Резултати от 1 до 12 от общо 12

Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    4
    #1

    Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Здравейте!!!Преди месец си купих уж нов модел на осака(CH-12_BPEO).До тук добре.Доиде монтажната група и на бързо(3-4 часа)монтира климатика,само,че след като си тръгнаха и климата заработи започнах да чувам странен шум от вътрешното тяло.Когато оборотите на вентилатора се сменят се чува нещо като бучене от електрожен(20-30 секунди а по някога и повече от минута) обаче когато го натисна с ръка(вътр.тяло)това бучене изчезва,а и освен това по-някога вътрешното тяло издава шум всякаш перката му закача някъде.Та въпросът ми е:Нормално ли е това,защо се получава и трябва ли да викам майстори ?

    П.С. За първи път ползвам климатик и за това задавам такива въпроси,които на някои от вас може да се сторят смешни.

    За отговорите Ви благодаря предварително !!!

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #2

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    vahals,ти попрочете ли малко из форума за таз супер инкредибъл хай-тек марка.А сега see да ти отговори за пукането и електрожена!Не се сърди,но поне да беше положил малко труд да прочетеш нещо за тая марка.Надявам се проблемът /ако наистина има такъв/ да се отстрани!

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Еми признавам си нищичко не съм чел .Просто отидох в магазина и го купих.Там ме убедиха,че е много по-добър от мидея и куп други глупости,които може и да излязат чиста лъжа.От краткия ми опит мога да кажа само,че грее много и нищо друго.За всяка информация ще съм ви много благодарен

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #4

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    ами да ти кажа пукането е нещо нормално няма оправия за електрожена ще ти трябват майстори и за ти поддържа температурата колкото е зададена 1-2 градуса нагоре и вентилатора на МАКСимални обороти иначе брррр
    имам Осака 12SBP от година и говоря от опит

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #5

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Трябва да правим разлика между инверторен климатик и климатик "тип инвертор" и да не се подвеждаме по "компетентното" становище на търговците от хипермаркетите - тогава ще имаме по-малко ядове.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Трябва да правим разлика между инверторен климатик и климатик "тип инвертор" и да не се подвеждаме по "компетентното" становище на търговците от хипермаркетите - тогава ще имаме по-малко ядове.
    Имам молба, да ни разясниш по възможност какви са разликите, моля те, защото няма достатъчно изчерпателна информация по въпроса. Тук сме България и подвеждащата информация е част от нашето всекидневие.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #7

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Обяснението е много кратко и няма нужда от много информация - AC/DC Това всички сме го учили в ранния стадий на обучение - прав ток/променлив ток.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Брато Vahalas , няма такава фирма Осака за климатици, мани другото ами много ток харчат през зимата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #9

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Първо четете после си блъскайте главите ...
    MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде...... от TazmaniaK

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    4
    #10

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Значиии,днес бчх при маисторите от сервиза,питах за точните данни на моята "осакаCH-12-BPEO"казаха ми :инверторен тип,работи горе долу добре до минус 20,енергиен клас "А"и,че това бучене"като електрожен"се дължи на някакъв дефект на вентилатора,който е лесно отстраним.За топлене грее яко въпреки,чесъм без изолация и качествена дограма. А за консумацията на ток подробни данни след 08.03.2007

    П.С. Платих за климатика 1000лв + подарък DVD

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #11

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Абе чудна работа...що на мен не ми подариха DVD за покупката на Дайкин-ите...vahals,замисли се по тоя въпрос.И работи на -20 градуса...бла бла бла...рекламен трик.повечето реномирани марки работят ефективно до -15 градуса,и струват над 2000 лева,егати Осаката,егати чудото

  14.  
     
  15. see
    see е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    20
    #12

    Re: Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO

    Има хора да разбират от маркетинг и подаряват за налагащи се модели определени подаръци.BPEO e с еврофреон и издържа наскоро всички тестове и заедно с LBP (Р22)са новите предложения на пазара.Климатика си е с пълна гаранция и спокойно можеш да си изискаш подмяна на предизвикващия шум елемент.Малко вероятно е да имаш проблеми с отоплението с него.Вероятно има грешка при нивелирането на климатика, но където има хора стават и грешки.
    П.С.Друг вариант бе да си закупиш втора ръка климатик с или прегрят или сменян някъде компресор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Инвертори Panasonic или Haier?
    От ru-boy във форум Климатици Haier
    Отговори: 60
    Последно: 18-10-17, 21:57
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Боклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ
    От ya във форум Климатици Midea
    Отговори: 45
    Последно: 04-01-11, 22:44
  5. Haier - DC инвертори
    От edi1 във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 01-11-09, 18:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе