на климатик..мненията са противоречиви общо взето................но дано да са живи и здрави и да няма проблеми
    Учудвам се за АДАКС-а..........парите не са му малко .............а познатият ми определено бе доволен,странно наистина........

  7. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #21

    Re:MHI 25 ZJ-S

    Да се включа и аз по темата относно бебето. След като детето ми навърши два месеца сложих в неговата стая 12 кв. климатик само, че МХ 20 ZGX -S mрез м. февруари тази година. Включен е на режим топло и най-ниска степен на турбината - това според мен е най добре за малкия. Откакто детето е на климатик нищо му няма. При наближаване на времето за къпане пускам на HI POVER и няма грижи. Преди това /тъй като температурите бяха отрицателни и нямаше как да монтират климатика бях с конвектори теси, който ми изби зъбите от ток/.
    Горното е написано и продиктувано от личен опит и е лично мнение, който иска да се съобразява с него.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #22

    Отговор: Re:MHI 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от ministur Виж публикацията
    Привет!Понеже това е най-прясната тема в раздел ME ще задам въпроса си тук.Отскоро съм собственик на ME GE25VA и към каря на месеца мисля да го включвам и да не го изключвам до пролетта /в спалня е с малко бебе и така се очертават нещата/.В какъв режим е най-добре да бъде /отношение КПД и икономичност/?Предполагам че ще се гони темп 23 градуса...............стаята е 13кв. ПВЦ дограма само една външна стена, досега без отопление зимата тази стая държи 15гр................
    Режим AUTO или HEAT на климатика е подходящ след като му задам тези градуси?
    Режим AUTO или HEAT на вентилатора ?Изобщо ако може някой да сподели от опит какъв е най-добрият вариант с тези режими.
    Мерси предварително!
    Здравейте,моите изисквания са същите като вашите,с тая разлика,че вие вече сте си купили климатика 25 GE серията на ,,ЕЛЕКТРИК,,а аз още се чудя дали да не е ,,ХЕВИ,,25-ца.Казват за тях че били ,,тежката артилерия,,на ,,митсубиши,,.Но пък от друга страна й дават по-малък COP.И ние ще отопляваме спалня 13 кв.м и 36 куб.м. с една външна изолирана стена на изток.На изток ще ми бъде поставено и външното тяло.Притеснява ме факта дали няма да изсушава въздуха и да доведа хрема на бебока.Сега ноември ще направи 2 год.???????????доста изчетох за ,,електрик,,-а и то само +неща.Изказвания от рода;,,купуваш митсубиши и забравяш за климатик,, ,но защо сега взех да поглеждам към ,,хевито,,??????????????????????? и аз не мога да си отговоря.

    - - - Updated - - -

    Виж колега/условно те наричам така/,в момента съм в спалнята с конвектор ,,АЕРЛЕГ,,наистина прави много приятна топлина,но сметките за тока,като дойдат,просто не ми се говореше 3-4 м.В хола и кухнята бях с 14-ка ,,ОСАКА,,конвенционална.Всичко си беше голям консуматор.Та сега и аз инвестирах и си сложих в хола и кухнята/има си портална врата 1.20/2.20 м/един ,,Дайкин FTX50 G.Ще ми върши работа,така казаха монтажниците.Приятели са ми и споделиха,че дори няма и да се натоварва.Давли му 90-100 куб.м а моите са около 75-80 куб.м.И сега идеята ми е в спалнята да сложа митсубиши,ама се чудя дали да е хеви или електрик.Очаквам предложения.Писал съм и в по-горния типост.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #23

    Отговор: MHI 25 ZJ-S

    от вчера съм с MHI 25 ZJ-S
    както бях казал - хол, 19 м2

    момчетата се озориха с монтажа, защото тази част от външната стена през която минават тръбите се оказа адски корав 30 см бетон
    монтираха го много добре, постараха се много
    прахоляка беше минимален
    избощо отлична работа от страна на монтажа

    от самата машина имам минимални впечатления
    вътрешното тяло работи тихо, въпреки обявените 24 дебицела при режим на отопление
    външното на този етап също едва се чува - навън беше 13 оС при теста

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #24

    Отговор: Re:MHI 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от skromnia Виж публикацията
    Здравейте,моите изисквания са същите като вашите,с тая разлика,че вие вече сте си купили климатика 25 GE серията на ,,ЕЛЕКТРИК,,а аз още се чудя дали да не е ,,ХЕВИ,,25-ца.Казват за тях че били ,,тежката артилерия,,на ,,митсубиши,,.Но пък от друга страна й дават по-малък COP.И ние ще отопляваме спалня 13 кв.м и 36 куб.м. с една външна изолирана стена на изток.На изток ще ми бъде поставено и външното тяло.Притеснява ме факта дали няма да изсушава въздуха и да доведа хрема на бебока.Сега ноември ще направи 2 год.???????????доста изчетох за ,,електрик,,-а и то само +неща.Изказвания от рода;,,купуваш митсубиши и забравяш за климатик,, ,но защо сега взех да поглеждам към ,,хевито,,??????????????????????? и аз не мога да си отговоря.
    Значи при мен когато попитах монтажниците за Хеви ми казаха че бил по-калпав като сглобка,имали случай че едва ли не им се разпаднало тялото в ръцете................колко може да е истина нямам идея.Казаха че вносителя на МЕ е от доста години на пазара, докато вносителят на Хеви е от по-скоро..................
    Относно моите впечатления онази вечер го пуснах за 20 мин, пък и прочетох в инструкцията че първите 30-40 мин на климатика са един вид тестови.Настроих го на Хийт,23 градуса, Вентилатора на 1-ва степен .За 10 мин веднага се затопли стаята,почти не се чува да работи, но интересното беше че като си сложа ръката пред него струята е хладка................не мога да кажа нито топла нито студена.........за още 10 мин не мога да кажа че се промени към по-студена или по-топла...............очаквах да духа топло, след което да речем да спре, и отново да се включи на топло.Чудя се тази хладка струя дали е нормална или не съм задал правилно настройките........................

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #25

    Отговор: Re:MHI 25 ZJ-S

    не ми се коментира, ама са прекалили с обясненията
    явно всичко им е било продиктувано от интереса - т.е. работят с електрик
    Хеви се внася от дистрибутора от 1993
    вносителя на електрик е на пазара от 1996
    това няма значение особено значение, но доказва че са ти говорили глупости

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #26

    Отговор: Re:MHI 25 ZJ-S

    първи по-сериозни впечатления от MHI 25ZJ-S:
    днес сутринта при външна температура 6оС и настроена вътрешна 24, на минимален вентилатор работене он-офф
    около 10 мин работи, 10 почива
    в моментите в които не работи компресора - жалузите се вдигат максимално нагоре, вентилатора работи на някакъв минимален режим (много по-бавно от минималните обороти при включен компресор) - явно по този начин следи температурата в помещението; от към вътрешното тяло не се чува почти нищо, няма и помен от течение и дискомфорт
    за проба вдигнах желаните градуси, вентилатор и т.н. за да изляза на терасата и да чуя колко шуми външното тяло - ми то почти не се чува, работи като часовник

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #27

    Отговор: MHI 25 ZJ-S

    Като включи компресорът, турбината на 1-ва степен ли тръгва ? Ако тръгва на 1-ва и няма нужда форсира ли се нагоре или остава на 1-ва, преди да изключи?
    Този пост е редактиран от pilot; 22-09-12 в 23:42.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Отговор: Re:MHI 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от Sev1 Виж публикацията
    първи по-сериозни впечатления от MHI 25ZJ-S:
    днес сутринта при външна температура 6оС и настроена вътрешна 24, на минимален вентилатор работене он-офф
    около 10 мин работи, 10 почива
    То по-добре го оставете на автоматичен вентилатор сам да определя силата на духане, че зимата да не вземе да стане някой сакатлък.След като темперира помещението до желаната температура той сам ще премине на минимален вентилатор.

    То и аз вентилатора на дженерал-а 12 LDC съм го настроил на high, температурата на 25 градуса и съм отворил врата към коридора и хола и сега климатика 'топли" 47 квадрата, но това е само за една нощ за да си изсуша матрака(който прах с прахосмукачката) и то при 12 градуса външна температура.Климатика дори изключва от време на време .
    Този пост е редактиран от justify; 23-09-12 в 03:16.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #29

    Отговор: MHI 25 ZJ-S

    нищо му няма ако е на минимален

    сега пробвах на автоматичен
    струва ми се, че като пусне компресора си тръгва на минимален вентилатор и през цялото време докато изключи си седи така

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #30

    Отговор: MHI 25 ZJ-S

    @Sev1: Да се включа и аз! Машинката е на година и половина (ползвана 2 лета и една зима)! Според мен този климатик (25-ца) е предостатъчен за хола в който е монтиран! Моят е в стая 17кв.м, което прави около 45 кубика и цяла зима вратата към коридора не е затваряна, дори и при -15 градуса навън! Държа го на автоматичен вентилатор зимата и само при под -10, -12 градуса трудно се установяваше на най-ниската степен! Дефроста му е доста интелигентен и не създава дискомфорт! Ако искаш може да разгледаш алгоритъма в книжката на климатика, обяснено е доста подробно. Относно сметките, не мога нищо да кажа, защото имам още 3 конвектора и сметките са високи! Ако имаш някакви конкректни въпроси, ако мога ще отговоря с удоволствие! Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе