Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree1Одобрявам

Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #1

    Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Преди около година си купих проточен бойлер ТЕСИ. Още при монтажа прокапа предпазния клапан (при положение, че съм редуцурал налягането на около 4 бара). Занесох го в "сервизната база" (?), която се оказа местния сервиз за поправка на всякакви ел. уреди (бойлери, перални, печки...от всякакви марки). Та след чакане около месец се разбра, че такъв клапан не е необходим и смениха водосъдържателя с нов без такъв изход. Монтирам го аз отново преди около 2 месеца, за да го тествам, (истинската употреба щеше да е чак като ми монтират кухнята) и няма проблеми - нагрява, включва изключва и т.н. Сложиха ми новата кухня и пет дена след това прокапа през мембраната, която включва нагревателите. Добре, че не беше текло много и само первазите го отнесоха.... И естествено отново на сервиз. След половин месец се оказа, че винтовете притягащи фланеца са разхлабени (как са се разхлабили един бог знае). Взех си го аз и в момента съм го монтирал, но понеже съм си направил успоредна инсталация с нормален бойлер сега съм му спрял крановете и едва ли ще му гласувам доверие и да го оставя спокойно. Някъде четох, че имат жесток контрол на качеството, ако на това му казват контрол... ТРАГЕДИЯ !!!
    А и между другото една проста 3-киловатова "Юнга" нагрява доста повече. Абсолютно съм разочарован от екплоатационните му способности, а уж е 7KW.
    И последно каквито са проточните бойлери, най-вероятно такива са и останалите им продукти - БОКЛУЦИ

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #2

    Re: Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    У нас имаме 3 уреда с марка Теси. 1 80л бойлер 3KW със стъклокерамичното покритие и 2 маслени радиатора. За бойлера в продължение на 2 години и половина, от както го закупих, ми е останало само едно талонче от гаранционната карта, от общо 5 . За този период 4ри пъти е посещаван от чичо доктор. Маслените радиатори си работят, но имат разлика в отдаваната температура. Единият загрява и топли доста повече, но поне с тях никакви проблеми.

  4. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #3

    Re: Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Аз сложих проточен бойлер за монтаж под мивката 7 киловата. Включил съм го на II , понеже на III трябва да се вържа директно към АЕЦ Козлодуй. На II обаче не загрява изобщо. Хладка вода си ползвам и изобщо се прее.......... Чакам да се развали за да си взема нещо друго , но този път ще внимавам.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #4

    Re: Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Пълен боклук... не винаги:
    Аз също имам такъв бойлер (даже два... ще поясня по-долу). Още от началото имах проблема с капането на вода от предпазния клапан. Носих го в сервиза (в Люлин, в един блок), там един чичко каза че ми е много високо налягането в блока. Купих редуцир вентил за свалянето на налягането (25 лв). Теча спря но пък дебита намаля, и вътре все нещо "бушуваше" при работа. Наскоро при основен ремонт на банята го "бастисах" - включих го при наклонено положение и той взе че "изби" през същия този клапан (доста голямо шоу беше самото избиване).
    НО.. понеже в банята беше предвидено място само за такъв бойлер - наложи се да купя същия (Гейзер, 7 kW). Оказа се че той работи добре и без допълнително купения редуцир вентил за налягането. Излиза че просто са ме "отбили" от сервиза. Та сега се точа да ида там със стария и малко да им повикам по въпроса за налягането (а може би и да прасна с него по главата баш-майстора), поне за вътрешно удовлетворение.
    А бойлера като замисъл е добър. Малък, удобен, не дава други проблеми (единия за 2 години, другия за 3 месеца). Да.... дебита на горещата вода е недостатъчен за обилно къпане (както само жените си знаят), иначе за нормални хора (т.е. мъже) си е ОК. Разходите ми за ток паднаха с 20 % след като го сложихме преди 2 години. За по-голям дебит се отива на трифазни, което е невъзможно за жилищна сграда.
    Има един друг проблем, който всъщност е проблем на принципа му на работа: температурата се регулира чрез промяна на дебита - по силно тече- по ниска температура и обратното. Та проблема е, че ако искате да настроите температурата по-точно (например за къпане) особено с тези новите батерии с дръжка (а не с врътки) доста трябва да бутате и връщате. Аз не издържах много и си смених батерията на такава сврътки след 1 месец мъки.
    В крайна сметка: има рискове, но си струва да опитате. Може и да ви се размине. Все пак, истинските бойлери без рискове са 2-3 пъти по-скъпи. Проверих го.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #5

    Re: Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    zdravei, nova sym tuk - registrirah se tuk za da spodelq 4e az ama izobshto ne sym dovolna ot tesy.nie v kyshti imame-prote4e i prokapa ot vsqkyde, zagrqva taka 4e strelkata udrq na max samo na 3 god. e na maika mi syshto, brat mi imashe i negoviq taka. i trite boilera izkaraha okolo 3 godini.sega i az sym pred dilema proto4en ili obiknoven.malka ni e banqta, t.e niska i boilera e iznesen v koridora, taka 4e po--ni ustroiva proto4en ma malko se strahuvam 4estno kazano.daite akyl.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    huliganche, може да си нова, но в нова къща първо се четат правилата, а пък те, разбираш ли, съветват като те напъва някоя мъдра мисъл, да я напише на Български език, не на 6lokavitza.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Re: Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Black Adder, хулиганът, какъв хулиган ще е , ако спазва правилата бре?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #8

    Re: Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Ако при обикновенните бойлери закупуването на българска неръждавейка на Елдом Инвест е супероптималният вариант,то при проточните бойлери не може да се пести безнаказано-Щибел или Сименс

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    1
    #9

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Здравейте! Подновихме си кухнята и сменихме немско бойлерче с ТЕСИ ! Голям провал-шумно и некачествено-прокапа на втория ден! Оказа се, че този проблем не влиза в гаранцията и на всичкото отгоре с най-дребния шрифт беше написано, че стоката не подлежи на връщане. Няма да помислим никога повече да си купим продукт на тази марка ! Не купувайте и вие за бога братя !

  12. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #10

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Имам бойлер Tesy 80L,3 Kw и вече 6-7 години си работи без проблеми,закупен е от Метро.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #11

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Цитат Първоначално публикувано от stefanova
    Здравейте! Подновихме си кухнята и сменихме немско бойлерче с ТЕСИ ! Голям провал-шумно и некачествено-прокапа на втория ден! Оказа се, че този проблем не влиза в гаранцията и на всичкото отгоре с най-дребния шрифт беше написано, че стоката не подлежи на връщане. Няма да помислим никога повече да си купим продукт на тази марка ! Не купувайте и вие за бога братя !
    Обадете се в Комисията за защита на правата на потребителите. Няма продукт, който да не подлежи на връщане.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #12

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Този инлайн модела за работа под налягане само е брандиран от Теси, иначе е израелски. Имам го от две години, шумничък е , отделя адско количество котлен камък ама си работи.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Здравейте! Подновихме си кухнята и сменихме немско бойлерче с ТЕСИ ! Голям провал-шумно и некачествено-прокапа на втория ден! Оказа се, че този проблем не влиза в гаранцията и на всичкото отгоре с най-дребния шрифт беше написано, че стоката не подлежи на връщане. Няма да помислим никога повече да си купим продукт на тази марка ! Не купувайте и вие за бога братя !

    Стига бре, не сте имали късмет може би при монтажа.Хората са си написали как се монтира има и схема.Имам три бойлера теси- 2 проточни универсални 7кв в баня и тоалетна са свързани към цялата водна система на жилището и един хоризонтален обикновен 2 кв.Засега не е имало проблем освен, че на единия прокапа връзката с водопровода, но при мен не направен по правилата за монтаж, а с бяли тръби за локално парно пвц или ппц(не знам не съм специалист) с алуминиева вложка.Много съм доволен и не са шумни, но аз съм ги сложил в банята и тоалетната така, че не ми прави впечателние дори и да са шумни.От сега мога да кажа, че друг бойлер освен проточен няма да ползвам вече до края на живота си.Хоиризонталния в момента в кмойто се развали го хвърлям на боклука.

    Направи си рекламация имаш рекламационни права които не зависят от условията на гаранцията.Отговорността за производителя в двата случая възниква на различно основание.Сами по себе си написаното че след покупка не подлежи на връщане или рекламация е нарушение на правата ти на потребител и законовото право на рекламация и подлежи на санкциониране с имуществена санкция или глоба за търговеца.Такава санкция налага комисията за защита на потребителите

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #14

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Вече 3-4 години ползвам 2 броя проточни бойлери TESY (призведни в Израел) и нямам НИКАКВИ проблеми!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #15

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Ако не броим, че водата зимата не е достатъчно топла съм съгласен. Теси е идеалният баланс цена - качество.
    Е разбира се от постовете по горе става ясно каква е цената

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проточни бойлери - безопасни ли са?
    От BerkStock във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 116
    Последно: 29-01-15, 18:54
  2. Супер боклук ел.плоча.
    От ivan_sz във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 05-07-12, 09:34
  3. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  4. Пералня LG WD-80150 NP - боклук?
    От Luiza във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-07, 16:04
  5. Osaka - пълен боклук
    От Triple_Dogs във форум Климатици Osaka
    Отговори: 14
    Последно: 13-03-06, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе