Страница 22 от 25 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #316

    Отговор: MSZ-AP

    още един безплатен съвет за спокойно съжителство с климатик - спри да гледаш приложението ,и градусите на дистанционното колко са точно .. ако ти е хладно цъкаш нагоре ,ако ти е топло - надолу и това е
    VanDan, eleena, CubanLinx и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #317

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    още един безплатен съвет за спокойно съжителство с климатик - спри да гледаш приложението ,и градусите на дистанционното колко са точно .. ако ти е хладно цъкаш нагоре ,ако ти е топло - надолу и това е
    Алекси, не споря, напълно прав си, а и идват празници за тежки маси и много вино

    Но се зачудих защо се получава тоя феномен, и къде може да е причината за това, нищо друго. Исках да разбера мястото ли е проблемно, софтуерът ли е скапано написан, датчикът ли има голям хистерезис и не отчита вярно или какво ....

    Давам ти пример - заради големите френски прозорци, в момента съм го спрял. Без никакво отопление, по двата термометъра в помещението е 23 градуса.

    Пускам пущината, и тя си мисли, че е 19,5 - защо? при положение, че физиката всички я знаем, и къде отива топлият въздух? къде отчита 19,5 ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #318

    Отговор: MSZ-AP

    Предходната серия имаше склонност да изпуска заданието, при това доста. На 0гр и задание 24, ми поддържаше 19-20гр. Така че при теб е по-добрия вариант.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #319

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Предходната серия имаше склонност да изпуска заданието, при това доста. На 0гр и задание 24, ми поддържаше 19-20гр. Така че при теб е по-добрия вариант.
    и тази го прави този проблем, на автоматичен вентилатор, при мен работи на 4та степен и сме ОК

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #320

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от azahariev Виж публикацията
    и тази го прави този проблем, на автоматичен вентилатор, при мен работи на 4та степен и сме ОК
    Малко по малко взе да се изяснява "картинката" при теб.След като го държиш на 4-та степен вентилатора (как изобщо стоите на този шум, ама това е друга тема) топлия въздух се издухва надалеч от тялото и затова при неговия датчик е малко по- хладно, ако му намалиш скоростта на турбината, нещата ще се нормализират, т.е ще се изравнят температурите горе при тялото и при термометрите.
    Този пост е редактиран от Palev; 23-12-22 в 08:52.
    rosswen и azahariev харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #321

    Отговор: MSZ-AP

    аз съм сигурен че той е пробвал на ауто ,МЕ се одрямват на 2ра степен и не топлят
    rosswen и azahariev харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #322

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз съм сигурен че той е пробвал на ауто ,МЕ се одрямват на 2ра степен и не топлят
    На ауто е тотална щета, който е писал софтуерът, било е в час по трудово. Тотално успиване и никаква реакция докато не стане разлика от 4-5 градуса спрямо заданието.
    На 3та или 4та степен - може да стопли помещението и да поддържа, все пак не е малко като м2 и като м3.
    rosswen одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #323

    Отговор: MSZ-AP

    Доволен съм за сега от AP35.
    + Тиха работа до 3-та степен.
    + Дефрости само веднъж съм чул за тази година и то защото бях надул градусите.
    + Wi-FI интеграция със Smart Assistant.
    + Много икономичен, отоплявам общо около 38кв (хол + преходна спалня) климатика не се спира 23-24 градуса зададени... потребление ~38 KWh месечно.


    - Отвратително дървен APP... Недоумявам как може компания от такъв ранг е допуснала толкова дървено приложение... MEL CLOUD е тотал щета.
    - Автоматичният режим не върши работа... В моя случай държа климатика на 23-24 градуса и просто регулирам скоростта на вентилатора...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Stormrage; 05-02-23 в 12:09.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #324

    Re: MSZ-AP

    380kwh по може да е потреблението 38 е на възможно за цял месец, явно приложението наистина е много зле.
    KING-T и rosswen харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #325

    Отговор: MSZ-AP

    И аз имам AP35 от Ноември 2021. Приложението го използвам само дистанционно да регулирам климатика ако е нужно (там температурата може да се регулира през 0.5С). То е ала-бала относно консумацията, затова си я следя през wifi контакт. Климатика като цяло е икономичен с годишна консумация при мен от 700 kW/h. Възможно най-високата пикова дневна консумация при изключително студено време не превиши 7.5 kW/ден, обикновено е 5-6. При задание от дистанционното, държи винаги 1.5-2С отгоре в стаята. Не е замръзвал или да има забележимо високи на шум и/или дълги дефрости. Не ми харесва само лятото, когато вънка 35-40, вътре на 27С прави много студено течение, независимо че силата на вентилатора е намалена и бие в другия ъгъл на стаята. Замислям се за рефлектор в охладителния период, само не съм сигурен веднъж като влезе "борчето" може ли да се вади. След първата година не съм си купувал допълнително филтърчетата за алергени които струват 80 лв, защото си имам пречиствател на въздух в стаята за това, Като цяло доволен съм. Поздрави.
    Този пост е редактиран от svetliof; 05-02-23 в 21:35.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #326

    Отговор: Re: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    380kwh по може да е потреблението 38 е на възможно за цял месец, явно приложението наистина е много зле.
    Защо да не може? Просто съм среден етаж тухла ново строителство с прилична външна изолация и дограма, в един от най-топлите градове в централна България.... тук рядко температурата пада под -5 .

    До тук най-скъпата сметка за ток общо която съм платил е 110лв. като от по-големите консуматори имаме пералня със сушилня, бойлер който също работи нон стоп фурна, хладилник и т.н.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #327

    Отговор: Re: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Stormrage Виж публикацията
    Защо да не може? Просто съм среден етаж тухла ново строителство с прилична външна изолация и дограма, в един от най-топлите градове в централна България.... тук рядко температурата пада под -5 .

    До тук най-скъпата сметка за ток общо която съм платил е 110лв. като от по-големите консуматори имаме пералня със сушилня, бойлер който също работи нон стоп фурна, хладилник и т.н.
    Защото простата сметка показва, че не може.
    Хладилника дърпа около 30 киловата на месец.
    Бойлера около 100 киловата на месец.
    Фурната около 60 киловата на месец.
    Пералнята със сушилнята около 100 киловата на месец.
    Разни други разнообразни консуматори около 100 киловата на месец.
    До тук имаме 390 киловата по 0.22 стотинки са ти 85 лева. Разликата до 110 лева ти е за климатика. Т.е. 25 лева делиш на 22 стотинки и се получава 113 киловата. Така че тезата за 38 киловата издиша.
    KING-T и rosswen харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #328

    Отговор: Re: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Защото простата сметка показва, че не може.
    Хладилника дърпа около 30 киловата на месец.
    Бойлера около 100 киловата на месец.
    Фурната около 60 киловата на месец.
    Пералнята със сушилнята около 100 киловата на месец.
    Разни други разнообразни консуматори около 100 киловата на месец.
    До тук имаме 390 киловата по 0.22 стотинки са ти 85 лева. Разликата до 110 лева ти е за климатика. Т.е. 25 лева делиш на 22 стотинки и се получава 113 киловата. Така че тезата за 38 киловата издиша.
    Не им обяснявай няма да разберат аз за удоволсвие го правя от време на време като им обяснявам че това са измишльотини но повечето хора веднага имат заучени фрази от рода на имали топлоизолации били в среден апартамент строителството било ново и темподобни глупости иди и виж в радела колко ми струва отоплението на газ един господин отполява 200 квадрата с 5 киловата изобщо тука е пълно с образи които постоянно ме развеселяват после впрягат някакви случайни хора да си купят нещо си и те са разочаровани защо не плащат толкова малко изобщо българина е доста наивно същество.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #329

    Отговор: MSZ-AP

    ами то 38 киловата на месец са около 1.25 киловата на ден ,или по 50 вата на час

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #330

    Отговор: Re: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Не им обяснявай няма да разберат аз за удоволсвие го правя от време на време като им обяснявам че това са измишльотини но повечето хора веднага имат заучени фрази от рода на имали топлоизолации били в среден апартамент строителството било ново и темподобни глупости иди и виж в радела колко ми струва отоплението на газ един господин отполява 200 квадрата с 5 киловата изобщо тука е пълно с образи които постоянно ме развеселяват после впрягат някакви случайни хора да си купят нещо си и те са разочаровани защо не плащат толкова малко изобщо българина е доста наивно същество.
    Къде видя да впрягам някой да си купува каквото и да било? По-точно мен ме впрегнаха именно в темата за избор на климатик да си взема този модел...
    Писал съм какво ми харесва и какво не в модела, в моя случай се справя добре.

    За декември сметката ми е 101.08 лв. по горните изчисления излиза, че климатика е изгорил 15лв - 16лв... няма как да не съм доволен и при това положение.




    Да разбирам ли, че всички AP-та показват грешни данни в секцията енерго-потребление? За съжаление съм на твърда връзка и няма как да го включа към смартконтакт.
    Другите потребители, ако могат да направят сравнение по приложение и смартконтакт и да споделят.
    Този пост е редактиран от Stormrage; 05-02-23 в 11:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 25 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе