Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree9Одобрявам

Какво може да се е случило на Хевито

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Screenshot_2017-02-14-20-32-51.jpg
    Има контакт маслото се изпомпва от един винт в оста на комптесора и се стича надолу по вътрешните стени където са и намотките.

    Sent from my K012

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #17

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Мерси! При това положение е възможно влагата да се отложи м/у намоткити и м/у намотки и корпус, да влоши изолационното съпротивление и след време да се получи пробив.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #18

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Какъв (на кой производител) беше компресора? Засне ли му маркировката?
    Маркировката на компресора си беше на Mitsubishi. Забравих да го снимам.
    Иначе при първоначалния монтаж, си го вакумираха, както си трябва.
    Интересното е, че предпазителя на платката не беше изгорял , а и бушона на таблото не падаше, нито преди нито сега при тестването от техниците?

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #19

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Така трябва. Нали има процесор да пази.
    SPSt одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #20

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Малко отчет, относно климатика:
    В петък, ми се обадиха от сервиза на Mitsubishi и ме информираха, че климатика е оправен гаранционно.
    Сменени са компресора и платката на външното тяло.
    Според тях, проблема е дошъл от слабо напрежение. Казаха че сигурно е работил на по-малко от 220 волта, затова се е пържил и греел. Кабелните обувки на компресора били като леко нагорели и това ги е навело на тази мисъл.
    Според мен не е от това, защото почти винаги когато съм го мерил, напрежението е било в границите на 227-230 волта.Както и да е , във вторник ще го монтират и ще видим какво са направили.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #21

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    230V+-10% , ако нещо не е променено. Та -10% са 207V, и уредите трябва да не дефектират в тези граници.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Той компресора не е на 220 волта така или иначе и аз мисля ,че не е от това макар че не съм спец по компресори поне електротехниката не ми е чужда .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #23

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Климатика е монтиран и вече работи.
    Както се и очакваше, компресора е сменен, но не е сложен оригинален, а някакъв заместител. Най-вероятно китаец, марка -GMCC , модел - PA290G2CS-4MU1.
    То, не че оригиналния не е бил китаец, но не е ли правилно да се смени с такъв какъвто си е бил, или лепенката няма значение.
    Единственото нещо което ме притеснява в случая е, че бяха казали относно стария компресор - че е изгорял защото много е греел и и се е бил пържил, а положението с новия не е по различно - след 5 минути работа, компресора не се пипа с ръка.

    Какво да си мисля и дали това е нормално според вас.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #24

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Компресора вдига температура над 60 градуса. Ако дроселиращата система е наред, няма да премине граничните стойности за да изключи.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #25

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Явно не е наред тази система, след като един компресор вече е заминал. Освен ако не е станала практика, компресорите да се сменят като електрически крушки.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #26

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Нищо работа, 376лв. с ддс - ЦЪК

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #27

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Да влезнах в сайта на производителя (бил третия по големина производител на компресори) и му разгледах характеристиките относно температурата. Ако правилно съм разбрал, му дават нормална работа до 110 гр. даже и отгоре.
    dodo_pv - какво имаш в предвид, относно това:
    Явно не е наред тази система, след като един компресор вече е заминал

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #28

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Имам пред вид, че при машина от среден клас, компресор не изгаря / не се поврежда току така. Защитата му е двойна (по ток и по температура), което означава проблем с една от двете! Явно не е сензор, след като не споменаваш за инициализиране на някаква грешка. Остава дроселиращата система да не е наред и да го е претоварила, защото при неправилната и работа по-трудно се инициализира грешка, ако машината е в режим на отопление. Аз бих потърсил проблема, докато не е заминал и втория компресор. Има шанс да се провери само с токови клещи и контактен термометър, но не е много сигурно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #29

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Не знам какво да мисля - има си гаранционен сервиз, има си техници, сменяват гаранционно дефектиралите части, изказват предположение от какво може да е било, идват монтират го отново и най-логично би трябвало да се уверят, дали всичко е наред относно тези техни предположения, заради които климатика е дефектирал.
    Изглежда им дреме и май колегата ще се окаже прав :
    Освен ако не е станала практика, компресорите да се сменят като електрически крушки.
    И сега ако обясните какво се има в предвид, относно "дроселиращата система" защото нали ви казах, че климатиците не са ми силна страна.
    Относно "токовите клещи и температурата" - може и да се пробвам да ги замеря тези дни / имам бегла представа и необходимите уреди/. Ако не се справя и не се получат нещата, ще използвам жокер "обади се на приятел".

    п.п. Може и да се филмирам напразно, защото винаги може да се изтегли късата клечка с дадена бройка.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #30

    Отговор: Какво може да се е случило на Хевито

    Бих препоръчал за конвенционален климатик да си закупите следната защита:
    ПРЕДПАЗИТЕЛ WP 230W^ | Разклонители | TV аксесоари | TV, &
    Това е активна защита с микроконтролер - следи се захранващото напрежение и ако излезе от граници се изключва уреда закачен към него. Отделно има и варисторна защита, но такава има така или иначе в самия климатик. По-важното е, че компресорите наистина изгарят при ниско напрежение от мрежата. Най-често се случва при старите хладилници, които не се наглеждат. При климатик така или иначе ще усетиш, че не тръгва.
    XOPMOH одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За какво може да се ползва HOMECAST em2150
    От FearMe във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 8
    Последно: 14-09-14, 18:05
  2. Какво може да е..?
    От titan_83 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 20-11-08, 20:50
  3. какво може да се направи с това
    От tosi във форум Овърклок
    Отговори: 9
    Последно: 20-04-07, 08:26
  4. Изчезна ми звука! От какво може да е?
    От DEKAH във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-04, 21:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе