Страница 1 от 83 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1245
Like Tree703Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    5
    #1

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте, може ли да дадете отзив за Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM. В какво помещение го ползвате? Как се представя зимата? Четох отзиви за предишния модел - Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S и не са много добри по отношение на шум на външното тяло и разни козметични дефекти по вътрешното.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    svetlio1986, модела е същия като стария, само че на хладилен агент R32. Стария модел е добра машина, такъв е и новия...Повечето неща които сте чели, са били породени от калпави ръце...
    bobovo, VeleV.Klima, Phoenix_1 и 6 други харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    svetlio1986, модела е същия като стария, само че на хладилен агент R32. Стария модел е добра машина, такъв е и новия...Повечето неща които сте чели, са били породени от калпави ръце...
    Благодаря за отговора.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Днес направих поръчка точно на този модел климатик и дано не съм се набутал, защото тук и аз изчетох една камара кофти неща за шумове от външни тела. Дано не попадна и аз на такива калпави ръце, макар че баш ръцете, дето ще го слагат ме убедиха, че бил един от най-тихите и комфортни и нямало досега нито едно оплакване, рекламация или посещение за гаранционен ремонт. Понякога си мисля, че може би е по-добре да не чета този форум в кой да е раздел.:D Ще споделя впечатления от първа ръка след монтажа, който трябва да е другата седмица.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #5

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Имам 25 ZS-S и нито външно ,нито вътрешно имат проблем с шумове,тресене и т.н.
    Като единствен шум и то непостоянен е от пластмасите на вътрешното,явно при свиване и разширение на пластмасите(може би са по евтини,защото при ZSX-S го няма)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #6

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    Като единствен шум и то непостоянен е от пластмасите на вътрешното,явно при свиване и разширение на пластмасите(може би са по евтини,защото при ZSX-S го няма)
    И това е до както случиш. При майка ми не пука, дори при он/офф и дефрост.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #7

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Моите очаквания също са такива, което е нормално за класа, който купуваш. Монтажът ми ще е в понеделник от фирмата-дистрибутор за град Русе на официалния вносител. Разказах им какво съм чел тук, те казаха да не се притеснявам, че били напълно наясно с тънкостите на монтажа и изписаното тук, като трябвало да слушам Aleksandars, което и правя. Те знаят изискванията ми за сравнително безшумен климатик, ще има също качествени конзоли, тампони и други неща. После ще поработи малко и ще споделя и аз как е поне на охлаждане след монтажа точно този модел.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    На охлаждане не е критерий. Доста по евтини клими се справят учудващо добре от към шумове и пр.
    rosswen одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #9

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    И какво означава "доста по-евтини клими", за да обобщаваме сравнения между съвсем други класове и марки климатизатори? По тази логика едно Трео или Деу ли да бях си взел, за да ми е хем евтино, хем безшумно? За мен е важно да не е прекалено шумен както в режим охлаждане, така и в режим отопление и да има характеристиките на надежден климатик от някакво по-високо ниво. Ако някой има впечатления точно от този модел през зимата, да ги казва, но аз сега ще го слагам и мога в обозримо бъдеще да споделя как е на охлаждане, и то в екстремна среда на юг-югозапад на голям пек, на тераса, където сигурно става над 50 °C при 35-40 °C на сянка. На такива условия евтината ми и безшумна Мидея "гърмя" вече три пъти и накрая вдигнах ръце. След другата зима вече ще е по-ясно и до -15 как се справя. Не зная точно откога моделът с R32 е на пазара и дали е минал пълни зимни условия при някого. Общо взето се доверявам на Aleksandars както и на професионалистите /надявам се/, които ще ми го монтират.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #10

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте. Днес го монтираха, да се похваля Реших да покажа климатика в реално време и монтажа му при мен, за да сме полезни за темата. Ето как стоят нещата:

    Първо, сбогом на старата Мидея:



    Mitsubishi, domo arigato!

    Монтаж външно тяло на R32 Хевито:




    Монтаж вътрешно тяло:


    Не знам дали всичко е ок, на мен така ми изглежда. Засега не чувам чукания и тракания от терасата, работи тихо и първите впечатления са много добри. /Но никога не казвай "никога" /
    Понеже днес доста напече, го пуснахме на охлаждане. За кратко време направи тиха и спокойна зима у нас в дневни условия, дори на максимум вентилатор, който е най-шумен. Но все пак е ден. Като се намали вентилаторът на 1-2, направо не се чува, че работи. Направи ми впечатление, че много плавно развърта външното тяло и го няма този динамичен "шоков" удар при on/off като от стария климатик.

    Имам един въпрос. Някой знае ли как се задейства режима за самопочистване с двата часа, че така и не му улових чалъма? От пуснат, от спрян климатик ли се задейства, или как? И като се настрои от менюто да е включен режимът /CL без звездичките, уж според менюъла/ не виждам видима промяна. В ръководството също не е достатъчно добре обяснено и дори не става ясно дали като е пусната функцията, работи автоматично всеки път или е еднократно. И въобще има ли голяма полза от тази функция след режим на охлаждане лятото както и от антиалергенната функция? Предполагам и колегите със ZS-S могат да кажат, явно е едно и също. Нямам опит с Мицубиши Хеви. Четох, четох и накрая се спрях на него.

    Благодаря предварително за отговорите и съветите. Като понатрупам с времето повече впечатления от модела, ще ги споделя. То не че е някакъв кой знае колко по-различен модел от този с R410A, но знае ли човек...
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 06-04-19 в 00:39.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Самопочистване не е правилната думичка. Просто вдига клапата и 2 часа върти съвсем леко турбината. По точната думичка е подсушаване на топлообменника.

    - - - - - - - - - -

    Алерген функцията не знам някой да е писал какво точно прави. И аз не съм я пробвал, но предполагам че 90мин редува режимите охлаждане/отопление с по височка консумация.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #12

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Благодаря, milanov. Прав си, аз просто цитирах формулировката от инструкцията, която е малко полуинструкция в някои отношения. А функцията за подсушаване на топлообменика как аджеба се стартира, така и не разбрах от въпросната полуинструкция. Пробвах от спрян климатик Menu->CL->Set и нищо, само едно пиукане. От пуснат климатик едно пиукане и пак не ми е ясно дали ще работи. Климатикът явно работеше на охлаждане. Другата Алерген-функция и тя толкова ясно е обяснена...

    Другият вариант е да оставям лятото за по 15-20 мин само на вентилатор след охлаждане, евентуално с таймер ако може, но пък ако има такава фабрична функция, уж по-добре звучи поне на теория.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 01-04-19 в 20:24.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    На zm-s долу в ляво на ДУ има clean, натиска се с нещо остро. Май така беше.

    - - - - - - - - - -

    Screenshot_20190401-202832.jpg

    - - - - - - - - - -

    Трябва да е на охлаждане и се натиска clean.
    Появяват се едни звездички, до цифрата "2" в случая.

    - - - - - - - - - -

    За твоят модел може да е по друг начин активирането.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #14

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Благодаря, milanov. Прав си, аз просто цитирах формулировката от инструкцията, която е малко полуинструкция в някои отношения. А функцията за подсушаване на топлообменика как аджеба се стартира, така и не разбрах от въпросната полуинструкция. Пробвах от спрян климатик Menu->CL->Set и нищо, само едно пиукане. От пуснат климатик едно пиукане и пак не ми е ясно дали ще работи. Климатикът явно работеше на охлаждане. Другата Алерген-функция и тя толкова ясно е обяснена...

    Другият вариант е да оставям лятото за по 15-20 мин само на вентилатор след охлаждане, евентуално с таймер ако може, но пък ако има такава фабрична функция, уж по-добре звучи поне на теория.
    Фабричната функция за самоизсушаване на топлообменника, след режим охлаждане е много полезна. Всички бактерии и миризми, се образуват след режим охлаждане, когато топлообменникът е влажен, а турбината не се върти, за да го подсуши. Ето Ви снимка от ръководството, което най-вероятно сте гледал.

    Ще познаете, че функцията е активирана, след като спрете климатика и на дистанционното се появи картинката със звездичките (поне по спомени е така). Също така, ще мига зелената индикация на вътрешното, на определени интервали.
    Ако не успеете, пишете. Ще разръчкам някой от моите и ще Ви кажа къде бъркате.
    bobivg одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #15

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    2ч. не е ли много дълъг период? Не че моите са критерий, но там е 30мин. подсушаването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 83 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе