Резултати от 1 до 8 от общо 8

Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #1

    Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    Здравейте,

    става въпрос за климатик FH35VE2. Външното тяло е поставено на балкона, като на самата тераса съм сложил пвц мембрана, която може да се пуска и сваля. Обикновено я пускам през зимата, за да не се трупа сняг на балкона, свалям я и при силен вятър и дъжд. Мембраната не затваря напълно балкона, като от двете й страни остават по около 15 см до стената.

    Тази зима за първи път ще пробвам да се отоплявам с климатик и се чудя дали да пускам мембраната или не. Въпреки, че не затваря плътно още от сега усещам, че температурата на балкона при пусната мембрана при режим отопление е доста по-ниска от външната /да кажем навън ако е +5 на балкона имам чувството, че е е под нулата/, естествено твърде е възможно това да е чисто субективно усещане и да греша.

    По моите лаишки размисли, смятам че мембраната би била полезна от гледна точка на това да предпазва климатикът от сняг/вятър/дъжд, но дали пък няма изкуствено така да понижа околната температура около климатика?

    Дали някой имат опит с подобен казус?

    п.п. за да бе отварям нова тема, ми се иска да попитам дали съм избрал правилният климатик - искам да отоплявам помещение около 25кв/80cbm. Сградата е стара, тухлена постройка от 30-те години на миналият век. Имам външна изолация 8см неопор, както и вътрешна на външната стена гипсокартон + вата, дограмата е сменена.
    Този пост е редактиран от jedi; 21-11-16 в 17:47.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    Ще понижиш околната температура на климатика. Може да пробваш само половината балкон да е затворен. Мериш с термометър и решаваш. Аз бих отклонил и струята да излиза навън.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #3

    Отговор: Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    Благодаря за отговора. Отклоняването на струята как се осъществява? Предполагам техник трябва да се намеси?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    Импровизираш, Може и техник, ако намериш някой който да ти ходи по гайдата.
    Когато го монтираха климатика не стана ли въпрос, че балкона се затваря с PVC? Може да се обърнеш към монтажната фирма и може да ти предложат някакво решение.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #5

    Отговор: Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    Нищо му няма на външното тяло да го вали и духа. То така е замислено. Във вашия случай е трябвало да го монтирате извън терасата. Аз имам две отворени тераси и настоявах външните тела да са на фасадата, за да не ми се пречкат. Доволен съм.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #6

    Отговор: Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    Де да знам, едно от най-дразнещите неща за мен са капещите климатици по фасадите. Искрено се надявам СО да забрани тази практика.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #7

    Отговор: Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    В нашия блок /старо ЕПК, на 30 години/ всичко е прибрано! Въпрос на решение на ет. собственост. Никой не обича да му капе на главата. Другото е селяния и ми прилича малко на изхвърлянето на боклука от балкона!


    jedi, отклоняването може да стане с малка стеничка от поликарбонат, например, която да е под ъгъл и да насочва струята на вън. Не е нужно да прикрива целия отвор на външното, а само част- импровизирай!

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #8

    Отговор: Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Де да знам, едно от най-дразнещите неща за мен са капещите климатици по фасадите. Искрено се надявам СО да забрани тази практика.
    И за мен е така. Затова всичките са вързани към улуците на терасите или към специално поставена под изолацията тръба за отводняване. Къде се поставят климите и как се отводняват зависи от решение на етажната собственост, не на някой друг. Същото зависи и за полу-затваряне на балкон, което променя фасадата. [emoji6]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 17
    Последно: 08-10-13, 18:05
  3. Въпрос относно хладилнк с горна камера "BEKO" DS25CB
    От Todorov_V във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 05-07-12, 09:56
  4. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе