Страница 21 от 25 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #301

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от манол Виж публикацията
    В спалня е климатика.Когато попитах майстора на климатици,дали дефроства по време.Отговор “не няма проблеми,когато има нужда както другите климатици“. Още тогава не ми хареса отговора.Като знам че над 20 години е в бранша се доверих.Казах си може да са променили софтуера към добро,произведен е 2022г.,макар е модел 2019г.
    Чакай ти, от повечто "майстори" компетентност.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #302

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте! Да се намеся и аз в темата. Много се говори за АП серията, че дефроства често. Купих една 25-ца септември и чакам да го направи този дефрост. Вероятно аз не разбирам, че го прави. Старото Митсубиши (Хеви 25ZS-J на 11 години) "изпъшква" и почва да му мига лампата, а и се чува, но това с дефроста при него е голяма рядкост. И АП-то ли "изпъшква" при дефрост? Снощи легнах в стаята да чакам дефрост (във Варна сутринта беше -3 градуса) и не го дочаках. Климатикът е настроен на 24 градуса на вентилатор на 2-ра степен.
    Този пост е редактиран от sashomasho; 21-12-22 в 08:33.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #303

    MSZ-AP

    Аз имах предшественика на AP. Дефростът е доста деликатен и незабележим. Няма изпъшкване като при Хевитата. МЕ невинаги дефростват често. Ако работи он/офф, ще прави дефрости сравнително рядко. Трябва температурата на ТО да е под 0гр. Често започват да дефростват, когато започнат да трупат много скреж и размразяват дълго време. Колкото по-дълго трае дефроста, толкова повече съкращава интервалите между размрязяванията. При мен така се случи една по-сериозна зима. Две поредни седмици дефрост на 30-45мин. денонощно.
    Със зими като последните 4-5, най-вероятно не би се стигнало до подобен сценарий. Иначе има контролен дефрост на 2.5ч. работа на компресора под 0гр.
    Alexi, KING-T и sashomasho харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #304

    Отговор: MSZ-AP

    Ще се опитам да го хвана този дефрост тези дни. А някаква индикация има ли, че се размразява? При Хевито мига лампата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #305

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от sashomasho Виж публикацията
    Ще се опитам да го хвана този дефрост тези дни. А някаква индикация има ли, че се размразява? При Хевито мига лампата.
    При МЕ няма никаква индикация. Вдига клапата като при офф. Разликата е, че спира турбината. Не му се вторачвай, щом не пречи.
    sashomasho одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #306

    Отговор: MSZ-AP

    Колеги,
    качвам снимка на монтажа на вътрешното тяло на АР50. Проблемът се оказва, че прозорецът в дясно много лъже датчика за вътрешната температура, с около 2 градуса (при реална 22, той мисли, че е 19,5-20 гр), респективно поради това климатикът работи на по-голяма мощност.
    Има ли някакво решение как да го излъжа или какво мога да направя, че да не се получава така? Заради този проблем, реално климатикът си достига градусите според двата стайни термометъра, но не й според него. Т.е. заради прозорецът, температурата там винаги остава по-ниска.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #307

    Отговор: MSZ-AP

    Ти как разбра, че прозореца "лъже" датчика, да не ти е отворен ? Къде измерваш "реалната" темература? Мери се при неговия датчик.
    Стайните термометри вероятно не са ти верни.....В колко квадрата работи климатика, че ти се струва висока консумацията? Изолирано ли е помещението, в блок ли е в къща ли е, навън колко градуса е ?
    "Проблем" с прозореца нямаш!
    Този пост е редактиран от Palev; 22-12-22 в 10:11.
    rosswen одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #308

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ти как разбра, че прозореца "лъже" датчика, да не ти е отворен ? Къде измерваш "реалната" темература? Мери се при неговия датчик.
    Стайните термометри вероятно не са ти верни.....В колко квадрата работи климатика, че ти се струва висока консумацията? Изолирано ли е помещението, в блок ли е в къща ли е, навън колко градуса е ?
    "Проблем" с прозореца нямаш!
    Със сигурност прозорецът не е отворен Реалната температура се мери в двата края на помещението, което е 40м2 чрез 2 електронни термометъра - на термостатите на локалното парно. Считам, че са достатъчно верни, най-малкото и като усещане със сигурност не е 19 градуса. Дори прост живачен термометър показва 21-22 някъде, а не 19.

    Помещението е изолирано отвсякъде, къща. Навън в момента е 1 градус, вътре отчита 21,5, а според него е 19,5. Единствената логика е този прозорец да заблуждава датчика, защото е близо. Как иначе се получават 2 градуса разлика?
    Този пост е редактиран от azahariev; 22-12-22 в 10:32.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #309

    Отговор: MSZ-AP

    Клапите вдигна ли ги на 45 градуса, да не са забити надолу.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #310

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Клапите вдигна ли ги на 45 градуса, да не са забити надолу.
    клапите са на предпоследната степен надолу, не знам колко градуса е това. И не съм сигурен коя степен са тия 45 градуса?

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #311

    Отговор: MSZ-AP

    задай 2 градуса по малко от дистанционното .. можете да ме следвате за още гениални технически решения на подобни "проблеми"
    bobivg, ccankov73, ААТ и 5 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #312

    Отговор: MSZ-AP

    Вдигни ги още една-две нагоре. Със "заспалия" вент на МЕ в голямо помещение не може да "обърне" въздуха.
    Другите (верикалните) или разперени или към средата на помещението.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #313

    Отговор: MSZ-AP

    За това да бутна градусите надолу съм се сетил отдавна, но по този начин проблемът си остава - няма да си достига заданията, защото не отчита реалната темп. Или бъркам? По-скоро въпросът беше има ли как този датчик да се премести, или е на самата платка. Ако няма как, ще си седи така, то е ясно.
    При настроени 22, вътре е 24, то отчита 20
    При настроени 20, вътре е 22, то отчита 18...

    Колкото до клапите, вертикалните се движат (swing), хоризонталните не е проблем да ги вдигна с още 1 степен.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #314

    Отговор: MSZ-AP

    как така не си достига заданието ,при зададени 20 вътре е 22 ? климатика надвишава заданието .. доста объркани обяснения даваш ,но няма нищо общо с прозореца поведението му това поне може да се каже със сигурност ,не си единствения с климатик до прозореца
    stivi и rosswen харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #315

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    как така не си достига заданието ,при зададени 20 вътре е 22 ? климатика надвишава заданието .. доста объркани обяснения даваш ,но няма нищо общо с прозореца поведението му това поне може да се каже със сигурност ,не си единствения с климатик до прозореца
    именно - надвишава го, но не и според Мелклауд - според данните там, има да догонва.

    Това се опитвам да обясня. И затова мисля, че причината е в прозореца в дясно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 25 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе