Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 50

MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на Радослав Димитров
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    8
    #1

    Lightbulb MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Здравейте съфорумци,
    Предстои ме да сменям климатици (2бр.) и съответно е настъпил вече момента и аз да си взема нещо качествено!
    Бюджета, който определихме с жена ми е около 2000-2400 на климатик и съответно след доста ровене и четене съм се спрял на ME!
    Колебая се между два модела MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA. Моля за мнения с които да ми помогнете в избора. Ето и информация за помещението в което ще се монтират климатиците:
    1. 2 стаи по 15 м2 и коридор от 10 м2 (пиша и коридора понеже сме с малко дете и вратите на стаите се предполага че ще са отворени)
    2. височината ми е 2.7 с окачен таван от гипс картон.
    3. на първи етаж сме, под нас са мазета които са доста влажни и студени.
    4. на пода сме с ламинат в едната стая и коридора и паркет в другата стая.
    5. дограмата е пластмасова пет камерна на Трокал с 32мм стъкло пакет и К стъкло, приблизително по 2 м2.
    6. изолация външна няма, но и външни са ми само стените с прозорците (нямам тераси).
    7. изложението е северно и е доста мрачно в къщи. слънце огрява стените с прозорците късно следобед и то под доста остър ъгъл а не директно.
    8. Лятото е хладно а и жената не обича да и е студено и климатици ползваме основно за отопление.
    След всичко това, което изписах въпроса ми е следния (моля не се смейте не разбирам от климатици) - Имам ли нужда от презапасяване като монтирам 35-ца или 25-ца ще се справи чудесно?
    До момента монтираните климатици са обикновени сплитове на ОСАКА - 12-ки които трудно се справят при -5C и надолу.

    Благодаря предварително за помощта и успех на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Две машини 25VA ще се справят без проблем с помещенията.

  4. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #3

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Моето лично мнение е да вземеш два от първия модел, с кредит енергийна ефективност ще си спестиш средствата за монтажа, пък и може до останат парички за "от всичко по много".

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    VA също са в програмата, не само VABH.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Подкрепям edi1 за 2бр.FD25VA, корави машинки с 900 вата компресор. Обаче, тъй като имаш климатици за началото на отоплителния сезон, защо не изчакаш малко да пуснат в продажба FH25VE?:rolleyes:

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #6

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    FH25VE предполагам ще е доста по-скъп като излезе, FD25VA е почти същия същия като данни и ще се справи без проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #7

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    На VABH не им ли е прекалено висок минимума (1.5kW)? В тия малки стаи ще работят на он/офф.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    FH25VE предполагам ще е доста по-скъп като излезе, FD25VA е почти същия същия като данни и ще се справи без проблем.
    То, че FD ще се справи е яснo. Все пак може да изчака и да види FH на каква разлика ще го треснат спрямо FD и да прецени. FD-то няма да избяга, а може да влезе и на промо.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    На VABH не им ли е прекалено висок минимума (1.5kW)? В тия малки стаи ще работят на он/офф.
    При 25-иците и на VA и на VABH е същия - 1,5, само при 35 VABH е 1,3 но при МИЦУБИШИ по отзиви на ползвателите ОН-ОФ работата не е проблем.Иначе наистина са височки минимумите, но човека си е избрал тази марка.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #10

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    иначе може да погледнеш и тези:
    http://www.**********************/klim...ai6-1078.html#
    http://www.**********************/klim...kai6-1079.html
    http://www.**********************/klim...ai-5-1494.html
    Климатик TOSHIBA Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai 5
    имат по-малък минимум и също са много добри машини с добър COP. Според мен 2 10-ки ще се справят без проблем.
    Този пост е редактиран от bobovo; 11-10-12 в 13:13.

  13. Novice Аватара на Радослав Димитров
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    8
    #11

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    На колегата igt - в момента точно кандидатствам за кредит "енергийна ефективност" и ще спестя близо 18% от бюджета (ако някой се интересува мога да му разясня схемата по която кандидатствам и банката). Монтажа на новите и демонтажа на старите ще ми го направят безплатно като отстъпка понеже взимам два все пак и умея да се пазаря.
    На колегата pilot - FH серията вече гледам че я има на пазара в Украйна и ***** но лично аз не обичам да взимам веднага най-новото. Предпочитам да минат 6-12 месеца за да може модела да се докаже. FD серията е на пазара, ако не се лъжа от 3 години поне и отзиви и ревюта колкото искаш! Иначе се бях замислил по-въпроса и благодаря за предложението. Може би някой който планира на по-късен етап да си купува климатик ще обърне внимание на идеята ти!

    Много благодаря за отговорите! Ценя високо вашите мнения и наистина ще са ми от полза. Бих искал да помоля само по-компетентните да ми разяснят за тези минимуми, номинали и максимуми, че не съм много наясно!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Става дума за минималното, номиналното и максималното отдаване на машините.Когато в определен момент топлозагубите при отопление станат под 1,5 кв, машината спира компресора и продължава да върти турбината.При някои марки това спиране-тръгване, сиреч ОН-ОФ работа може да е дразнещо, но при МЕ не е така.

  16. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #13

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    При FD25VA спира и турбината, явно инфрачервения датчик за следене на температурата на пода дава информацията и няма нужда да се върти въздуха.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Сигурно е така, нямам такава машина и нямам преки впечатления.

  18. Novice Аватара на Радослав Димитров
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    8
    #15

    Отговор: MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Става дума за минималното, номиналното и максималното отдаване на машините.Когато в определен момент топлозагубите при отопление станат под 1,5 кв, машината спира компресора и продължава да върти турбината.При някои марки това спиране-тръгване, сиреч ОН-ОФ работа може да е дразнещо, но при МЕ не е така.
    Благодаря ти за краткия и ясен отговор. Горе долу ми става ясно за тези номинали максимали и минимали. Сега да питам относно тази работа ОН-ОФ, защо по принцип е проблем?? Не е ли по-добре да изключва(съответно не харчи ток) и после да включи когато стане студено в стаята????

    ПП: Моля всички които четат да имат предвид, че не разбирам от климатична техника и затова задавам може би глупави въпроси! Тези които се дразнят от такива въпроси, преди да отговорите бройте до десет, пийте по една ракия, посмейте се малко и след това ако вече раздразнението ви е минало пишете нещо поучително на лаиците като мен! Ако ли не просто не пишете!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH
    От Anubis във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 94
    Последно: 24-01-15, 17:39
  2. Mitsubishi FD35VA plasma въпрос
    От Porter във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 09-09-13, 20:56
  3. Продавам Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA/MUZ-FD35VA
    От strashnia123 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-05-13, 16:15
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 19:20
  5. MHI SRK/SRC 35 ZIX-S или ME MSZ-FD35VA
    От tokata1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 15-03-10, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе