Резултати от 1 до 9 от общо 9

По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #1

    По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    Климатика е GC35CA, след 7 години служба се появи малък пропуск, за съжаление на клемата на компресора а там лек няма. Взех нов - KNB073FEDH, стария беше KNB073FGDH. Не намерих информация каква е разликата, в сервизното ръководство дават и двата за този модел.
    След замяната си работи добре и топли, струва ми се че външното тяло е станало по-тихо дори.
    Това което ми прави впечатление е че вътрешния вентилатор е по слаб - на 3 духа като на 2, на 4 - като на 3 и така. 2-3 седмици не бях го ползвал докато ми доставят компресора, завъртях на ръка турбината, върти се леко.
    Има ли някой идея на какво може да се дължи това, не ми се вярва да има връзка с компресора но съм озадачен?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    За седем години служба, на вътрешното тяло правена ли е профилактика с демонтаж и основно измиване на изпарителя?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #3

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    Профилактика с демонтаж не но всяка година се мие на място с обезмаслител и четка. Състоянието му е трудно различимо от ново, като въртях на ръка турбината по пръстите ми остана съвсем малко прах.
    Последно жената го почиства малко преди да се пробие компресора. Свалях капака на вътрешното тяло когато търсехме първоначално пропуска.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    С четка трудно ще измиеш двуредов топлообменник. Иска си водоструйката!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #5

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    Топлообменника е чист на 100%, всяка година го мия, филтрите всеки месец а жената всеки ден почиства с прахосмукачка помещението.
    От два дена забелязах че понякога започна да се чува едно тър-тър откъм вътрешното тяло. Не постоянно обаче. И като че ли оборотите на турбината се променят. С какво може да ме изненада - да съм готов че в тоя студ не ми се мисли без клима какво ще правя...

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    То тоя модел и без това не топли в студа тъщата имаше такъв но по мой съвет като продаваше апартамента го подари на новите собственици .. според мен си направил грешка да го съживяваш вместо да инвестираш в някоя топлеща машина.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #7

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    С това последното не мога да се съглася, на 100% разчитам на него за отопление - 22 квадрата хол + 14 кв. спалня. Вътрешна изолация на таван (5см) и стени (2 см).
    Поддържам вътре 21-22 гр. , оставен на 23, турбина през деня на 4, вечер на 3. От снощи си държи -9 при нас. Консумира около киловат. Не се чува външното тяло. Размразява по часовник на 2 - 2.5 часа. За последните 5 дена е изхарчил 10лв. Какво повече да искам, освен да духа по-силно турбинката като ми се наложи...
    Доста се замислих за това дали да го ремонтирам, но като се загледах - до 1500лв. всичкото климатик талаш поне като параметри на книга. Около или по-зле от GC35VA. Ремонта ми излезе около 400лв.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-01-17 в 16:03.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    Не е баш така ,до 1500 лв са Тошиба Сузуми13 и Фуджицу 12LUC които го отвяват със страшна сила .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #9

    Отговор: По-ниски обороти на вътрешния вентилатор след смяна на компресор?

    Възможно е, тези двата са по нови машини, нямам база за сравнение и не мога да кажа. И с по 200 вата отгоре са на отопление. Може и да съм сгрешил, може и не. 1500 - 400 са си един 1100 с които съм напред, това ми е тока за отопление за 3 години напред.
    Имам наблюдение върху 2 Daikin FTX35 (1200-1300лв.), пълна скръб в сравнение с моя, дори и малкото японче SV257-W дуа по топло
    И дъртака ми си е добре, в момента навъм е -11, зададени 23, в двата края на помещанията (на 4-5 метра от климатика термометрита показват 21.3гр. Консумация - 1100вата.
    Само тази турбина ме притеснява, нещо лагери или самия мотор да е вече пътник. На ръка се върти идеално леко, не усещам луфтотове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На отопление каква да е скоростта на вътрешния вентилатор?
    От todor_l във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 17-02-14, 01:59
  2. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 19:33
  3. Кое пречи на инверторите да работят на ниски обороти
    От Board_Man във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 29
    Последно: 19-02-11, 15:55
  4. Проблем с ниски честоти след смяна на дъно
    От carcass във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-06, 21:21
  5. Възможно ли е HDD с по-ниски обороти да има . . ?
    От LudZaVrazvane във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 29-05-03, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе