Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree10Одобрявам

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #16

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Не получих отговор вашите климатици с какви настройки са за отопление през зимата (скорост на вентилатора, режим ,градуси, филтри и др.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #17

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Не получи отговор,защото няма универсален такъв.На 1 му харесва 26°,на друг - 22°.Усещането за топлина е субективно понятие.
    Най-общо,режим Heat - отопление,скорост на турбина вътр.тяло - автоматична и то ако успява да обдуха стаята,ако ли не-ръчен избор,съобразен с комфорта,градуси - виж по-горе,филтри - пак субективно.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #18

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от marinov1987 Виж публикацията
    Не получих отговор вашите климатици с какви настройки са за отопление през зимата (скорост на вентилатора, режим ,градуси, филтри и др.
    На въпросите, които беше задал, получи напълно изчерпателни отговори. Добре е, след питане, да се чете....иначе излиза, че ние си пишем, но няма кой да чете.
    dodo_pv одобрява това.

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #19

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Хайде и аз да споделя аз съм с 25-ца, която топли 17м2 стая с много добра дограма най-висок клас и външна изолация. Най-комфорно зимата е със зададени 23 градуса, вентилатор на 2-а степен и пуснат сензор. Тъй като климата е с южно изложение даже съм изключил външният нагревател от буксата на външното тяло. Не мисля, че с толкова много отвори по тавата тази клима в моя случай може да замръзне. Ако пък нещо се закучи с леда за 2 минутки ще го включа.
    biro и Jack Krauser харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #20

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Аз съм с такъв климатик. Много зависи от индивидуалните предпочитания на човек. Използвам го за отопление на стая около 23квм, 73 кубика. През деня го оставям на ауто 25 градуса, като така поддържа температура 23 в стаята. Вечер го пускам на 27 като така поддържа около 25 градуса, отново на ауто. На 4та степен пуснат вентилатор, поддържа точно зададената температура. Окото не съм сигурен, че работи при отопление, мислех, че е само при охлаждане? В общи линии auto функцията е доста зле скалъпена.
    Alexi одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #21

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Почти година и половина се чудих, какъв да си сложа, като избора беше между Daikin FTXS 35, Panasonic 12QKEW мисля беше, и дали да дам повечко за Toshiba Daisekai 8 и това Мицубишииии...
    Колега си взе такова Мицубиши, като изкара миналата зима и доста го хвалеше ....
    Избора се сведе до Тошибата и Мицубишито......
    Като почаках и почетох малко - Тошибата отпадна изобщо, а го харесвах доооста повече от Мицукошника...
    Както и да е - СЛОЖИХ ГООО ... ноп в преходния сезон, та на студено не е работил ...
    Това ми е първа зима с него! Работата на автоматичен вентилатор, 1 и 2 степен предполагам, че ще е добре за лятото ... За зимата са абсолютно безмислени ..
    За отопление най-добре работи на зададени 23 гр. и 3-та степен на вентилатора - докарва ги до 25 по термометър , поне при мен, че и ги поддържа даже...
    Задам ли 27 и 4-та степен - става страшно - БАНЯ ...
    Монтиран е в хол 18 м2 като духа към 2 врати разположени на отсрещната стена - преходни 13 м2 детска и 13 м2 кухня, като вратата на кухнята се отваря от време на време ...
    Общо взето топли 31 м2, като имам и постоянно отворена врата към коридора(4 м2), през който се влиза в друга спалня 13,5 м2, в която имам климатик, който не го пускам в момента, защото там е 19-20 градуса ...
    В момента навън е -10 някъде ... задал съм 27 на 4-та - по къс ръкав съм, даже и жената ....
    Проблема е, че на 4-та степен просто е малко по-шумен, и някои хора, с повечко претенции според мен, не го одобряват, НО ТОПЛИ БЕЗ ПРОБЛЕМ ....
    Единствения минус на този климатик според мен е, че трябваше да има още една степен между 3-та и 4-та и грешка нямаше да има...
    Не открих разлика между работата с и без сензор, за това съм го изключил.
    Ако работи изобщо не се чува, а съм се ослушвал - явно е индивидуално за всеки климатик ...
    Не съм наясно, но ще помоля по-запознатите да кажат - имам усещането, че зададените градуси са свързани със степента на вентилатора...
    като задам 23 на 3-та степен, прави 25 ... Задам ли 25, 26, 27, 28 стои на 22,5 - 23 ... Вдигна ли на 4-та степен, надвишава зададените градуси точно с 2 градуса ...
    Повече от 27 не съм задавал, защото прави 28 и ще трябва голи да ходим ...
    Клапите са на автоматично положение(4та според мен) а хоризонталните не работят - монтиран е от дясно на стената и съм ги насочил на ляво, както е по описанието ...
    Чакам да падне още температурата ....

    - - - - - - - - - -

    Изолацията е фибран 3 см., като заради кривините има бая въздушна възглавница тук-там - така е цялата кооперация ...
    Дограма няква Еуростар 3-камерна май беше..
    Горе - север, ляво - запад ..
    Етаж 4
    Апартамента по принцип ми е топъл и нямам особенни проблеми с отоплението...
    Работи САМО климатика ...
    Климатика в спалнята се пуска само лятото ...



    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Долните не знам как и защо останаха, като прикачен файл и ще помоля,който може да ги махне ..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от nikarpachev; 08-01-17 в 14:51.
    JOKVN, kokovox и emil vasilev харесват това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-08-16, 17:53
  2. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  3. MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE
    От kalin_sb във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 10-02-15, 15:23
  4. MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE или AWHZ14LB/AOHZ14 LB
    От magi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-12-13, 16:35
  5. Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
    От iheg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 19-10-13, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе