Резултати от 1 до 5 от общо 5

Osaka - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    1
    #1

    Osaka - проблеми

    Skoro zakupih Osaka 12-ka-invertor i da si priznaja malko sa poznaniata mi za klimaticite.
    Imam samnenia za tova 4e klimatika mi ne raboti pravilno -normalno li e pri otoplenie slednata posledovatelnost ot sabitia:
    1.Dostiga zadadenata t* za otoplenie-ventilatora na vatre6noto tjalo varti
    2.Kompresora postepenno namaljava efektivnosta na rabota -sledeno po dat4ika na vatre6noto tjalo 1,2 ili 3 4erti4ki
    3.t* postepenno pada -ventilatora na vatre6noto tjalo ne spira da varti
    4.Zapo4va da duha studen vazduh-t* spada progresivno.
    5.Sledva vklu4vane na kompresora i zapo4va otnovo da duha topal vazduh-do dostigane na visoka zadadenata t*
    6.Procesa se povtarja postojanno-topli ohlazda topli ohlazda
    7.Razhoda po elektromera mi za 10h ~10kW

    Vaprosa mi e: Normalno li e za invertora ventilatora na vatre6noto tjalo da ne spira da varti nezavisimo ot rezima na rabota v koito go slagam,kato izklu4im 4e v rezim "sleep" varti s po niski oboroti.I nai vaznoto biva li v rezim otoplenie klimatika tu ada topli tu da ohlazda.
    Ste sam blagodaren za otgovara vi , tai kato klimatika mi e v garancia i ikam da si potarsja pravata dokato e vreme,redi parvata profilaktika-kojato razbrah e proforma za parite.a i zima idva.Ljatoto ne sam polzval klimatika.
    Opredeleno 4etoh mnogo vav foruma i razbrah 4e sam se precakal s markata Osaka,no pone da znam 4e ne sam dal naprazno 1000 lv. za nesto koeto ne raboti ot samoto na4alo.
    Blagodarja.

  2.  
     
  3. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2

    Re: OSAKA-problemi

    Относно това дали си се прецакал...явно не си чел достатъчно.
    Осака е една от стотиците марки ,които се правят по поръчка в един или два завода в Китай,просто се сменя лепенката на външното тяло.
    Дали ще попаднеш на добър(или лош) агрегат е изцяло въпрос на късмет...но така стоят нещата и с всяка покупка на каквато и да е техника.
    Тук добра дума за Осака няма да видиш по едни или други причини, които поне според мен нямат нищо общо с качеството на продуктите произведени под тази марка.
    Иначе предполагам че моята клима е същата като твоята, само че е 14-ка(CH14LBP).
    Досега не съм го пробвал на отопление по разбираеми причини ...това което описваш според мен е абсолютно нормално,през датчика на вътрешното тяло трябва постоянно да циркулира въздух задвижван от вентилатора,за да може процесора да прецени на каква мощност да работи компресора на външното тяло.
    Ако не върти вентилатора, датчика няма да разполага с актуална температура на въздуха в стаята,ще има зони с една,зони с друга,а при вътрешното тяло може да е съвсем различна температура..
    Единственото което ме учудва е ,че компресора спира работа,той би трябвало да работи на минимална мощност при достигане на зададените градуси.
    Все пак впредвид ,че сме началото на септември ми се струва нормално да се изключва компресора включен на отопление и да се случват събитията които описваш...изчакай зимата и тогава според мен климатика ще се държи по съвсем друг начин.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: OSAKA-problemi

    Ами ще изключва, като необходмата мощност за поддържане на дадената температура е по-малка от минималната мощност на климатика. Освен това тази осака сигурно е AC инвертор, което означава, че миналаната мощност на която може да работи не е много малка.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #4

    Re: OSAKA-problemi

    Badema

    Аз лично не виждам проблем в работата на машината ти.Начина на работа който си описал е напълно нормален.
    Ненормална е цената от 1000лв. за тази машина.Osaka по принцип е с голямо потребление на ел.енергия

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    6
    #5

    Re: OSAKA-problemi

    ЗДРАСТИ аз съм също с OSAKA 12 BREO инвертер DC и ми работи по същият начин незнам дали е нормално защото го имам от 30-35 дни
    иначе ако някой знае нещо повече нека сподели
    предварително благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka CH12JNE - проблеми
    От Unforgiven във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 30-06-14, 19:08
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  3. Osaka CH-09 LBP
    От mury във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 14:41
  4. OSAKA CH-09-JL
    От paralichko във форум Климатици Osaka
    Отговори: 10
    Последно: 29-07-09, 15:55
  5. Osaka CH-12-CN
    От kike_79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-08, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе