Резултати от 1 до 13 от общо 13

mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #1

    mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Здравейте предстои ни покупка на климатик за спалнята на майка.И за сега сме се спрели на MSZ-SF35VE или Fuji/Fujitsu(general) LMCA12 модела им.Те фуджи /фуджитсу и генерала са едно и също но под различно име само нали? Кое е по-добро от тях?Митсубишито или другите?Цената на която ми ги предлагат е с около 100лв.разлика. Имам от август MSZ-SF35VE,но изглежда тръбния път ми е къс(около 1м. и малко) и когато го включвам известно време през някакви интервали се чува някакъв звук(и отвън)като сифон-сигурно е фреона знам ли.Докато не затопли стаята и при всяко включване на компресора(съвсем тихо) после почти не се чува този звук. Той си е гаранционен де-дали ще ми вземат пари ако си извикам монтажиста дето ми го монтира за удължаване на тръбен път?
    Иначе е тиха машинката и вътре и вън почти не се чува как работи.

  2.  
     
  3. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Колега не си хаби парите за нов тръбен път,това му е кусура на тоя модел.Имам наблюдения над една 25ца с 4м тръбен път и се държи по описания от теб начин.Другия проблем и е неадекватното ауто на вентилатора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Разбирам.Значи файда от фърляне на пари за по-дълъг тръбен път няма.Ясно бе не ме дразни толкоз-пък и това е само при отопление.3-4 месеца ще се преживеят
    А кое е по-добро митсуто или фуджитата?В Пловдив на едно место с монтажа фуджи и фуджитсу ми ги дават с 10лв,разлика около 1220лв.излизат с монтажа,а митсубишито 1320лв.(пак с монтаж).И нявсякъде и лятото и сега ми викат че мицубишито е пред повечето модели.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    На първо четене fujitsu-general *12LMCA (fujitsu, general или fuji electric) e по-ефективeн от ME SF35VE.

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #5

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Колко квадрата/кубика е тази спалня , че се ориентирате към 12ка ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #6

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    15-16 квадрата е,но за сега без никаква изолация и със стара дограма.Изложението е някво западно,но не точно,но доста време си я пече слънце стаята от обяд до залез.Тя и моята стая е южна с пвц дограма и е 12квадрата и съм с 12-ка-да има

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Какво да има? Ветровете на Лили??

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #8

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от Jordan Totov Виж публикацията
    15-16 квадрата е,но за сега без никаква изолация и със стара дограма.Изложението е някво западно,но не точно,но доста време си я пече слънце стаята от обяд до залез.Тя и моята стая е южна с пвц дограма и е 12квадрата и съм с 12-ка-да има
    Аз с 09LMCA климатизирам помещение 11,8м2 и го държа почти постоянно в режим ЕКОНОМИ

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #9

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Да то е ясно че и 9-ка върши работа,но по-добре да има малко запас от сила.Просто под стаята има огромно мазе което си гълта бая от топлината.Бюджета по принцип е до 1500лв. Гледахме и някакво Хитачи Performance от тази година,но като цяло не виждам никакви мнения за него,а и там където са по-тънкана климатиците не го предлагат.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #10

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Първа зима на Fujitsu 12LMCA и ME MSZ-SF35VE .Фуджитсу снощи майка ми го е спряла към 4 и включила към 7 че нещо я е дразнил звука и машинката нормално е тръгнала.Държат температура и правят изключително рядко дефрост.Сега навън го дава че се усеща като -11 иначе е -7 и само Митсуто има малко лед отгоре на капака,ама той над него няма нищо да го пази и вчера го валеше малко сняг.Пушки са за сега при тези температури навън,дано бъдат така и когато още паднат.Държат си зададената температура и го няма он/оф режима вече

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    мицуто прави дефрост на 2 часа по часовник

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #12

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    По точно на 2 часа и 30 минути.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #13

    Отговор: mitsubishi electric или Fuji/Fujitsu

    Хммм при мен я няма тази точност май.Или просто точно тогава съм извън помещението.Сутринта го чух че си прави дефрост после около обяд и одеве по някое време,ама май е на повече от 2ч.и 30мин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 13:40
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе