Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #1

    MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    ...Здравейте, налага ми се смяна на климатика в хола и съм се насочил към MITSUBISHI като за сега се двоумя между тези 2 модела:
    MSZ/MUZ-SF35VE vs MSZ/MUZ-FH25VE (но приемам и препоръки за други марки и модели като бюджета е 1800-1900 с монтажа). Така както го виждам аз е по Висок клас климатик 25ца срещу по-нисък клас 35ца? Разликата в цената не е чак толкова голяма за това се двоумя и търся помощ, защото 25цата го дават за около 22кв, а 35-цата около 30кв но предполагам тези квадратури са приблизителни?

    Става въпрс за Хол - 24кв,София, панел, изцяло вътрешен , среден етаж , има изолация и ПВЦ дограма с, мисля беше, 5 камерен стъкло пакет. Изложението е източно , климатика ще се ползва основно за отопление - пуска се октомври/ноември и се спира март/април , според зависи от времето като държим 21-22С зимата. Лятото само в големи жеги се пуска , т.е. пуска се спорадично.

    Благодаря предварително!

    EDIT: Забравих да кажа, че в стаята има още настолен Компютър и Телевизор. Другото е че климатика ще наследи Панасоник CS-RE12GKE на 6-7-8 години и винаги е работил на 21-22С на тих/еко режим. Ако е показателно по някакъв начин - все още не сме пускали климатика
    Този пост е редактиран от NightWalkeR; 07-10-16 в 00:49.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Този FH25 отдава повече топлина от SF35 при отрицателни температури.Отделно SF35 e с единичен а FH 25 с двоен външен топлообменик така,че няма място за чудене,а пък за екстрите да не говорим.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Имам 2-ва климатика в кьщи......гарантирам че са най добрите на пазара. 25-ци са. Хола е 17 квадрата и на най бавната скорост го затоплят за 10 минути. А 25 означава че топли до 25 квадрата стая....не 25 кубика . Отделно - най-безшумни са. Купувай смело.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    А другите 20-вайсе климатика къде си ги монтирал? Наблизо ли са?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от dbvdbv Виж публикацията
    ... А 25 означава че топли до 25 квадрата стая....не 25 кубика.

    WTF, евала, а 18-ката колко квадрата стая топли?

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #6

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от dbvdbv Виж публикацията
    Имам 2-ва климатика в кьщи......гарантирам че са най добрите на пазара. 25-ци са. Хола е 17 квадрата и на най бавната скорост го затоплят за 10 минути. А 25 означава че топли до 25 квадрата стая....не 25 кубика . Отделно - най-безшумни са. Купувай смело.
    Е щом гарантирате....значи трябва да е вярно?. Разбирам да имате 20-30, но да имате опит с 2 и да давате такова категорично мнение???? Изглежда наивно глупаво.

    Ако избора е между двете Митсубишита, майче 25цата ще е по-добре.
    Аз бих също погледнал Фуджитсу 12 Лука, Тошиба 13 Сузуми, или МХИ 35 ZM-S.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #7

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от dbvdbv Виж публикацията
    А 25 означава че топли до 25 квадрата стая....не 25 кубика . Отделно - най-безшумни са. Купувай смело.
    25 = 2,5 kw номинал на охлаждане!



    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    WTF, евала, а 18-ката колко квадрата стая топли?
    18-та топли 18 м^2, а 50-та 50 м^2, нищо че са с еднакви мощности.[emoji1]



    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от dbvdbv Виж публикацията
    Имам 2-ва климатика в кьщи......гарантирам че са най добрите на пазара. 25-ци са. Хола е 17 квадрата и на най бавната скорост го затоплят за 10 минути. А 25 означава че топли до 25 квадрата стая....не 25 кубика . Отделно - най-безшумни са. Купувай смело.
    За тоя модел аз пък ти гарантирам че е най - жалкия от топ моделите на пазара и го наритах след 6 месеца ползване в продавалника .. отделна тема за оплаквания от него си има ,прочети я

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #9

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    За тоя модел аз пък ти гарантирам че е най - жалкия от топ моделите на пазара и го наритах след 6 месеца ползване в продавалника .. отделна тема за оплаквания от него си има ,прочети я

    Извинявах Alexi, но четох някаква тема за FH25VE може и да се лъжа, но твоите мнения бяха положителни , явно е било стара . И като твърдиш, че някой модел е зле (не казвам че не си прав) е редно да предложиш алтернатива - обещавам да не те държа отговорен ако избера алтернативата . Поразгледах модели от други марки като TOSHIBA RAS-13N3KV2 или DAIKIN FTX35KV и все пак на цифри клони към Mitsubishi , явно цифрите не са всичко .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #10

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Вземи си Hitachi RAK-25PSA (в момента е на промоция на 1760 лв.) , но с уговорката Alexi да те открехне как да му оправиш дефростта по време ...

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от NightWalkeR Виж публикацията
    Извинявах Alexi, но четох някаква тема за FH25VE може и да се лъжа, но твоите мнения бяха положителни , явно е било стара . И като твърдиш, че някой модел е зле (не казвам че не си прав) е редно да предложиш алтернатива - обещавам да не те държа отговорен ако избера алтернативата . Поразгледах модели от други марки като TOSHIBA RAS-13N3KV2 или DAIKIN FTX35KV и все пак на цифри клони към Mitsubishi , явно цифрите не са всичко .
    Той Алекси не разбира от климатици. Питай го колко време плю по Хитачитата и накрая си купи Хитачи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #12

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    Вземи си Hitachi RAK-25PSA (в момента е на промоция на 1760 лв.) , но с уговорката Alexi да те открехне как да му оправиш дефростта по време ...
    ...Благодаря и ще го имам в предвид, но единственото място където го видях под 2000лв е "изчерпан". Явно цената е била прекалено добра

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Дайсейкай 8? Малко отгоре са парите обаче.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #14

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    Освен изброените виж и LT на Фуджицу ,както и топ модела на MHI е хубав казват че не размразявал по време.PSA няма отдавна 9ки ,но има няколко 12ки на по 2000 лв ако не са свършили

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #15

    Отговор: MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?

    ...Мерси Alexi, LT моделите ми идват малко над бюджета, но определено се загледах в средния им клас който май е LMC. Излезнаха и малко непредвидени разходи + решихме да местим стария климатик от хола в кухнята та и FH25VE отпада. След малко ровене и разговори ми направиха оферта на която трудно ще откажа и май ще е един от 2та варианта Fujitsu ASHG12LMCB Nordic vs MHI SRK35ZM-S , като сякаш повече клоня към нордика , а и не мисля че е за пренебрегване по-ниския работен диапазон при отопление -25/30С. Мнения ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 04:03
  2. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 20:43
  3. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  4. Какво да избера Daikin FTX35k/RX35K , Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE/MUZ-FE35VE
    От bobistar във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 17
    Последно: 17-10-15, 22:45
  5. Избор на климатик,главно за отопление-Mitsubishi MSZ-FH25VE???
    От ivak_86 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-15, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе