Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #1

    Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Здравейте!
    Имам колебание между тези два модела.
    1,И двата ли са ТРВ?
    2,Кой бихте ми препоръчали без пристрастие към марка?
    3,Съмненията са ми около Sharp не познавам някой ,който да го е ползвал.Прави ли чести дефрости?
    Добре ли се държи в студовете.Ползвам МЕ GE25.И съм доволен.Ако sharpa e по-добър ще се замисля.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #2

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Един глас за MHI-то компресора е като на върховия модел ZJX , двоен топлообменик , TPB , дефрост не по време , добро запазване на мощноста при -15 , по тих от шарпа , не се форсира при старт , няма пукане . Впечатленията са ми от 35-цата .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #3

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Благодаря основателни причин са това.Не знаех,че е двуредов.Това е голям процесор

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #4

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    и шарпа е с двуредов топлообмениик дефроста също е при нужда,доста рядък пластмасите не пукат,но наистина е по-шумен и се форсира при старт

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #5

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    MatZo защо не си вземеш МЕ GE25 щом си доволен от него, а предпочиташ Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #6

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    MatZo защо не си вземеш МЕ GE25 щом си доволен от него, а предпочиташ Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S ?
    не е за мен.Ами този го няма в магазина,от който ще се купува сега има на промоция ето този :Mitsubishi MSZ/MUZ-SF25VE
    На пормоция е.казват,че това е наследника на ГЕ
    За мой приятел е като цяло.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    мене ми се струва малко орязан спрямо GE ,но определено ще е сносна машинка

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #8

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    В какъв аспект е орязан.Гледам само външно не прилича.Иначе като показатели е същия.Даже са му турили и някякво филтърче там.Някой ако го ползва нека каже какво му е.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #9

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    максималната мощност е намалена с 10% ,не е фатално но така вече попада в показателите на нисък клас климатик от колкото на среден .. 35цата се развърта до 4.6 ,смехотворно ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #10

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Май е малко по-нисък от моя да.Ама от и без това компресора е слабичак.И е малко форсиран при ГЕ-то.Явно са решили ,че прекалено е набримчен.Предимно за охлаждане и в преходните за отопление ще бъде.Но искаше да е тих,щото е стая 12кв.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    За 12 квдрата ще се справи. Като цяло компресорите на тази серия са слаби. Качват налягане по 15-20 минути. Но за тези пари не трябва да се очакват чудеса. Факт е, че в студа топлят.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #12

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    За 12 квдрата ще се справи. Като цяло компресорите на тази серия са слаби. Качват налягане по 15-20 минути. Но за тези пари не трябва да се очакват чудеса. Факт е, че в студа топлят.
    Много си прав.Забелязаъл съм,че бавно заработва.Но ако е поставен в правилното помещение няма да се усеща захладняване.Но пък си духа много топло и при минуси.Много мека работа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #13

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Аз бих си взел ME-то.Респект братче.Като обиколиш центъра и видиш какво са наслагали по лъскавите офиси,как да си сложа този sharp.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #14

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    този приятел е решил и май е поръчал МЕ тази новата версия с ограничената 10% мощност където е.Преди всичко трябва да е тих.Това е най-важно.В спалня ще бъде.Решено е.Благодаря за съветите.Може и да не се коментира вече.Човек като има пари не се чуди много какво да си купи.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #15

    Отговор: Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от injenercheto Виж публикацията
    Аз бих си взел ME-то.Респект братче.Като обиколиш центъра и видиш какво са наслагали по лъскавите офиси,как да си сложа този sharp.
    Има шарпове дето са доста добри . Не знам кои център обикаляш ама това не е критерии за избор на климатик ако ще на него да пише и Дайкин :D .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SHARP AY/AE-XPC09JR или AY/AE-XP9HR за помещение 60 кубика
    От Валентин Бояджиев във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 08-08-14, 15:52
  2. Разлика между Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S и SRK25ZJP-S1
    От Flying във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 19
    Последно: 26-01-14, 20:11
  3. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 21:01
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Moля Ви мнение за SHARP AY/AE-XPC09JR
    От stela22 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 12
    Последно: 22-01-10, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе