Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree1Одобрявам

Боклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #1

    Боклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Не купувайте новите инвертори на Мидея, много ще патите, работят някак си но не знаят къде се намират !!!!!!!!!!!

    mod.edit FearMe

    не се толерират подобни емоционални и лишени от каквато и да било фактическа обосновка мнения
    при липса на последваща по-конкретна информация темата ще бъде изтрита

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Например?

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Ми нали знаеш приказката: "За каквото си платиш"! Те климите от 500 лв. ако бачкаха/топлеха, мен да не са ме е*али лудите да давам по 1500-2000 лв. за климатици!

  5. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #4

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    По конкретно???????, за хората които разбират от климатици им става ясно за какво говоря, но като начало ще кажа че:
    1. Изключва се и затваря клапа безпричинно
    2. При достигане на зададената температура не изключва ами намалява необичаино много токът на 2А, че и по малко, което е съпроводено с необичаен шум и вибрации на външното тяло и работи така 10 -15 минути и чак тогава изключва
    3. Ако все пак е изключил поради достигане на зададената температура( тогава когата температурата на вън е висока), следващото му включване ако не стане днес ще е утре
    4. Явно трябва да се прилагат към мидейката и един дежурен китаец който постоянно да ръчка дистанционното за да може това чудо на техниката да работи добре
    5. И това всичко което го пиша е във време което все още не се нарича "ЗИМА", ами като завее и задуха навън, кой знае може пък да са конструирани точно за голям студ навън

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    това си сигурен, че е характерно не само за твоята бройка (дефектна), а за цялата внесена партида, или конструктивно за целия модел, и дори технологично за целия асортимент "инверторни"?

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    По конкретно???????, за хората които разбират от климатици им става ясно за какво говоря
    Пич, хората, които разбират от климатици знаят това, което ти знаеш.
    С безмисления си първи пост явно се опитваш да научиш хората, които НЕ разбират от климатици какъв е проблемът на марката. Ако държиш да го правиш - направи го както трябва, а не с безсъдържателен първи пост.
    Лошото е, че винаги се намира някой специалист, в случая aruba_man , който със зъби и нокти драпа за теорията, че щом е 500лв не е климатик... Аз, като неспециалист ползвам Самсунг за 500лв в нас и Мидеи пак за толкова на работа и... чудо - работят. Но... това явно е защото не съм специалист. Ако бях, щях да се топля с аналози от по 2000лв

    По точки:
    По конкретно???????, за хората които разбират от климатици им става ясно за какво говоря, но като начало ще кажа че:
    1. Изключва се и затваря клапа безпричинно - не е вярно и не касае климатиците, които ползвам. Тоест, това е частно мнение за определени бройки и е недопустимо да се прилага спрямо цялата марка.
    2. При достигане на зададената температура не изключва ами намалява необичаино много токът на 2А, че и по малко, което е съпроводено с необичаен шум и вибрации на външното тяло и работи така 10 -15 минути и чак тогава изключва - нямам наблюдения, възможно е да е вярно
    3. Ако все пак е изключил поради достигане на зададената температура( тогава когата температурата на вън е висока), следващото му включване ако не стане днес ще е утре - това е свързано с горния проблем, върху който нямам наблюдения
    4. Явно трябва да се прилагат към мидейката и един дежурен китаец който постоянно да ръчка дистанционното за да може това чудо на техниката да работи добре - това си е направо за триене, без коментар
    5. И това всичко което го пиша е във време което все още не се нарича "ЗИМА", ами като завее и задуха навън, кой знае може пък да са конструирани точно за голям студ навън - в момента навън е -4, -5 градуса. Дните, в които температурите са по-ниски се броят на пръсти. В смисъл, ако за теб това не е зима... според мен живееш в друга държава


    ПС - Сега видях, че си писал Новите инвертори.
    В интерес на истината, тези, върху които имам наблюдения не са нови, редно е да го отбележа.

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Аз нищо лошо за марката МИДЕЯ не съм казал, просто изказвам негативно отношение към определен модел, за да може други незапознати с това да си живеят живота по спокойно а не да берат ядове от конструктивно дефектните модели на някои производители. Иначе за досегашното производство на МИДЕЯ, само или хубаво или нищо.
    Така е - извинявам се - допълних мнението си с това, че наблюденията ми не са върху новите модели. Просто съм пропуснал, че си визирал конкретни модели, а не марката като цяло.

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #7

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Аз нищо лошо за марката МИДЕЯ не съм казал, просто изказвам негативно отношение към определен модел, за да може други незапознати с това да си живеят живота по спокойно а не да берат ядове от конструктивно дефектните модели на някои производители. Иначе за досегашното производство на МИДЕЯ, само или хубаво или нищо.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Аз нищо лошо за марката МИДЕЯ не съм казал, просто изказвам негативно отношение към определен модел, за да може други незапознати с това да си живеят живота по спокойно а не да берат ядове от конструктивно дефектните модели на някои производители. Иначе за досегашното производство на МИДЕЯ, само или хубаво или нищо.
    Кой модел конкретно визираш?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Крис,явно имаш от старите Самсунг конвенционални на 22.Провалите са при моделите на 410,като първите издънки бяха на Самсунг и най-вече инверторите.Както знаем добрите пуснаха малко на 407 и започнаха на 410 още в началото на десетилетието.А тези китайските им взеха технологията на старите машини и се почна една-всеки прави и всеки поръчва.Понеже конструктивно няма изменения и на 407 нещата се докарваха,но като се опитаха да пуснат(поне за нашия пазар) на 410 нещата се оакаха.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Мда, много е стар и не е инвертор. И работи все още
    Без значение де. Не може да ме уверите, че в момента няма нещо що годе читаво и относително евтино. Рядко чета тук, но оставам с впечатление, че се препоръчват 2-3 топ марки на безумни цени, от което част от пишещите тук явно имат изгода...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Ами без да имам изгода,ще кажа,че при новите само от водещите марки стават,като изключим Хитачи и Панасоник.За мен в момента от китайските на 410 няма свястна машина нито при инверторните,нито при конвенционалните.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    По конкретно???????, за хората които разбират от климатици им става ясно за какво говоря, но като начало ще кажа че:
    1. Изключва се и затваря клапа безпричинно
    2. При достигане на зададената температура не изключва ами намалява необичаино много токът на 2А, че и по малко, което е съпроводено с необичаен шум и вибрации на външното тяло и работи така 10 -15 минути и чак тогава изключва
    3. Ако все пак е изключил поради достигане на зададената температура( тогава когата температурата на вън е висока), следващото му включване ако не стане днес ще е утре
    4. Явно трябва да се прилагат към мидейката и един дежурен китаец който постоянно да ръчка дистанционното за да може това чудо на техниката да работи добре
    5. И това всичко което го пиша е във време което все още не се нарича "ЗИМА", ами като завее и задуха навън, кой знае може пък да са конструирани точно за голям студ навън
    Не съм специалист, а само ползвател на климатици и не знам за кой модел пишеш ,но:
    - По точка 1: Дали не спира да размразява външното тяло?
    - По точка 2: Ако е инвертор, това поведение не е необичайно. Но що се отнася за вибрациите...не знам
    - По точка 3: Дай повече подробности. Ако Т* в помещението не се понижава значително, след като климатика изключи, то може топлинните загуби да са минимални и да няма нужда от чести включвания на компресора. Но, може и да има проблем. Просто обясни положението по-подробно и без излишни емоции.
    - По точка 4: Колкото повече ръчкаш дистанционното, толкова по-лошо работи климатика. Личен опит. Факт!
    - По точка 5: Не казвай "хоп", преди да си скочил!

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Аз имам обикновена Midea 18-ка и от преки наблюдения мога да кажа, че работи и топли добре. До сега външните температури в Бургас са падали само до -9°С, като при тази външна температура максималната температура която климатика може да поддържа в стаята е 25°С.

    Начинът на работа на климатика и поддържаните температури напълно ме удовлетворява. Вероятно при външна температура -15°С климатика няма да може да поддържа повече от 20°, но и това е удовлетворително, защото дните с толкова ниски температури по Черноморието са малко.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    И накрая ще разберем ли модела на Midea-та и в какво помещение е монтирана?

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #15

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Не знам кой е специалист и кой не, ама на мен не ми провървя с евтини клими! Откакто стоях на студено една зима, реших да играя вече само на сигурно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  2. Asrock-боклуци
    От nothd във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 01-02-12, 21:59
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO
    От vahals във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 21-02-07, 23:19
  5. RAM боклуци
    От Lamia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-01, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе