Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #1

    MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде.....

    Понеже доста се дъвче името Osaka или Еко Клима из темите за климатици в този форум, ще си позволя да споделя знанието си относно тази небезизвестна бургаска фирма.

    В началото фирмата се казваше "Еврошоп" и имаше магазин за бяла техника. Историята с климатиците датира от втората половина да 90-те години на миналия век с търговска марка: MITSUBICHI. Моля, не ме поправяйте, знам много добре как се пише. Грешката е вярна. Първите климатици на агентите от Бургас бяха с лого 3 ромбоида допиращи се в единия връх под 60 градуса и оцветени в червено. За същотото ставаше дума - логото на Mitshubishi, само дето ромбовете бяха само с червен контур, а вътре бели и вместо S беше C - т.е. Мицубичи.

    Точно по онова време имаше доста марки като Panasoanik, Sonay, AIEG, Mitsubichi, NAIKE и т.н......но на малко хора им правеше впечатление.

    Дари поради намеса на MHI или поради това, че климатиците за да бъдат най-евтините бяха и с най-скапаното качество, но тази марка предаде богу дух след 1-2 години. Така се появи марката OSAKA - Джапан технолоджи, компресор или нещо подобно.

    За да продават успешно, агентите от Бургас заложиха единствено и само на 1 - на възможно най-ниската цена. За да се постигне това в България трябва да намериш и най-ниската цена на доставчик в Китай. От кой заваод са климатиците ? - еднозначния отговор на този въпрос е: "От най-евтиния". Midea, GAlanz, Chunlan, TCL и т.н. са все имена на китайски заводи, от които са поръчвани климатиците, носещи марката OSAKA. За всеки сезон - различно - пазарна политика - купуваме най-евтиното, без значение какво е качеството и без никакви традиции. Поради тази причина, може девятката да е от 1 завод, 12-ката от друг, 18-ка от трети и т.н. и така сезон за сезон.

    Съществува и още един слух - че били правени в България. За това нямам 100% достоверна информация, затова ще изкажа само някои разсъждения:

    В митническата тарифа на България, климатиците са с мито 11,9%. Компонентите за климатици са с митническа ставка 4,5 %. При поръчката на климатици има един такъв термин - SKD (Semi-knocked down) или полу-разглобен вид. Срещу скромна "премия" или "стипендия" на някой митничар климатиците от полуразглобен вид се превръщат в компоненти за климатици и се плаща 7% по-малко мито, от там пада и ДДС. След което не е голяма философия да се сглобят пластмасите и да се завият разните му там винтчета и да станат готови климатици, произведени в България.
    В подкрепа на горното твърдение е и фактът, че ре-експортират климатици и за Испания.

    Пак повтарям, не разполагам със 100% информация дали това правят ЕкоКлима или не и ще съм безкрайно благодарен, ако някой ме опровергае или потвърди.

    С появата на Техно-магазините, обаче, царството на Осака свърши, тъй като същата практика прилагат и търговците в Техномаркет - поръчват си НЕО там, където им е изгодно, Технополис - SANG, Зора - Crown и т.н....Точно поради факта, че всеки сезон и почти всеки модел климатици са произведени от различен завод произтичат и проблемите по-късно при сервизирането - нали се сещате, че ако имате 25 вида девятки и по още толкова вида от другите типоразмери няма как да поддържате складови наличности на резервни части. Само че това не може да го обясните на клиентие, ами почвате да ги мотате с месеци докато им отстраните проблема...ако въобще го отстраните.

    В заключение, бих искал да посъветвам всички, които са решили да си купят евтин китайски климатик преди да си дадат парите да пуснат едно търсене в GOOGLE и да вдят има я тази марка като завод или е поредното OEM (Original Equipment Manufacturin) - производство под чужда марка и ако е така и марката звучи, накак си така, по-японски - да "бегат" надалеч.


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Ами така се е. По добре оригинална Мидеа вместо пак Мидеа, но с марка Осака. Пък и май Мидеите правят по малко проблеми от Осака.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #3

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Ами като погледнем агрегатите, повечето са KFR 25/35/GW,а както знаем почти всички заводи и заводчета в Китай бълват тези машини.Остава по-лесното - да си избереш търговска марка и юруш на маслините.

  5. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #4

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Абе аз затва се хапя с тоя see,ама нема кой да ме подкрепи!Разгеле,Tazmaniak,тебе ако не послушат ,вече не знам кой...Тая тема е дъвкана...дъвкана...появява се лицето seeпочва пак да я дъвка...смляна е тази тема до неузнаваемост,хорицата продъжават да вярват на Еко-клима...още щом стъпи некой,който видимо не е в час кво иска и кво му предлагат,почва облъчване,ама здраво!!!Представа си нямат някои хора кви маймуни са по тез малки вмирисани офисчета...само че тъй като аз ряботя в сферата на облъчването...знам как да се пазя,та "моя" човек не успя,кви ли финтове не ми правеше,при положение че с баща ми са първи приятели...само че аз си се "набутах" със скъпи машини ,и сега си гледам кефа!Докато в България има хора,дето са с такова мислене,като да речем "кога ще си изплатя климатика с тая цена...",тия непрокопсаници ,дето пробутват най-големите боклуци ще са в ренесанса,а не в шеста глуха!!!Надявам се повечко хора да влизат по форумите и да четат за кво иде реч,щото ако не беше тоя форум,сега щеше да си блъскам главата с некоя Осака седемнайска или двайсе и четворка,каквато ми пробутваха дда си отоплявам целия апартамент с отворени стаи!!!!!Че на мен сметката ми за миналия месец беше 88 кинта с два работещи нон-стоп климатика+бойлер+печка с керамичен плот+всичко останало на ток!А приятел с Осака е дал само за един климатик,на който е вързал електромер 80 кинта!!!Така че,хора,правете си сметката кво купувате и да вдим накрая дали ше Ви излезнат сметчиците!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #5

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Добре, че ме подсети да напиша друго нещо, което ми се струва има съществено значение:

    Недостатък на всички тези евтини климатици, е че малко послъгват с мощностите: девятките не са девятки и дванайските не са дванайски. Ето простия пример:

    1 000 BTU = 293 W - научно доказано

    така наречена девятка, но с едноредов топлообменник дава 2,4 - 2,5 кВт = 8500 BTU
    така наречена дванайска, но с едноредова пита дава около 3,2 кВт = 10 900 BTU
    така наречена осемнайска. 4,9 кВт = 16 700 BTU

    Затова, ако отидете в един магазин, където продават Осаки и си кажете какво Ви е помещението и то най-вероятно е подходящо за ИСТИНСКА двайнайска, най-вероятно "професионалистите" ще Ви препоръчат седемнайски или нещо такова, което също може да е толкова мощно само на приказки.

    Истинската девятка = 2,63 кВт
    Истинска дванайска = 3,52 кВт
    Истинска осемнайска = 5,3 кВт

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    30
    #6

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    gomor, незнам как сте смятали тока но моя ток доиде 76 лева за миналия месец
    като имам 2 ОСАКИ (не ме разбирайте погрешно, не искам да ги хваля) които се водят 12-ки, 2 компютъра които работят нон-стоп два хладилника и един 320 литров фризер , естествено и ядем ,което означава че и готвим на печка (единствено нямам боилер) но за сметка на това сме 5 човека , пропуснах двата телевизора
    та значи сметката ни за ноември доиде 76 лева като през лятото ми беше 45-50 без климатиците
    за същия месец комшиите над мен дадоха 90 лева за парно

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    то това е доста относително ,много е важно кога е минал тоз от енергото какво е записал и дали изобщо е минавал ,много по точно е ти да си засечеш колко харчат реално ,щото сега ако ти дойде една сметка 180 лв за март когато правят някакво изравняване друга песен ще запееш

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #8

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Когато започнах тази тема просто исках да кажа нещата, които знам за фирмата ЕкоКлима и марката осака, тъй като доста се дискутира из различни други теми на форума.

    Ако искате, ще започна нова тема със заглавие:

    "На кой колко му харчи климатика"

    Моля, нека да не разводняваме темата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    30
    #9

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Ами мисля, че и отговорих на поне част от темата
    за сега нямам оплакване от двете осаки (сравнително тихи и не пукат ) а за сервиза ........незнам , но и тий ще е като всички други сервизи в България .......нека да замълча
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    то това е доста относително ,много е важно кога е минал тоз от енергото какво е записал и дали изобщо е минавал ,много по точно е ти да си засечеш колко харчат реално ,щото сега ако ти дойде една сметка 180 лв за март когато правят някакво изравняване друга песен ще запееш
    да засичах го и аз , за 31 дена сметнах 69 лева с останалото домакинство

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #10

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Може да е такава сметката но ако ги ползвате само вечер докато си легнете. Биеш го яко на икономия а при мене с 3 инвертора без гасене 112лв сега я видях.

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #11

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    При мен сметките за тока не са относителни.Аз,от първия път,когато взех да ползвам климатици за отопление,сметката ми не е надвишавала 100 лева,живея в град ,в който засега ЕОН и другите там сбирщайновци нямат пипала.Ние засега сме само двама,аз и жена ми,но не разбирайте че не се къпем и не готвим и стоим на студено.А преди бях с два Краун-а ,12-ки инверторни.Надписване на сметки тук няма,така че ...спокоен съм.Аз имам три броя инвертора в момента,като два бичат непрекъснато,третия е в кухнята и го пускам пак за няколко часа да ми е комфортно докато папам.Пък и сметката за тока не ме интересува чак толкова много ,че да взема да получавам ортикарии и стрес.Важен за мен е комфорта.Бича си ги на 24 зададени на дистанцията,вечер не го намалям тоя в хола,бичи си както му е реда!P.S.-сори за "разводняването".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #12

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Сметките за отопление с климатик в сгради с работеща централна инсталация за ТЕЦ не могат да бъдат показателни - при слаба изолация /основно уплътнения/, без пускане на НИКАКЪВ уред в такива апартаменти може да се постига ~17-18* през зимата при относителен комфорт, какъвто трудно се постига и при ~20-21* в неотоплена централно сграда - това от личен опит!
    С което не плюя по Осака, но пак мога да твърдя, че качеството име силно непостоянно - Таз го е описал ясно!

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #13

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Като сме започнали - при мене девятка за 10часа (през нощта) похарчи 5киловата в 12м2 стая. Засечено с електромер. Мисля че много голямо значение имат изложенито(дали стаята е топла, както при мен или не) изолациите и т.н...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #14

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Темата за консумацията на климатиците наистина е актуална,но Taz е прав - нека не разводняваме истинската тема.Аз също не съм фен на марката Осака,но в интерес на истината трябва да признаем,че имат и доста добри попадения,особенно от старите модели.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    30
    #15

    Re: MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде......

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Може да е такава сметката но ако ги ползвате само вечер докато си легнете. Биеш го яко на икономия а при мене с 3 инвертора без гасене 112лв сега я видях.
    не ги гася изобщо(прочети по-горе и ще видиш, че сме 5 човека поради което в нас има постоянно подвама трима ) а в стаите е 23-24* днес доиде новата сметка за ток това е за декември 73 лева и някакви стотинки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Истината за великото японско хай-фи...
    От PRACTIC във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-13, 06:35
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  3. Истината за Либхер
    От Либхер във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-12, 10:59
  4. Продавам сплит система Mitsubichi
    От ivanb във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-07, 15:22
  5. Някой знае ли истината за FTL?
    От travoltino във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-05-04, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе