Вижте резултатите от анкетата: проблеми

Гласували
12. Не можете да гласувате в тази анкета
  • доста

    6 50.00%
  • няма

    6 50.00%
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    4
    #16

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Проблема ми е спешен за разрешаване,защото климатика е в магазин,и клиентите недоволстват,че е горещо(добре поне,че магазина не е за дрехи).В момента просто не мога да си позволя нов японски климатик,така че ако купувам,ще е "японка" втора употреба(след задълбочено няколкочасово преглеждане на темата за климатиците втора употреба).Другия ми вариант е още един китайски боклук,закупен от същата фирма(трябваше да е същия NIPPON,само че ми набутаха още по-дървен YAMATSU AU-24H53F02,който е работил 3 години в къщи(охлаждаше перфектно през лятото и не вършеше никаква работа през зимата,според собственика на БУЛХЕС с него трябваше да отопляваме целия апартамент,а той не можеше да отопли една стая 13,5кв.м. с кубатура 35куб.м. още непосредствено след монтажа,но от фирмата така и не дойдоха да видят защо не работи добре).Та в момента този климатик не е поставен никъде.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #17

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Моят съвет е за скраб

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #18

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    "Японка" втора употреба....много мъдро заключение....и за колко пари ще се случи всичкото това удоволствие...?Някакви параметри на магазина ще дадеш ли или да "хвърляме боб"...Работата е ясна - с "трици маймуни ще се ловят"

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    4
    #19

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Много добре ми е ясно,че с трици маймуни не се ловят,но всеки си знае хала,а при нас кризата се отрази много сериозно,така че моля без сарказъм,ако е възможно.Елате Вие В Стара Загора и плащайте луди наеми,да ви видя,как ще се оправите.Магазина е 100 куб.м.,в стара сграда,обявена за паметник,с една външна стена(витрина),от двете страни магазини,отзад-ресторант.Помещението е 40 кв.м.,на 100 м. от главната и понастоящем ми струва 2500лв наем всеки месец.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Човече, FTYN60F/RYN60E е климатика за теб. Ако ти е трудно, вземи го на изплащане. Няма японка, дето да ти се върже на по-добра цена.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #21

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    FTYN60F/RYN60E
    Този климатик го няма вече

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #22

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Човече, FTYN60F/RYN60E е климатика за теб. Ако ти е трудно, вземи го на изплащане. Няма японка, дето да ти се върже на по-добра цена.
    Напълно подкрепям мнението на Kasap.

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #23

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    http://www.**********************/klim...x60gv-195.html
    Но този го има...При оглед може да се окаже че и 50-ка ще е достатъчна,зависи от много неща...
    Извинявай ако съм те засегнал...но компромиса е много лош вариант..а тези модели на Дайкин са перфектното съотношение - качество и цена...УСПЕХ.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #24

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    http://japanclima.com/products/NATIO...52d40RDX2.html Тази японка мисля, че може да се справи с помещението, а и работи на 200В, така че не знам дали ще трябва да се монтира допълнително траф, но пак е 1400 лв без монтажа, почти колкото Дайкина чисто нов, но и с по-добри показатели по отношение енергоспестяване.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Траф се слага на всички японски клими. Много хора биха предпочели Начкото, но в случая по-правилната препоръка е Дайчо.
    /Не знам, как ми се обърна клавиатурата да го напиша/

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #26

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Цитат Първоначално публикувано от vijel
    Другия ми вариант е още един китайски боклук,закупен от същата фирма(трябваше да е същия NIPPON,само че ми набутаха още по-дървен YAMATSU AU-24H53F02,който е работил 3 години в къщи(охлаждаше перфектно през лятото и не вършеше никаква работа през зимата,според собственика на БУЛХЕС с него трябваше да отопляваме целия апартамент,а той не можеше да отопли една стая 13,5кв.м.
    Само,че Yamatsu е толкова японски ,колкото и Осаката,но в Пазарджишки вариант!Пак има диспейче,мигат лампички-красота.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #27

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    помощ ниппон 14 DC работи 15 минути спира на дисплея F2 на студено на топло едно и сьщто.

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #28

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Това е за конвенционален E2 - Проблем със сензора на температурата (или връзка с него) на топлообменника на външното тяло
    Наи често на нипоните им се пукат термо датчиците за инверторните модели неги знам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатици Nippon
    От yordan във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 71
    Последно: 14-10-22, 16:11
  2. Nippon KFR-14 DC грешка Е5...?
    От helix във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 13
    Последно: 10-10-16, 19:45
  3. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 21:05
  4. Nippon 9-ка - самоизключва се
    От vini във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-09, 15:22
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе