Резултати от 1 до 11 от общо 11

температура на компресор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #1

    температура на компресор?

    здравейте, имах проблем с хладилника, а именно - тока спря за десетина секунди, но не обърнах внимание, след около 2 часа забелязах че нещо е съмнително изключих го, изчаках да поизстине компресора около половин час и тръгна, ама компресора почва леко да пари като поработи. чудя се каква ли е нормалната температура? дали е окъсила намотка или е нормално да загрява така? на два месеца е и съм леко бесен, стария имаше защита и в подобна ситуация след дестина секунди цъкваше, след двайсетина минути се възстановяваше и хладилника си тъгваше. очевидно след като се наложи ресет от щепсела този няма такава, та втория ми въпрос е може ли да се постави допълнително, в смисъл вградена ли е в компресора или е външна?
    ако има значение хладилника е уирпул с фризерна част, еднокомпресорен.
    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Отговор: температура на компресор?

    Грешиш.Няма компресор за дом.хладилник, който няма такава защита.Тази защита е част от окомплектовката на компресора и се монтира фабрично от производителите на компресори.Производителите на хладилници монтират компресорите така както са окомплектовани.

  4. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #3

    Отговор: температура на компресор?

    Да всеки компресор има защита(по ток и температура). Проблема е като спре тока за 10-20секунди. Старите компресори бяха с пусково реле тип котва но новите са с пусково реле PTC. Проблема е като спре тока за малко, пусковото реле не може да се възстанови и при пускане на тока стартира само на работна намотка което води до изключване на защитата. Много често това довежда до блокиране на компресора.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: температура на компресор?

    на предишния ми хладилник и на един малък беко, който имам, защитата се чува, т.е. в такава ситуация (мигване на тока за 2-3 секунди) компресора спира, след десетина секунди се чува задействането на защитата (цък) и след да кажем 5 минути пак цък и компресора тръгва. лаик съм, но си мисля че ако имаше защита на този, без значение какво е пусковото изключването на защитата щеше да му даде нужното време, според мен липсва или не работи. така или иначе ми се вижда тъпо да го чакам да изгори, какво мога да направя според вас? продава ли се защита отделно? вътре в компресора ли е или е външна част?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    36
    #5

    Отговор: температура на компресор?

    Баталски ти е отговорил доста изчерпателно.Остави хладилника да си работи.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: температура на компресор?

    няма да го оставя, защото ако спре тока за малко спира и хладилника, разровичках го малко, tx1f5 е пусковото, има само температурна защита, няма такава по ток, ще му добавя
    съвет откъде в софия да купя? гледах онлайн разни модели, някакъв съвет? номиналния ток по дейташийт на компресора е 0,8А, мисля си за 1,2 или 1,3 ?

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #7

    Re: температура на компресор?

    кликсон.jpg

    Черното е температурна и токова защита.
    Този пост е редактиран от batalski; 14-07-13 в 08:21.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Re: температура на компресор?

    утре ще симулирам "ситуация" и ще видя дали ще изключи за да съм 100% сигурен че не работи, но все пак ако беше наред нямаше първия път да се случи това което се случи
    а ти сигурен ли си че трябва освен температурна да е и токова защита? извинявам се за балъшките въпроси, но ако си прав е повод да предявя претенция по гаранция, а съм бос в хладилната техника

  11. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #9

    Отговор: температура на компресор?

    20130714_193059 (Small).jpg20130714_193349 (Small).jpg20130714_193627 (Small).jpg
    Това което е като пружина е токова защита. Кантал който когато компресора дърпа по голям ток се загрява и задейства биметалната пластина. Времето за задействане е от 5-20 секунди
    Този пост е редактиран от batalski; 14-07-13 в 19:49.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: температура на компресор?

    дамм, до същия извод стигнах и аз като свалих от стария ми хладилник релето и го разгледах.
    нямах време да ровя из новия, а и забравих на вилата това от стария, ама петък ще разменя кликсоните, явно този има дефект

    - - - - - - - - - -

    дамм, до същия извод стигнах и аз като свалих от стария ми хладилник релето и го разгледах.
    нямах време да ровя из новия, а и забравих на вилата това от стария, ама петък ще разменя кликсоните, явно този има дефект. за протокола днес докато си пиех кафето тока мигна, рутера и хладилника забиха и ги рестартирах ръчно. много идиотско

  13. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: температура на компресор?

    смених кликсона с този от стария ми хладилник, резултатът - 10 секунди след "мигване" със звучно "пльонк" изключи, на първото възстановяване след около минута компресора не тръгна, явно или не изстива "пусковото", или още има налягане, съответно пак изключи, и на второто възстановяване компресора забръмча. щастлив съм че имам работещ адекватно хладилник, и подразнен от това какви боклуци ни продават, дявол да го вземе, дадох над 600 кинта за устройство което е за боклука след едно мигване на тока , и се налага да го "ремонтирам" с 15 годишни части
    благодаря на всички за мненията, помогнаха ми да се ориентирам в слабо позната територия

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. i3 температура
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-13, 10:06
  2. Температура на CPU
    От carcass във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 24-11-04, 16:41
  3. температура на HDD-то
    От MikiOne във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-04, 14:23
  4. CPU температура!?
    От okli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 17-04-03, 10:19
  5. Температура?
    От Stan във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-02, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе