Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Какво може да се е случило на Хевито

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #1

    Какво може да се е случило на Хевито

    Здравейте колеги.
    Преди две години, след като обсъждахме тук, покупка на конвенционален климатик, купих MITSUBISHI-HEAVY модел SRK/SRS 63 HE-S1 който до преди един ден си работеше безгрижно и без забележки.
    Вчера през деня го забелязвам че е спрял, клапите на вътрешното тяло са в положение все едно е достигнал температурата, или все едно разскрежава външното тяло и свети зелената индикация RUN както когато си работи нормално. Индикацията свети постоянно но климатика така и не тръгна няколко часа. Изключих го от мрежата за известно време и го пуснах отново, с надежда да тръгне или да индикира някаква грешка, но само светва ,отваря перките и ги спира в горе описаното положение.
    Понеже е с 3 годишна гаранция не исках да пипам нищо / не че разбирам/ но отворих само капака на външното тяло да видя дали компресора тръгва. В момента в който се включи от дистанционното , за части от секундата се опитва да сработи, но се чува един звук "цък" - демек се включва някаква защита.
    Имах нов кондензатор и пробвах да го подкарам с него но се случва същото.Ако обърна режима на охлаждане , вътрешния вентилатор си работи и духа но компресора пак не ще, но като го изключа ,вентилатора на външното тяло се включва за известно време и след това си спира.
    Пробвах да дигна и температурата преди това но пак не искаше да зацепи.
    Та според Вас, какво може да се е случило с машината?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    В такива случай се измерва тока.

    Sent from my K012

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Ако се отнася до тока в мрежата - да мерих го и показваше 230 волта.
    Ако се отнася за нещо по платките - предпочитам да не пипам неща които не са ми ясни.Но на платката на външното тяло има и бушон - но си е здрав.
    Все пак е и в гаранция, но най-рано ще могат да го видят, евентуално в края на другата седмица.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    И последно, разбираш ли нещо или изобщо не разбираш нищо? Не пипаш ли неща, от които не разбираш или само с тях си играеш? Като ти чета записките, само за майстор си. Тук нищо няма да разбереш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #5

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... Тук нищо няма да разбереш.
    Това наистина не го разбрах.
    Принципа на работа ми е ясен, но съм го казал - не съм майстор, а и сигурно никога няма да бъда такъв в тази сфера.

    А относно това:
    ...Не пипаш ли неща, от които не разбираш или само с тях си играеш? Като ти чета записките, само за майстор си...
    Да пипал съм и ще пипам - но само тогава, когато "много добри майстори" , дойдат да отстранят някаква повреда но не могат, а на всичко отгоре, започват да те убеждават че климатика ти е заминал тотално. Само че обикновено се оправят с подмяната на някой датчик, кондензатор и допълване.Предпочитам да си платя, на човек който наистина разбира какво прави, ама като гледам и в тази сфера почти не останаха читави хора, на които да си дам парите.

    Споменах че климатика е в гаранция ( и затова не е редно да пипам ) , но просто мисълта какво може да му се е скапало, постоянно ме човърка - та затова и пуснах темата.

    п.п. Последните два дни от работата на климатика, имаше няколко токови удара, но след това си работеше, та възможно ли е компресора да му е заминал от тях, или по-вероятно нещо да е по платките?
    Този пост е редактиран от emicha1; 10-02-17 в 17:12.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Колега, не се обиждай, но когато някой мери тока на машината с волтметър от контакта, обикновено не му се препоръчва да чопли по електрически машини. По-добре да се довериш на тези, които са поели гаранцията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #7

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Emicha1
    Може ли,телефон за връзка с теб?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #8

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    dodo_pv , не си ме разбрал правилно - нито съм се обидил, нито съм си го помислил даже - знам че "всяка жаба трябва да си знае гьола" , но и това съм го загатнал, ама може и това да не си разбрал.А тока просто го мерих, дали има захранване и дали е нормално, затова и го споменах.
    Естествено, че ще се доверя на тези които са поели гаранцията , но ми беше интересно да чуя някакви мнения, къде ще е най-вероятно проблема.
    Отделен е въпроса ,че тук гаранцията е някакво доста разтегливо понятие и винаги може да се изтълкува еди как си. Да не споменавам и сроковете - ама това е.

    п.п. Пращам телефона за връзка.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Тока се измерва в ампери а напрежението в волтове което означава че вие сте измерили не тока а напрежението в мрежата. Тока във този случай се измерва с клещови амперметър.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #10

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Малко отчет, след като днес дойдоха от сервиза.
    Всичко си сработваше по климатика, перки, клапи, вентилатори ... , с едно малко изключение - компресора не тръгваше!
    Първоначално диагнозата беше, проблем в платката на външното тяло и бяха тръгнали да я свалят да я носят за ремонт, но по моя молба и настояване, преди това провериха и компресора.
    За жалост беше дал фира, или казано по друг начин ако е правилно - изгорял (намотките даваха на късо с корпуса).
    Направо го свалиха и отиде за ремонт при вносителя.
    Естествено ще пиша след ремонта.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #11

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Какъв (на кой производител) беше компресора? Засне ли му маркировката?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Значи пробив в изолацията на намотка. Понякога това се случва при не вакумиран климатик след време от влагата маслото става киселинно и съсипва изолацията.

    Sent from my K012

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Маслото да не облива или охлажда намотката? Пробив между намотка и корпус се получава или при фабричен дефект или при прегряване, ама яко.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Маслото да не облива или охлажда намотката? Пробив между намотка и корпус се получава или при фабричен дефект или при прегряване, ама яко.
    Да и това също.

    Sent from my K012

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Кое? Маслото има ли контакт с намотката на ел.двигателя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За какво може да се ползва HOMECAST em2150
    От FearMe във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 8
    Последно: 14-09-14, 19:05
  2. Какво може да е..?
    От titan_83 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 20-11-08, 21:50
  3. какво може да се направи с това
    От tosi във форум Овърклок
    Отговори: 9
    Последно: 20-04-07, 09:26
  4. Изчезна ми звука! От какво може да е?
    От DEKAH във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-04, 22:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе