Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 72
Like Tree8Одобрявам

Климатици Nippon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    1
    #1

    Климатици Nippon

    Здравейте,

    Темата с климатиците е супер актуална, защото се появиха много марки...то е ясно, че всички са китайски, нали никой от вас не вярва че германец или японец със заплата от 3000 евро ще седне да сглобява климатик и 6те ви го продава за 300 лв със всичките мита, пътни разходи и такива дуги.

    Има една нова марка - NIPPON. Някой чувал лия и някъв коментар за нея. Аз съм чувал само, че са много качествени. Цената им е 340 лв без монтаж за 9-ка. Зимата били много устойчиви.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Климатици..???

    ами сега земи сравни цената на едно фуджи или една тошиба и си направи извода колко ще е читав,не съм чул някой с фуджи или тошиба да се оплаква

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    19
    #3

    Климатици Nippon

    От вчера съм собственик на нов климатик, веднага признавам, че това е първият ми собствен климатик в живота.
    Марката е Ниппон (Nippon), произход Kитай, моделът ASW H09A4, конвенционален. Както личи от модела, това е
    "9-ка". Пояснявам, че не съм специалист по климатична техника и и не желая да се правя на такъв.
    Мизерните ми познания в тази област са плод на общата ми култура придобита отчасти и от форуми като този.
    Опитвам се да споделя впечатленията си от гледна точка на потребител, пък може и да се окажа полезен някому.
    Понеже имам някои впечатления от един Хайер HSUр закупен десетина дни по-рано си позволявам по-долу да правя
    някои сравнения между двата климатика.
    Рискувайки да досадя ще приведа малко технически данни, защото марката не е от най-популярните в България.
    Мощност охлаждане: 9000 BTU/2.6 KWt
    Мощност отопление: 9600 BTU/2.8 KWt
    Консумация: 0.94 KWt.
    Използван хладоагент - R22.
    Въздушна циркулация: 420 куб.м/час
    Ниво на шум на вътр. тяло: <26-41 Db
    Ниво на шум на външн.тяло: <51 Db
    Данните за работните температури,посочени в упътването на английски,български и рекламния проспект
    се различават, понякога драстично, като диапазона за режим охлаждане варира от 0 до 43 до 18 до 43,
    а за затопляне от -5 до 24 до -15 до 24. Вносителите от Биттел би трябвало да са малко по-точни,
    за да не изпадат в противоречие сами със себе си. За съжаление температурите навън засега не позволяват
    да направя проверка на кои цифри може да се вярва и на кои не.
    Цена с монтажа при стандартен 3 метров път - 598 лв с вкл. ДДС. При мен излезе малко отгоре, защото
    метрите се оказаха повече.
    Машината е избрана за климатизация на жилищна стая - детска с размери 3.5х3.2х2.65 в стар тухлен
    жилищен блок. Външна източна стена, с допълнителна изолация от 5 см EPS отвън и вратопрозорец с PVC
    дограма излизаш на тераса обърнат на юг.
    Климатикът е с добър дизайн както на двете тела, така и на дистанционното, има светодиоден индикатор
    на температурата на вътрешното тяло. Не че е кой-знае какъв плюс, но го има.
    Като характеристики по нищо съществено не се отличава от събратята си по клас.
    Преди да реша да го купя попрочетох това-онова из нета, но точно за тази марка не намерих почти никакви
    отзиви освен една лаконична оценка (не помня къде) че климатикът е "приличен".
    Кое ме ме накара да избера точно този модел.
    1.Препоръката на местния дистрибутор, който ми е приятел. Фирмата му е сериозен доставчик на
    хладилна и климатична техника за региона.
    2.Компресорът Хитачи. Хората любезно ми отвориха корпуса на външното тяло и ми го показаха.
    Хитачи, но китайско, китайско но Хитачи.
    3.Уверенията на дистрибутора, че сервизното обслужване е на ниво и опасност от дефицит на резервни части
    няма. Тригодишната гаранция е нещо много хубаво, стига да има кой да я осигури все пак. Няколко дни
    по-рано местен дистрибутор на Хайер ми сподели, че понякога при тях за резервна част се чака по месец,
    а за сервиза на световно(не)известната марка Осака попрочетох доста из форумите.
    4.Гарантирано квалифицирания монтаж, от опитни и добре екипирани специалисти.
    5.Мнението на специалист от екипа на дистрибутора, че климатикът има ефективна система за саморазскрежаване,
    което в условията на бургаската влажна зима ми се стори немаловажно.
    6.Не на последно място - ценово отговаряше на предвидения бюджет.

    Първи впечатления
    Още при отварянето на външното тяло, за проверката на компресора ми направи впечатление, високата
    технологичност на изделието. Тези неща понякога си личат от пръв поглед. Високо качество на повърхностна
    обработка на метала, добре напасвани детайли, качествени заварки, точно разпробити отверстия и прочие
    уж дреболии, които обаче не убягват от погледа на що-годе технически грамотен човек.
    Очевидно че Ниппоните се произвеждат в голяма и модерно оборудвана фабрика, а не в полугараж-полуцех.
    Същото впечатление ми направи и вътрешното тяло, което разгледах при монтажа с изключение на въздушните
    филтри и платката с индикаторите, от чиято технологичност определено би могло да се желае повече.
    Монтажът, както се предполагаше беше извършен прилежно, с разделно топлоизолиране на тръбите, старателно
    вакумиране на системата, замерване на налягането след първоначално пускане и т.н.
    И външното и вътрешното тяло работят тихо, като в полижение "Quiet" шумът практически не се чува дори и
    през нощта и в стаята може да се спи спокойно. В положение "low" шумът е приблизително еднакъв с този,
    издаван от РС с добро захранване и боксов кулър на Интел Р4. Дори и при максимални обороти на вентилатора
    щумът, амкар и по-силен не е дразнещ и не пречи на намиращите се в стаята, както по сила, така и по тоналност.
    Цифрите за нивото на шума, които цитирах със сигурност не са лъжа.
    Припукванията на пластмасата, вследствие термичните разширения и свивания са относително тихи и редки. Определено в
    отношение на шумовия комфорт климатикът превъзхожда събрата си по класа, Хайер HSU.
    Предвид доста топлото време, климатикът затопли стаята много бързо. При настроени и индицирани на дисплея 20
    градуса термометърът на стената показваше 22. На климатика ли да вярвам или на стенен термометър за 1 лев
    не знаех, но проверката с по-точен уред показа - на климатика. Точната поддръжка на зададената температура е засега безупречна.
    Машината е с "топъл старт", т.е. вентилаторът на вътрешното тяло се включва със закъснение, след като
    топлообменникът вече е затоплен, като по този начин се избягва неприятното усещане на хладен повей в
    началото на работния цикъл. Изключването също е забавено, достатъчно да пренесе енергията на загретия
    топлообменник на въздуха.По-важното е че след това вентилаторът се изключва, т.е. няма студено обдухване,
    което предизвиква субективно усещане за студ, както е при Хайера.
    Според мен определен недостатък на управлението е, че в началото на работния цикъл, след топлия старт,
    ако вентилаторът му е настроен на ниски нива оборотите му се покачват, след което пак се нормализират.
    Това може да е изгодно от енергетична гледна точка, но така или иначе предизвиква определено увеличение
    на шума. Движението на перката за регулиране посоката на струята в автоматичен режим не е съвсем равномерно,
    особено близо до "горна мъртва точка". Не зная общ недостатък ли е или само на моя екземпляр.
    Ниппонът е беден от страна на възможности за програмиране и автоматика. Слийп, елементарен таймер и
    май това е всичко. Авторежимът за поддържане на определена, предварително зададена температура с възможност
    за превключване на режимите отопление-охлаждане сигурно е приложим нейде в арабската пустиня, но е
    напълно безмислен за България, поне според мен.
    Таймерът е само 24 часов, а би могло да е поне седмичен, с разделно програмиране на неколкократни
    включвания/изключвания в рамките на всеки ден от седмицата. Да не говорим за възможности за поддържане
    на различни температури през различните дни и часове на деня, все приятни екстри, които лесно биха могли
    да се предвидят със несложна доработка на фърмуера. Уви, таймерът на Ниппон може само еднократно да изключи
    включен вече климатик или да включи изключен, но не и двете заедно. В интерес на истината започвам сериозно
    да се замислям за външно устройство, което да управлява машината по-интелигентно от предвиденото от
    производителя му.
    Нещо, което ми направи впечатление при работта на климатика е очевидно "стеснения" хистерезис. Нипонът се
    включва и работи 1.5 - 2 минути, след което "почива" 7-8. Това очевидно е добре за точността на поддържаната
    температура, но едва ли е най-добрият режим на работа за компресора. Възможно е този ефект да се дължи не
    само на конструктивните особености на машината, но да е свързан със спецификата на помещението и температурата
    навън, която е доста над средно-януарските.
    Още една конструктивна особеност - при подаване на каквато и да е команда към климатика от дистанционното той
    изписква. Доста силно, респ. дразнещо. Очевидно е предвидено чрез този звук да се подтвърждава, че командата е приета, но мен лично това леко ме дразни. По-нататък може и да свикна. Засега го оценявам със знак минус.
    Засега толкова, евентуално следва продължение.

    Още нещо, което според мен е дребен недостатък на този климатик, е липсата на индикация за работа. За това, че климатикът е включен индицират едновремено и зелен светодиод с надпис "RUN" и двойния седемсегментен цифров индикатор за настроена температура, а дали е в работен цикъл или "почива" може да се съди само по шум, наличие на струя и т.н.. Би могло цифровият индикатор да светва при включване, а зеленият светодиод при работа. Отдавам го на недоглеждане - недоизкусуряване от страна на инженерите - проектанти на AUX. Или пък може да е просто следствие на желанието за по-голяма унификация с моделите, които нямат екстрата индикатор на температурата върху вътрешното тяло. Мина ми през главата идея за доработка в тази наасока, но вероятно подобна намеса в конструкцията ще е нарушение на гаранцията.
    Нещо любопитно. Открих бъг в дистанционното. При превъртане на таймера назад след 00:00 се появява не 23:50 (таймерът е с "резолюция" 10 мин), а 29:50.
    Между другото на някой минавала ли му е идеята за ровичкане във фърмера на климатиците. Могат ли отнякъде да се намерят схемите на управляващата електроника (предполагам че е на база PIC-процесор или нещо от този род) и евентуално самият фърмуер било то кодове или сорсове?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #4

    Re:Климатици Nippon

    Както казва Taz - направо уби коча с лопата.Човече,от мерак да наблюдаваш работата на климатика не си спал - това си е много писане.Пожелавам ти безпроблемна работа,въпреки недостатъците които така подробно си описал,тези климатици се държат наистина прилично за цената си.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Re:Климатици Nippon

    седмичен таймер с възможности за сетинг на различни температури в различни часове от денонощието нямат и климатици 3-4 пъти по скъпи от твоя ,така че не го пиши минус .. инак добре си го разгледал .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #6

    Re:Климатици Nippon

    Да, добър е за цената си.Аз съм ги продавал.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #7

    Re:Климатици Nippon

    От скоро и аз съм притежател на Nippon ASW- 12A4 / HSAR с фреон Р407С. Като изключим монтажната грешка, в следствие на което беше избягал фреона и климатика спря да охлажда. Поне монтажниците ( по-скоро друг техник от същата фирма) бързо дойдоха и оправиха нещата. За сега съм очарован от тихата му работа ( и на двете тела) на охлаждане. За зимата не знам - живи и здрави ще видим. В сравнение с Хайера е почти една крачка назад в прецизността на изпълнение и сглобка, напасване на детайлите и т.н., но това е незначително. Определено от Осаки, Нео, дори и някои Мидеи е по-добрия избор (при положение, че съм се сблъсквал с изброените модели и имам впечатление и за тях) лично за мен.

    П.П.: Външното тяло на Хайера е определено малко по-шумно от това на Нипона.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #8

    Re:Климатици Nippon

    проблем с Нипон колона

    Нов съм в този саит ако нещо бъркам извинявам се
    Nippon ASF H41A5(C)
    Постоянно мига рън нищо не тръгва а и неможе да се изключи от старт/стоп бутона
    Ненамерих никаква документация или поне инструкция за работа.
    Който може да помага Благодаря предварително.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Климатици Nippon

    Пратих ти сервизно на пощата от профила ти.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #10

    Re:Климатици Nippon

    Хубав ти е климатика,но яко си се набутал с цената. Това е АУХ и същите климатици са Под НЕО,КРАУН 12 са по 300-400 лева с тръбите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Климатици Nippon

    Що да се е набутал човека-598 лв с монтажа.Като махнеш 180-200 за монтаж-ето ти 400 лв за климатика.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #12

    Re:Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Що да се е набутал човека-598 лв с монтажа.Като махнеш 180-200 за монтаж-ето ти 400 лв за климатика.
    Правси не се е набутал.
    Но как да обесниш на клиета че монтажа струва почти колкото климатика?
    Ако струва 2000 лева 200 направо си е без пари и ако се има предвид че климатика от 2000 лева си е гол като врабче си е направо набутвация а този от 300 лева си има всичко,само стоики си няма и да му вземеш 200 лева за монтаж е трудно.
    Миналата седмица имахме клиент който искаше да му се монтира климатик-24 свален от някаде и се разбрахме да ни плати за труда 100 лева плюс цената на материялите и консумативите ако се наложи.И какво стана мазало Фреон 2,4 кг по 50 лв.-120 лв.тръби 2.5 по 30лв.-75лв конзоли 15 лв. 310лева му излезе монтажа.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Климатици Nippon

    Бре каде намирате такива клиенти за тези цени? С фреона сте го убили с лопатата.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:Климатици Nippon

    Има майстори и "майстори". Една работа може да се свърши по много начини. Върху цените влияние оказват много фактори независещи само от последното звено във веригата до крайния клиент, затова и не е нормално всички да работят на еднакви цени. Конкуренцията на този пазар е много голяма и клиентите имат богат избор на монтажни фирми, към които да се обърнат.

    Едно от най-важните неща освен това да се свърши добре дадена работа е да се спечели доверието на клиента. Ако клиента хареса свършената работа и отношението на монтажниците към самият него като човек то той сам без да са му искали дава отгоре /стига да има възможност/.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #15

    Re:Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Хубав ти е климатика,но яко си се набутал с цената.
    ?!?!?!?Аиде стига сте се изказвали неподготвени.Nippon и хубав.............абсолютно несъвместимо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nippon KFR-14 DC грешка Е5...?
    От helix във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 13
    Последно: 10-10-16, 19:45
  2. Дистанционно за Nippon KFR 14 b
    От deniz5612 във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 11-03-14, 16:45
  3. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 21:05
  4. GPS NIPPON NP350
    От tzvetina във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-09, 11:16
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе