Резултати от 1 до 13 от общо 13

MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #1

    MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Колеги,търся компресор за тоя климатик,свален е ,не е работил много/4 години/ ,но не постоянно,на външен вид е като нов,и не ми се изхвърля.
    Та ми се иска да го подкарам ,ако някой може да каже откъде да намеря компресор за него,ще черпя.
    Разбира се нов мисля че ще е голяма сума,така че и втора употреба би ми свършил работа.
    Очаквам предложения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    RM5465GA1 (Rotary type), 750W

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #3

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Благодаря ,а откъде мога да го намеря ?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Трудна работа (почти невъзможна), като се има предвид, че е на хладилен агент R22.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #5

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Така си и мислех.Не може ли да се замести с някакъв друг подобен,как мислиш ?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Не мога да ти отговоря на този въпрос.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #7

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Благодаря ти за информацията,да се надявам че някой има повреден такъв климатик със здрав компресор

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #8

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Този модел климатик е много стар. Трудно, ще се намери компресор за него(не, че е невъзможно). По-точно, цената няма да си заслужава ... цените на резервните части за старите модели климатици е доста висока(предполагам с цел да се купуват нови, а не да се ремонтират стари). Цената на нов оригинален компресор за Вашия модел климатик е от порядъка на 850,00 лева без стойността на подмяната.
    А Вие сигурен ли сте, че на Вашия климатик е повреден компресора? Климатиците на MHI имат относително "корави" компресори,а по-принцип този модел на MHI е доста "як"(ако мога така да се изразя).

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #9

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Такъв климатик имах за 4 г и сдаде багажа. По-голям боклук не съм виждал. Шумно външно тяло- виещо като самотен вълк. Винаги трябваше да му се помага с размразяването. Също компресора дефектира механично. КОП-ът му е 2,95, а струваше 1900лв на времето. Ако все още се чудиш хич не се занимавай.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #10

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Ако си го избирал както избираш сегашния климатик в тема на Дайкин ясно що не е топлил ... Това е като да питам колко метра кабел ще ми трябва да си свържа компютъра с телевизора ( няма как да стане без да се премери ) същото е и при теб дали 25-ца или 35-ца зависи от помещението ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #11

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Благодаря ти за информацията,да се надявам че някой има повреден такъв климатик със здрав компресор
    Проверка на компресора - електрически:
    1.При изключено електрическо захранване на външното тяло:
    - при здрав компресор уредът ви трябва да показва няколко ома съпротивление м/у намотките(например 1,2 ома)
    - при здрав компресор уредът ви трябва да показва 1 МегаОм или повече м/у намотка и корпус
    Ако стойностите са в норма, то е възможно компресорът да е блокирал механично.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #12

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Ако си го избирал както избираш сегашния климатик в тема на Дайкин ясно що не е топлил ... Това е като да питам колко метра кабел ще ми трябва да си свържа компютъра с телевизора ( няма как да стане без да се премери ) същото е и при теб дали 25-ца или 35-ца зависи от помещението ...
    Не съм споменавал, че не е топлил, а че е много шумно външното тяло (дори и на слаби обороти на компресора).
    Явно не си разбрал правилно. Не съм се интересувал дали да сложа 25-ца или 35-ца. Интересувам се от новите модели на други марка (без Дайкин) с тази размерност 9-ка, 12-ка. Биха ми били полезни мнения и наблюдения на хора ползващи други "ставащи" модели от други марки на подобна цена.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #13

    Отговор: MHI SRC 25 GZ-L1 компресор

    Колеги, не се обиждайте, но моля да не "размиваме" темата на човека, все пак той търси някакъв вид помощ(или по-точно компресор). Ако нямате съвет по темата, нека не спамим излишно ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на компресор
    От emicha1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-14, 16:16
  2. Компресор DA111A1FD-21F
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-14, 01:13
  3. температура на компресор?
    От ogromnii във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 26-07-13, 08:26
  4. Лепило за компресор!!!
    От DEKS във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 03-02-13, 23:33
  5. компресор за климатик
    От rosica.i във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 17-06-10, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе