Резултати от 1 до 2 от общо 2
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Aleksandars

Съвети и помощ при избор на климатизатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    5
    #1

    Съвети и помощ при избор на климатизатори

    Здравейте колеги съфорумници,
    Предстои ми покупка на 2 климатизатора. Не знам защо (може би на базата на информацията която бях прочел преди това и на някакви мои лични мисли), но първият ми избор преди време като марка беше Mitsubishi, и по-специално FD серията. Доколкото разбрах от това което четох в последните дни то тази серия вече е заменена с FH. Би ми се искало климатизаторите да са Mitsubishi, но разбира се съм открит и на предложения за други марки и модели, съответсващи на изискванията по-долу. Искам също да поясня, че съм лаик на тема климатици и всякакви ваши съвети и разяснения са повече от добре дошли. Държа на тихата и безпроблемна работа на климатизаторите и предпочитам да дам някой лев отгоре, но да знам, че си е заслужавало.

    Характеристиките на помещението:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатикът:
    1.1 Всекидневна с преход към кухня
    1.2 Спалня

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете? – и за двете, в спялнята с лек приоритет е отоплението;

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - Всекидневна с преход към кухня - около 29 кв.м., 75,5 м3 (17 за всекидневната и 11 за кухнята), Спалня - 15 кв.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ дограма, двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците- за Всекидневната - около 5 кв.м., за кухнята - около 2 кв.м; за спалнята - около 2 кв.м
    г
    ) изложението на помещението - за Спалня - север, североизток; за Всекидневна - Юг, Югоизток;
    д) етаж на помещението в сградата? - 2-ри етаж.
    е) какво е предназначението на помещението- Всекидневна с преход към кухня; Спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - Къща, тухли;

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - гр.Куклен, в подножието на Родопите, на 12 километра южно от Пловдив.

    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима - Лято - 23-25 градуса; Зима - 21-24 градуса;

    6. Има ли изолация на стени/таван/под(външна или вътрешна), на кои от тях има и на кои не. Какъв е вида и дебелината на изолацията - външна изолация 6 см стириопор по всички стени и тераси; подът е дюшеме - циклено и лакирано(в кухнята частично теракот).

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви – тв, компютър, аудио

    8. Каква сума е приготвена за покупката на климатик – до 4000 (+ някой лев отгоре ако се наложи) лв., което да включва и монтаж.

    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане - през зимата до -10/-15; през лятото - +30/+35;

    Очаквам с нетърпение вашите предложения и съвети както за модели, така и за фирми (ако знаете такива и имате преки наблюдения разбира се), че наскоро се нанесохме в новия си дом, а пък зимата наближава.

    Благодаря на всички отзовали се и приятен ден.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Съвети и помощ при избор на климатизатори

    IzueL, отоплението на къща с климатизатори изисква правилна преценка и подборка на модели. Съветвам Ви да се доверите на фирма която да дойде на оглед и да коментирате Вашите изисквания и необходимите мощности на място.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Таблети / FAQ - избор, съвети, мнения
    От hristoslav2 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 154
    Последно: 23-01-23, 20:57
  2. Дайте съвети за избор на климатик
    От kaizer soze във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 13-10-11, 20:25
  3. Дайте съвети за избор на климатик
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-11, 11:41
  4. Последни съвети за избор на телевизор 40"-46"
    От PooLoVe във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-10, 19:42
  5. съвети за избор между няколко камери
    От jojobix във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-09, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе