Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42
Like Tree13Одобрявам

Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    тя зависи от топлозагубите

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #17

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Алекси явно не си ме разбрал, имам впредвид таблица в която да е посочена отдавана мощност и консумация при различните температури за да се сетиш за какво питам прикачам снимка на таблица от сервизно на Дайкин, , както го описват всички големи производители.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #18

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    уха 3.6 при -10

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #19

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Това 3,70 по номинал - реално 5кВт при -10С. Запазва ок. 65% - ми не е зле.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #20

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Имат ли Мицубиши Хеви в сервизните си ръководства или изобщо някъде информация за консумация на моделите им при различните температури?
    По въпросът ми някой ако има да казва нещо,... да казва, Alexi с цялото ми уважение, но потвърждаваш много тиражираното: Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват.... нещо си.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #21

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    ми и ти така питаш .. нещо си .. колко консумира .. колкото си иска в общи линии ..тая таблица не е таблица с консумациите .. какъв извод ще си направиш ти от нея ако имаш тоя модел ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #22

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Искам да си направя извод как се движи КОП-а при различните температури на Хеви моделите. Вскички големи производители описват особено Тошиба, как се движи консумация и отдаване, само Хеви бягат от полезрението.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #23

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Това 3,70 по номинал - реално 5кВт при -10С. Запазва ок. 65% - ми не е зле.
    Не е по номинал. TC е тотал капасити - максимал. Номинал е само в клетките с удебелен бордър..

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #24

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Ако е така, тогава защо при никакви температури тази машина не си постига максимала от 7,7квт?
    necata2 и emil vasilev харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #25

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Посочих диаграмата като пример, то иначе моето Дайсейкайче запазва само 3,09Кв при -10градуса, което е малко, поне е с малко по-висок коп, все пак е Дайсейкай.
    Според мен цялата диаграма е направена в номинални стойности, нали и при 6гр. пише пак TC, а модела по номинал е толкова 5,8Кв, максимал 7,7кв.
    necata2 и tony34al харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #26

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    На Етереите при -10 им дават 3,2 киловата отдавана мощност с коп 2,58. На Мицубиши SRK35ZM-S при -10 му дават отдавана мощност 2,7 киловата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #27

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    joro_vk , това не знам дали те удовлетворява(има COP само за охлаждане).

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #28

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Благодаря emil vasilev, в това сервизно е описано както и в другите сервизни на Хеви моделите-постно откъм информация за консумирана мощност при отопление, иначе Хеви са голяма марка, но точно това не го описват да се види как се движат, защото Панасоник запазва доволно мощност, но пък при малко по висока консумация в сравнение с другите марки, т.е. по ниско КПД, Тошиба пък имат добър КОП при различните температури, но имат по-голям срив в мощността при ниска температура, Дайкин ги гледам и те се движат с добър коп при различните температури.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Дайкин отдавна не са климатици ниските и средните серии(та дори и част от моделите на високия клас серии) освен при охлаждане.

    И Жоро Жк по принцип Алекси ти е отговорил правилно.Попита за консумацията, а не а отдаваната или налична мощност.Действително консумацията зависи от топлозагубите на помещението което отоплява в режим отопление, а не толкова от COP-a.Отделно COP е непостоянна в уравнението и зависи както от външна температура на околната среда, така и на зададената вътрешна за достигане и поддържане.

    Не се съмнявайте в мицубиши хеви, съмнявайте с в дайкин и донякъде в панасоник, когато става въпрос за комфорт при отоплението и усещане на човешкия организъм.

    Всеки сам решава как да прави избор, но само да вметна - и аз при избора на зимни гуми за колата гледах каталози, гледах тестове за поведение на гумата на сняг,мокро, сухо, шум и консумация на гориво(съпротивление при търкаляне) с тези гуми и точно си мислех че съм избрал гуми ... и когато влезнах в един англоезичен сайт с реални отзиви на потребители се оказа, че от избраните от мен пирели или Гудиър, Нокиан ги слага в малкия си джоб по удовлетвореност на клиентите които са си написали точно какъв марка и модел автомобил шофират с тях, от колко време, как се държат, каква е износоустойчивостта им и да въпроса дали биха си купили отново 92% отговарят с "ДА".При Гудиър и пирели бяха съответно 65% и 82% ...

    Прочети мненията във форума и оплакванията и след това няма да е необходимо дори да питаш, а отговора ще дойде сам ...
    mirandi одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #30

    Отговор: Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Мненията са ми ясни, форума го чета от години. В случая конкретно питам, не защото съм пред избор, а просто като информация за да видя къде се намират Хеви в цялата картинка. justify предполагам си се насочил към tyrereview сайта, и аз от там сондирам мнения за гумите от доста години и не гледам толкова каталозите, които са донякъде самореклама. Колкото до Дайкин изобщо не съм им фен, не оставайте с погрешно впечатление, дори напротив.
    He ce cъмнявaйтe в мицyбиши xeви, cъмнявaйтe c в дaйĸин и дoняĸъдe в пaнacoниĸ, ĸoгaтo cтaвa въпpoc зa ĸoмфopт пpи oтoплeниeтo и yceщaнe нa чoвeшĸия opгaнизъм.
    за тази информация съм ти благодарен, а дано и други потребители се информират, та да се знае.
    Колкото до въпросът ми, беше точен
    консумация на моделите им при различните температури?
    Консумация и отдаване са винаги свързани по схеми и таблици, нали това ми е идеята да им видя копа при различните температури, но да не отдаваме толкова значение на това, че от раз не сме се разбрали, може би по-описателно трябваше да задам въпроса. Само консумация в една таблица няма как да напишат, тя трябва да върви заедно с отдавана мощност, как си го представяте да изпишат при -7гр. консумира 1кв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Samsung
    От ^Rokera^ във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-14, 09:47
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. Отговори: 19
    Последно: 13-01-13, 05:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе