Страница 24 от 25 ПърваПърва ... 1422232425 ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    78
    #346

    Отговор: MSZ-AP

    Ако се е вмирисал само вентилатора няма да помогне. Първо може да зачистиш топлообменника с прахосмукачка с мека четка и вертикални движения от горе на долу да изсмуче ако има набит прахоляк. После си вземи някъкъв хубав спрей за почистване на климатик и го почисти. Остави климатика да поработи известно време на охлаждане да се навлажни топлообменника след това го изключи включително и от захранването. Напръскваш със спрея и оставяш около 15 минути да поседи, след това измиваш с пулверизаторкато внимаваш да не намокриш електрониката. Това ще свърши работа докато изчакаш да ти направят хубава профилактика. Виж в раздела профилактика и гаранция сигурно има описано подробно как се прави.
    Palev одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #347

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте имам Mitsubishi Elektric MSZ-AP35 за първо лято,използвам го от няколко дни за охлаждане,като работи непрекъснато,забелязвам,че втората лампичка до надписа МЕ,под тази която свети когато е включен свети непрекъснато,много рядко изгасва.Защо свети тази лампа?Зимата като светваше означаваше, че климатика се товари и вдига температура,а лятото какво сигнализира?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #348

    Отговор: MSZ-AP

    Тази лампа показава кога е климатика е стигнал зададената температура.Ако си му дал да гони ниска температура на охлаждане може да не успява да я достигне или за малко да я достига . Мисля ,че светваше когато има повече от два градуса разлика между температурата на стаята и зададените градуси.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    bobivg и rosswen харесват това.

  5. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    503
    #349

    Отговор: MSZ-AP

    Screenshot_20230716_100100.jpg
    Гони зададената температура.
    bobivg, ccankov73 и rosswen харесват това.

  6. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #350

    Отговор: MSZ-AP

    Да ,явно гони зададената температура,понеже съм отворил всички врати на апартамента.Интересното е ,че въпреки това,потреблението му е около 300 вата на час.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #351

    Отговор: MSZ-AP

    Вдигни вента на 3-4, не на авто, и погледни консумацията.
    Малко са им “мързеливи” турбините на МЕ.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    11
    #352

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте, някой може ли да сподели впечатления относно новата MSZ-AY серия? Двоумя се м/у нея и предходната АP.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    103
    #353

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от nameless Виж публикацията
    Здравейте, някой може ли да сподели впечатления относно новата MSZ-AY серия? Двоумя се м/у нея и предходната АP.
    Имам го от скоро и съм го пускал броени пъти поради, поради което нямам кой знае какви впечатления, става въпрос за 9000BTU.Монтиран е в спалня и нямам проблем да се спи под него, на първа степен на вентилатора е почти безшумен и незабележим достига си заданието и си го подържа без проблем.На втора и трета степен става шумен , но го отдавам на допълнитилнте филтри с които дойде, ако ги махна мисля ,че ще стане по- тих, не знам. Няма пукане на пластмаси.Външното тяло не можеш да го чуеш, че работи.Единственият минус до тук е ,че моторчетата на клапите са шумни и ако ползваш ECONOCOOL функцията става непоносимо, затова не я ползвам.Фиксирал съм хоризонталните и вертикалните клапи на вътрешното и нямам проблем.За консумация не знам и не ме интересува.За сега съм доволен и не съжалявам за избора, жената също , наистина на първа степен на вента е много тих и се спи без проблем, даже с одеяло.Има една интересна настройка на въздушния поток на вътрешното тяло да обдухва помещението без директна струя, подобно на 3D при MHI.За сега толкова.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #354

    MSZ-AP

    МЕ-то на охлаждане можеш спокойно да го ползваш и на Ауто турбина. Дори 2-рата степен им е доста приятна. Честно казано, в режим охлаждане, ME от този клас са ми сред фаворитите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    11
    #355

    Отговор: MSZ-AP

    Благодаря! Ще се ползва във всекидневна с бокс, така че абсолютната тишина не е задължителна. Надявам се 18000 BTU на AY50 да са достатъчни за 35кв. (много добра изолация).

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    443
    #356

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от nameless Виж публикацията
    Благодаря! Ще се ползва във всекидневна с бокс, така че абсолютната тишина не е задължителна. Надявам се 18000 BTU на AY50 да са достатъчни за 35кв. (много добра изолация).
    Хммм....струва ми се преоразмерен и то не с малко.За шума едно малко сравнение - вашата 18-ка на 2р-а степен - 33 децибела аз в офиса съм с FujitsuGeneral 12LMCA , което на същата степен е със същите децибели.Съотношението дебити - звук на вашата машина е много добро според мен(все пак говорим за 18-ка).
    Този пост е редактиран от HRS9; 20-07-23 в 14:21.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #357

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Хммм....струва ми се преоразмерен и то не с малко.За шума едно малко сравнение - вашата 18-ка на 2р-а степен - 33 децибела аз в офиса съм с FujitsuGeneral 12LMCA , което на същата степен е със същите децибели.
    Не е преоразмерен. Този клас на МЕ, дори 35-ца не е от най-мощните модели...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    11
    #358

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте, най-накрая се сдобихме с 50-тка на АY серията и до момента сме изключително доволни. Тихият режим наистина не издава звук, а се справя много добре с охлаждането на 35кв.м + отворена врата към коридора.

    Не съм сигурен дали е проблем, но днес забелязах доста голяма локва под дренажната тръбичка (ние сме на първи етаж над партер, така няма от къде другаде да е текло). Та мисълта ми е - нормално ли е подобно изтичане на вода/конденз или трябва да викаме техници?

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #359

    Отговор: MSZ-AP

    Нормално е вътрешното тяло да отделя конденз на охлаждане. Колкото по слаб е вентилатора толкова по-студена е питата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #360

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте. И аз имам MSZ-A25VG. За първи път обаче имам климатик!!! Купен април, а инсталиран май, но пуснат преди седмица! От инструкции в нета разбрах как се пуска да топли. Но, как ще е най - добре, най - оптимално да се работи с климатик, Ви моля да ми отговорите? Ако може разбира се? Стаята е с размери Д-4.65/ Ш-3.23/ В-2.55 Дали са били и честни с мен фирмата де, според Вас? Дойдоха, видяха и този според парите ми, разбира се инсталираха и казаха че ще е идеален! Не мога също да свържа и Wi-Fi модула му! Знам само Български език!!! Тук видях че има линк за този проблем и човека се е оправил но е на английски. Преведох го и не успях след като преди това гледах и на Български език и пробвах 3 пъти! От Казанлък съм! Днес ходих до магазина и ми казаха че и други клиенти са недоволни че не са успели да свържат модула си!!! Все сме абонати на Виваком! Дали е от това проблема? От работата на климатика съм доволен.Не го чувам! Хем топли, хем охлажда, а е на икона слънце и 20 градуса? На термометъра в стаята 17 градуса с дрехи съм! Вдигах на 25 стана за събличане, но и за спане, а на топло не се спи. Термометъра 20. Само това! Искам да го намалям като отивам на работа и преди да се върна да го пусна от телефона но, уви! Или да си стои на една и съща температура?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 25 ПърваПърва ... 1422232425 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе