Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43
Like Tree7Одобрявам

Въпрос за MSZ-LN25VG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #31

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    На дистанционното има един бутон Direct/Indirect , от него се задава дали да духа към човек или съответно да не духа. Сензора (окото) трябва да е активно (най долу на дистанционното , малка дупка за игла или кламер с надпис sensor ).

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    6
    #32
    Цитат Първоначално публикувано от NikolOB Виж публикацията
    На дистанционното има един бутон Direct/Indirect , от него се задава дали да духа към човек или съответно да не духа. Сензора (окото) трябва да е активно (най долу на дистанционното , малка дупка за игла или кламер с надпис sensor ).
    Така ли да е? А къщичката, е че засича отворен прозорец ли?

    Не ме радва особено тоя уж 'хиперинвертор', тоя вентилатор на Ауто не спира да духа яко, ако намаля температурата тогава спира за малко, то явно просто се изключва компресора, никакви минимуми не усещам аз. Все-пак и 15 градуса беше оня ден, все ли не успя да стопли, да го еба

    Имах един Тошиба UDR Ras-402 японец, ама японец, същите пари беше, ама съвсем друга работа вършеше фурията Нас Европата са на отебали яко
    В спалня от Daisekai 5 къде по-голям комфорт съм виждал, викам за 10 години вече бетер умни, те същата работа. Че може да духне топло този може, ама... той и Осака през тая зима може
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bulgarovo; 17-03-22 в 14:18.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #33

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Това с къщичката е режим пестене на енергия (демек, като няма никой в помещението). Пробвайте да го изключите и да видите как ще е. При мен вентилатора също е на автоматичен, но си слиза на ниските без проблем. За мен този климатик е супер комфортен за спалня. Бях на кантар м-у него и Перфера. Преди това имах една Лука 9-ка, която много ми харесваше, но просто тази марка явно не е за спални помещения.
    stefka.karailieva одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    4
    #34

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Здравейте, обмислям LN25 като вариант за хол към 22м2, но след подробно четене във форума започнах да се разколебавам. Живея в гр. София и доколкото разбирам този модел не се препоръчва за зимата тук поради дефрост алгоритъма му, който е на 2.5ч. Може ли ако има някой от София с такава машина да сподели как се държи зимно време? Като дизайн и функционалност много ми допада, но се притеснявам дали ще работи добре в зимните условия. В темата за избор Alexanders също ми препоръча ZSX или DAISEIKAI 9 или евентуално Perfera стенна. Дайте някой акъл, моля. Благодаря предварително.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #35

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Цитат Първоначално публикувано от mar2d2 Виж публикацията
    Здравейте, обмислям LN25 като вариант за хол към 22м2, но след подробно четене във форума започнах да се разколебавам. Живея в гр. София и доколкото разбирам този модел не се препоръчва за зимата тук поради дефрост алгоритъма му, който е на 2.5ч. Може ли ако има някой от София с такава машина да сподели как се държи зимно време? Като дизайн и функционалност много ми допада, но се притеснявам дали ще работи добре в зимните условия. В темата за избор Alexanders също ми препоръча ZSX или DAISEIKAI 9 или евентуално Perfera стенна. Дайте някой акъл, моля. Благодаря предварително.
    Дори това с дефроста да не е така,послушайте Александър, човека определено разбира и ви е препоръчал най-доброто за вашия случай.
    bobivg и CubanLinx харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #36
    Цитат Първоначално публикувано от mar2d2 Виж публикацията
    Здравейте, обмислям LN25 като вариант за хол към 22м2, но след подробно четене във форума започнах да се разколебавам. Живея в гр. София и доколкото разбирам този модел не се препоръчва за зимата тук поради дефрост алгоритъма му, който е на 2.5ч. Може ли ако има някой от София с такава машина да сподели как се държи зимно време? Като дизайн и функционалност много ми допада, но се притеснявам дали ще работи добре в зимните условия. В темата за избор Alexanders също ми препоръча ZSX или DAISEIKAI 9 или евентуално Perfera стенна. Дайте някой акъл, моля. Благодаря предварително.
    Привет, ползвам LN 25 в хол 24 кв,изобщо не се задъхва.В спалня 17-18кв ползвам новата перфера 25 ца стенна.И двете машини топлят перфектно, но за мен чисто субективно усещане LN работи една идея по тихо, когато са на auto.като са на тих режим и двата работят еднакво тихо.LN винаги , когато мина през степените на вентилатора и после на ауто се задържа за известно време висока степен на вента и след това спада.Чисто визуално и на допир дайкина изглежда , като доста обикновена машина. LN не е за спалня, мести клапи , когато направи градуси и влезе в он оф, дайкина не мърдат клапи при он оф. И двата модела им се чуват местенето на клапите примерно в охлаждане, ако ги включите в 3D. Не съм усетил някакви по чести или различни дефрости и при двата. Сега ако трябваше да избирам щях да взема единствено подови Перфери!
    bobivg и CubanLinx харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #37

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Да изтупам малко прахта от темата. На моята 25-ца и се разсвири турбината. Добре че ми го монтира познат, който веднага се отзова. От Mitsubishi не изписвали части и са му казали, че искат вътрешното да им се изпрати. Тия гимнастики ще ги правим след сезона и се надявам направо да ми дадат ново вътрешно тяло Та да питам някой от притежателите на модела дали е изтеглил късата клечка или аз съм каръка Дано не съжалявам, че пренебрегнах Perfera-та заради този модел.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #38

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    . На моята 25-ца и се разсвири турбината. Д.
    "Свиренето" свирене на лагер на мотора ли е или "цъкане" откъм втулката?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #39

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Е това вече не знам как да го определя. Долу в дясно се чува, откъм датчиците. На моменти се усилва, на моменти отслабва. В някои случаи спира да свири, но за кратко и после пак

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #40

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Лошо....В дясно е мотора, т.е. лагера е тръгнал...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #41

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Имам предвид мое дясно като гледам вътрешното тяло. Ще чакам да мине зимата и ще го пращаме на Mitsubishi. Дано директно ми сменят вътршното. Супер доволен съм от климатика, но това ме разочарова. Една торба пари и .... дефект

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #42

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Имам предвид мое дясно като гледам вътрешното тяло.
    Да и аз имах това в предвид.Там е мотора.Дръж ни в течение.....
    Като не сменят части, вместо ново тяло най-много да получиш нов.......лагер на мотора

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #43

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Човека, който ми го монтира ми е добър познат и е супер свестен тип. Сигурен съм, че няма да остави нещата току така. Поне с това имам късмет Живот и здраве, като мине всичко ще пиша. Дано само аз да съм карък, иначе ако има и други с този модел и подобен (д)ефект няма да е добре. Следващия път подова Perfera, както е написал малко по-горе друг потребител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе