Резултати от 1 до 15 от общо 15

Osaka - пълен боклук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1
    #1

    Osaka - пълен боклук

    Здрасти на всички.
    Пиша това, за да може всеки, който е решил да си купува климатик да не се прецака,както стана с мен.
    В никакав случай не взимайте osaka , особенно от новите модели с новия фреон.
    osaka е съвкупност от долнопробни китайски части, които са сглобени в Бургас.
    Преди година си купих osaka модел CH-12-JB,който до този момент работи добре.
    Преди месец купих osaka CH-12-ADE .Проблемите започнаха няколко часа след монтажа .
    Дрънчи ужасно когато включи . Вечер не го пускам,защото не може да се спи от геролтия.
    Влючва на отопление и веднага след като затопли до определения градус веднага започва на духа студен въздух и
    така докато ми надуе главата и го изключа. За 10 дена има три ремонта ((((((((((((((((((((
    Техниците го връзваха с тел , тиксо и накрая с едхи резачки му нарязаха пластмасите вътре , но уви файда никаква.
    CH-12-ADE бил отговарял на ЕВРО стандартите ХАХАХАХАХА голям смях.
    Някои от вас веднага биха казали- да ама аз имам осака и съм много доволен . Добре,но това е игра на тото .
    Ако искаш климатик - НЕ ВЗИМАЙ ОСАКА В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2

    Re: osaka - пълен боклук

    Ако искаш климатик - НЕ ВЗИМАЙ ОСАКА В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!!
    За съжаление на феновете на тая "марка", много зачестиха оплакванията от осаките! А и след изпускането на Айсмена че осака 2005 НЕ са предишните осаки, мисля че кандидат-купувачите трябва да се замислят дали да си вземат от сегашните осаки!!!
    * *Имам един приятел - ГОЛЯМ фен на осака, който наскоро се ИЗПУСНА че от четиририте негови осаки, две вече са били ремонтирани! Като едната се прецакала (сменяли платката) от това че я бил включил не на Отопление, а на Ауто?!? И без да ми каже ЗАЩО, ми приказваше месеци наред(скоро се изпусна ЗАЩО) да не включвам Мидеята на Ауто, ама аз си я ползвах така няколко месеца...........и нищо не и стана!!! Тя Мидеята да не е осака!!!

    Triple_Dogs, случайно да знайш с къв компресор (марка)е твоя звяр???

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #3

    Re: osaka - пълен боклук

    Това е проблем на всички `БГ` марки - непостоянно качество. При Осака се вижда най-добре, щото май продават най-много, но и Нео не и отстъпват по `качество`. За недоволство от новите модели споделих преди време и аз...
    Но досега за CH-17JV съм чувал само добри неща - ама е модел от преди 3 или 4 години...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: osaka - пълен боклук

    То това с късвета си важи за вкиако китайски боклуци наречени климатик.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #5

    Re: osaka - пълен боклук

    Много ми прилича на неувакумен при монтажа

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #6

    Re: osaka - пълен боклук

    То това с късвета си важи за вкиако китайски боклуци наречени климатик.
    Айде, не се престаравай толкова! Всички знаем че това важи за всякаква техника, включително маркова! Просто при осаки-те много зачестиха оплакванията!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: osaka - пълен боклук

    За всяко техника важи ама при китайската още повече.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #8

    Re: osaka - пълен боклук

    За това спор няма, въпроса е че не важи еднакво за всички Китайски!

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    4
    #9

    Re: osaka - пълен боклук

    Цитат Първоначално публикувано от Triple_Dogs
    Здрасти на всички.
    Пиша това, за да може всеки, който е решил да си купува климатик да не се прецака,както стана с мен.
    В никакав случай не взимайте osaka , особенно от новите модели с новия фреон.
    osaka е съвкупност от долнопробни китайски части, които са сглобени в Бургас.
    Преди година си купих osaka модел CH-12-JB,който до този момент работи добре.
    Преди месец купих osaka CH-12-ADE .Проблемите започнаха няколко часа след монтажа .
    Дрънчи ужасно когато включи . Вечер не го пускам,защото не може да се спи от геролтия.
    Влючва на отопление и веднага след като затопли до определения градус веднага започва на духа студен въздух и*
    така докато ми надуе главата и го изключа. За 10 дена има три ремонта ((((((((((((((((((((
    Техниците го връзваха с тел , тиксо и накрая с едхи резачки му нарязаха пластмасите вътре* , но уви файда никаква.
    CH-12-ADE бил отговарял на ЕВРО стандартите ХАХАХАХАХА голям смях.
    Някои от вас веднага биха казали- да ама аз имам осака и съм много доволен . Добре,но това е игра на тото .
    Ако искаш климатик - НЕ ВЗИМАЙ ОСАКА В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!!
    АДЕ-то е с Йон-генератор и почиства въздуха даже през време на размразяванията и по подобие на инвертония тип не спира движението на въздуха.Тази серия климатици не е за спалня,а за офиси и други обществени места където има голям поток от хора.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    4
    #10

    Re: osaka - пълен боклук

    Новите евро стандарт фреони са до -12 градуса и при осаките е използван най-добре държащият се компресор за този тип екологични фреони и той е на* Санио.Тези фреони са по скъпи и и цялата хладилна(климатична)техника която найстина използва това което пише на етикета е с по различен шум.В момента се предлагат 15 (с различни стандарти фреон)серий климатици Осака и всички модели(над 60) имат различен коефициент на полезно действие и топлоотдавана мощност.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re: osaka - пълен боклук

    Цитат Първоначално публикувано от Osaka
    Новите евро стандарт фреони са до -12 градуса и при осаките е използван най-добре държащият се компресор за този тип екологични фреони и той е на Санио.
    Тази информация е нова.Поне за мен.
    Какви са тия 15 стандарта фреон.Ако може малко повече информация по тези въпроси.
    А също и малко да ни кажеш и за КПД-то и топлоотдаваната мощност.
    Благодаря предварително

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #12

    Re: osaka - пълен боклук

    Osaka, днес на какво кълве шарана? Кажи, че и аз да поубия времето!!!!

    Много детайлно си запознат с продуктите на световнонеизвестната Eco Clima, която също така произвежда ментета TOSHIBA и MITSUBICHI. Osaka явно е най-престижната марка на фирмата. Аре само да не ни занимаваш с глупости!!!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #13

    Re: osaka - пълен боклук

    но и Нео не и отстъпват по `качество
    * Това за NEO не е вярно. Имам три такива клим и тази зима работеха добре.Разбира се в глемите студове се налагаше да помага радиатор но това беше 1, 2 седмици. Никакви забележки отстрана на дрънчане ишум и проблеми с настройките.

  17. naz
    naz е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    17
    #14

    Re: osaka - пълен боклук

    помагал бил с радиатор на климатика - абе АЛО щонего вкараш къщи да го стопляш целия
    нямам думи за тези пръчки NEO - имам познат с такава.
    за моите PANASONICmalaisia няма да казвам че блъскаха топло и в най големия студ.
    Пък като видя някой да зарибяват на щанда за климатици OSAKA в ТЕХНОМАРКЕТ ми става
    жално за него - айде ще кажете ми нямал толкоз пари - ами да не се ги хвърла на вятъра
    за ненужни пластмаси!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    9
    #15

    Re: osaka - пълен боклук

    oaka са ясни като климатици - не стават за нищо, освен за запълване на празни места по стената. Аз съм си с Hitachi :Super: , и дори и в най големите студове си работи като малко чудо Взех го втора употреба, и вече трета година не е отказал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 18-08-16, 07:01
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  3. Супер боклук ел.плоча.
    От ivan_sz във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 05-07-12, 10:34
  4. Пералня LG WD-80150 NP - боклук?
    От Luiza във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-07, 17:04
  5. YUAN RADEON 9100 БОКЛУК
    От GaZaRa във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 28
    Последно: 26-09-04, 15:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе