Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1

    Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Здравейте колеги от най-добрият технически форум! Появи ми се проблем с климатика - направо цяла сага. Първо протече вътрешното тяло, после спря да работи компресора и съответно да охлажда. Повиках техник, който в мое отсъствие е сменил кондензатора на компресора и климата пак нищо. По телефона ми каза, че е заминал компресора и да си купя друг климатик. Обаче аз съм малко "Тома Неверни" и като се прибрах реших и аз да се позанимая с климатика. Първо премерих намотките и ми се сториха с добри стойности. Имам същият модел, но 12-ка в другата стая и сравних стойностите, които се оказаха близки. След това взех кондензатора от 12-ката и го сложих на 9-ката и.... чудо-компресора тръгна. Обаче.....не охлажда. Сваля температурата от 32 до 27-28 градуса и толкова, съответно компресора работи нон-стоп. Погледнах външното тяло и видях, че кранчето и почти цялата 6 мм тръба /тънката/ са сериозно заскрежени.
    Та сега моля за помощ от някой знаещ, преди да извикам пак майстор-каква може да е причината? Възможно ли е да е все пак проблем с компресора или с фреона? Изобщо надявам се на всякаква помощ! /Междувременно купих нов кондензатор и го сложих на климатика./
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re:Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Ще иска зареждане сас сигорност щом са заскрежават малкия кран е истървал извикаи да му проверят фреона и да го заредят успех.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #3

    Re:Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Точно така е,щом заскрежава малката тръба е липса на фреон . Но първо трябва да се открие причината за загубата на фреона,да се поправи пропуска,най-вероятно е от конусните свръзки,ако е с фр 410 трябва остатъка да се изтегли и да се зареди изцяло с нов фреон по везна.Компресора е спирал,защото е прегрявал,охлажда се с фреона,който влиза в него ,и при липса на достаъчно фреон прегрява и изключва по защита. Не го пускай сега,да не стане беля да изгори.
    П.П - относно протичането на вътрешното тяло - НЕКАДЪРНИ МОНТАЖНИЦИ! Има само 2-3 причини за това - неправилен наклон на тялото,неправилно отвеждане с дренажната тръба - някъде прави "тумбак" или излиза по-високо от вътре навън,или запушена тръба от боклуци ,което става след много години обаче.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Re:Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Благодаря и на двамата за бързата реакция! Пропускът на фреон само от кранчето ли може да бъде? Климатикът е на около 5 години и е със старият фреон
    /R22 -700 гр./. В този случай трябва ли да се източва или само се допълва? Възможно ли е да има проблем в компресора и затова да не може да вдигне налягане на фреона? За уточнение-компресора работи без ненормални шумове- тракане, стържене и др. подобни.
    Относно протичането-не е от запушена тръба, защото изсипах 1 литър вода и се изтече без проблем, но сега това не ми е приоритет. Нека да започне да образува конденз и тогава ще го търся защо и откъде тече.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #5

    Re:Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    След като извикаш кадърен техник, то той трябва да провери всички връзки и ще установи от къде е пропуска. Трябва да се закачат манометри и да се види какво налягане и съответно да се види тока на компресора, за да се установи колко фреон горе долу е "избягал". При твоя случай, най-добре ще е да се източи старото количество, да се проверят връзките, да се вакумира системата и да се зареди с точното количество с везна.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Re:Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Благодаря Aleksandars, само ако знаеш колко ми е трудно да попадна на техници, които си гледат съвестно работата и ще направят всички операции изброени от теб. И според мен те са задължителни, но не знам дали някой ще го направи всичко това или ще пропусне някои неща. Повечето гледат да свършат набързо и да бягат, а дали климатика ще работи добре или някак си много не ги интересува.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Re:Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Проблемът е решен благодарение на Aleksandars! Голямо благодаря на Сашо за бързата и компетентна реакция!!!

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Здравейте и аз имам в момента проблем със същия модел дава ми на дисплея Е3 търсих из форумите какво е, пишеше че е температурен датчик.Да ама не, проверихме датчици налягане и ампераж по принудителния начин ток към външното тяло всичко - 6 и остана платката ?Някой може ли да даде съвет?

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Цитат Първоначално публикувано от pa444o13 Виж публикацията
    Здравейте и аз имам в момента проблем със същия модел дава ми на дисплея Е3 търсих из форумите какво е, пишеше че е температурен датчик.Да ама не, проверихме датчици налягане и ампераж по принудителния начин ток към външното тяло всичко - 6 и остана платката ?Някой може ли да даде съвет?
    MIDEA,NIPPON, NEO, OSAKA/кодови/грешки/
    E1 - Проблемсъс сензора на температурата (или връзка с него) на входящия въздух навътрешното тяло
    E2 - Проблемсъс сензора на температурата (или връзка с него) на топлообменника на външнототяло
    E3 - Проблемсъс сензора на температурата (или връзка с него) на топлообменника навътрешното тяло
    E4 - Проблемпри работата на турбината на вътрешното тяло
    При грешка Е3-тръбен датчик на вътрешното тяло. При НЕО- нормално и трите датчика трябва да са със стойности около 7 кОма при 20 градуса температура. Откачи от платката двата датчика на вътрешното тяло и ги мери - трябва да са със близки стойности при неработещ климатик. Не забравяй преди това да изключиш от контакта. Скоро имах проблем със същият датчик на същия климатик. При измерването тръбният показваше 0,8 кОма, а въздушният 6-7 кОма. Имах резервен въздушен датчик 10 кОма и след като го включих на мястото на дефектният тръбен, климатика веднага тръгна. На другият ден си купих комплект датчици, сложих на мястото му тръбния и климатика заспа. Успех, дано съм бил полезен.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #10

    Angry Отговор: Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    MIDEA,NIPPON, NEO, OSAKA/кодови/грешки/
    E1 - Проблемсъс сензора на температурата (или връзка с него) на входящия въздух навътрешното тяло
    E2 - Проблемсъс сензора на температурата (или връзка с него) на топлообменника на външнототяло
    E3 - Проблемсъс сензора на температурата (или връзка с него) на топлообменника навътрешното тяло
    E4 - Проблемпри работата на турбината на вътрешното тяло
    При грешка Е3-тръбен датчик на вътрешното тяло. При НЕО- нормално и трите датчика трябва да са със стойности около 7 кОма при 20 градуса температура. Откачи от платката двата датчика на вътрешното тяло и ги мери - трябва да са със близки стойности при неработещ климатик. Не забравяй преди това да изключиш от контакта. Скоро имах проблем със същият датчик на същия климатик. При измерването тръбният показваше 0,8 кОма, а въздушният 6-7 кОма. Имах резервен въздушен датчик 10 кОма и след като го включих на мястото на дефектният тръбен, климатика веднага тръгна. На другият ден си купих комплект датчици, сложих на мястото му тръбния и климатика заспа. Успех, дано съм бил полезен.
    Благодаря Ти но проблема не е от тях мерих ги и двата са със стойност около 4,7 килоома

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 19:57
  2. Проблем с климатик Neo ACS-HC12GWV
    От hunterA във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 18-07-12, 13:15
  3. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 00:28
  4. Проблем с климатик Самсунг
    От furious във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-12, 13:51
  5. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе