Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Osaka сплит - чудя се

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    Osaka сплит - чудя се

    Преди година пак се чудих, но от тогава много вода изтече и времето за инсталация най-накрая дойде. Имам три помещения: 28, 15 и 13 квадрата. За голямото вземам Toshiba Daiseikai 13-ка - там няма какво да се мисли. За малките искам сплит, че балкона и без това не е супер голям, само ми трябват и две тела да бучат. Малките помещения са спалня (15) и кабинет (13). Оферираха ми инверторен сплит на Осака 9+12 (нямам модел в офертата), който стъпва на 1900. Пише, че е с компресор на Sanyo. Обаче Осака нещо не ми звучи кой знае колко читаво. И доколкото виждам от другите теми, основен проблем им е шума. А в спалнята и кабинета точно шумен климатик... Имате ли впечатления от този сплит и какви алтернативи имам за нещо тихо, което няма да бъде кой знае колко натоварено с работа нито зиме, нито лете, защото едва ли ще се ползва за отопление (освен ако с газ не е драстично по-скъпо)? Мерси.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Осака сплит, чудя се

    Условията за работа на климатика трябва да ги уточниш още сега, за да ти се дадат добри предложения.

    Обясняваш как климатика няма да се ползва за основно отопление и в същото време допускаш, че евентуално, ако еди какво си станело можел и да се ползва. Изглежда и ти самият още не си на ясно как и за какво ще го ползваш.

  4. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #3

    Re:Осака сплит, чудя се

    Не съм, пич, затова и не се занимавам с климатици. Аз съм лаика, които иска да му е студено, когато поиска да му е студено и да му е топло, когато поиска да му е топло. Не мисля, че казвам нещо чак толкова засукано, че някой, който има опит и се счита за вещ в областта, да не може да се сети. Основната идея на двете тела е да охлаждат, но да имат и вътък да топлят, ако се окаже, че на газ излиза прекалено неизгодно в някакъв момент. Нали затова споменавам инвертор? Кое е трудното за разбиране?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #4

    Re:Осака сплит, чудя се

    Ми ако си финансово добре то е ясно, че на toshiba, daikin ,fujitsu-general инверторни мултита ще е най дорбе.,но само 2-те вътрешни като парички са колкото това подобие на климатик осака.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Осака сплит, чудя се

    Osaka-та е първата или втората по разпространение марка в страната и въпреки това процентно погледнато не са толкова много броят на оплакванията.

    Щом ти е харесал климатика го взимай, парите трябва да се въртят. В последствие ако имаш някакви забележки към работата му можеш да го преместиш някъде другаде и да си купиш друг.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Осака сплит, чудя се

    Не е този начина за избор на климатик.По тая логика за масовите неща никога нямаше да гледам 42'' плазма ,да карам Субару и да живея в Симеоново.Щях да си гледам Юноста и да карам Жигулката,защото няма оплаквания от тях.Ми как да има,като ще ме е срам да си кажа или пък съм бил наясно какво дърво купувам.И ако в нашия форум обсъждаме главно хубави клими,в този форум е обратното :
    http://www.tehcomservis.com/forum/forums.php?forum=2
    Главните оплаквания са от Осаки,Мидеи,Волтели,Бекота,Елити,Сансунеци и прочие недомислици.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Осака сплит, чудя се

    Че какво и е лошо на Жигулката нали се движи и може да те закара там, където поискаш.

    А дали телевизора да бъдел 42" плазма или Юност ми се струва, че изборът на 42" плазма е по скоро глезотия. Нали и двата показват картина и звук. При гледане се разбира визуално и смислово цялата информация.

    Той ако човека искаше скъп климатик нямаше да пита за Osaka а щеше да отиде в магазина носейки чувала с парите.

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #8

    Re:Осака сплит, чудя се

    Начина е да се ориентираш към читава марка,дето ще работи добре и зимата. После търсиш представител според това къде живееш.Обаждаш се,правят ти оглед,оферта и т.н.
    Ако искаш мултисплит за 15 +13 кв.м. добър вариант е Дайкин 2MXS40G ,но пак казвам трябва да се огледа и да се предцени на място...Вчера бяхме на един монтаж,човека отишъл с парите и с размерите на жилището в офиса ни и платил всичко...Вадиме външното тяло от кашона и ревна: еми то ми заема много място на балкона ...тука не може...тука не ми харесва...А няма ли начин да го сложите на голата стена (6 етаж) .Има начин за всичко но се уговаря предварително...автовишка..алпинист...и т.н.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Осака сплит, чудя се

    Вален-човека не пита за Осака,а точно обратното-за нещо различно от Осака.Разбирам пристрастията ти към Осаката като градски на марката,но тук в Софето нещата са по-различни.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Осака сплит, чудя се

    Пита дали има алтернатива на Osaka-та но за същите пари. Също така от последните уточнения става ясно, че изглежда си търси климатик който да го топли и при външни температури от -15 градуса.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Осака сплит, чудя се

    Не е споменал никъде,че е ограничен в парите.Щом е дал горе-долу същите пари за Дайсейкая,не ще да е ограничен финансово.

  14.  
     
  15. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #12

    Re:Осака сплит, чудя се

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    По тая логика за масовите неща никога нямаше да гледам 42'' плазма
    И какво толкова гледаш на тая плазма.Същата отврат ,за която не бих дал и стотинка.Или е по-важно да си поизбием комплекса за малоценност. Та нали търговците са предимно психолози.

  16. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #13

    Re:Осака сплит, чудя се

    Изглежда професионалистите и за миг не допускат, че потребителят може и да не е запознат с пълната гама възможности за всяка марка. От къде, да му еба майката, да знам, че Дайкин, Майкин или някой друг има сплитове за моя случай, като не се занимавам с това? А случаят е прост - правя апартамент, имам да го климатизирам, имам следните нужди. Интересът ми към климатиците се изчерпва с това. Идваш, казваш - такова и такова е решението, чини такива и такива пари, по-добро е от осаката, защото така и така, мога да го направя еди кога си. Ако ме устройва - действаме и това е.

  17. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #14

    Re:Осака сплит, чудя се

    Цитат Първоначално публикувано от pro
    Изглежда професионалистите и за миг не допускат, че потребителят може и да не е запознат с пълната гама възможности за всяка марка. От къде, да му еба майката, да знам, че Дайкин, Майкин или някой друг има сплитове за моя случай, като не се занимавам с това? А случаят е прост - правя апартамент, имам да го климатизирам, имам следните нужди. Интересът ми към климатиците се изчерпва с това. Идваш, казваш - такова и такова е решението, чини такива и такива пари, по-добро е от осаката, защото така и така, мога да го направя еди кога си. Ако ме устройва - действаме и това е.
    Селско. Добре, че не продавам климатици и не завися от "интелигентни" клиенти като теб. Жална му майка на този, който ще ти слага климатици.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Осака сплит, чудя се

    Не си прав в изказването си. В повечето пъти продавачите са виновни за подобно отношение на клиента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. Чудя се?
    От juspar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 11-05-11, 12:02
  3. Чудя се
    От Tyna във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-05, 23:42
  4. Чудя се дали...
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 09-04-03, 21:51
  5. Чудя се ...
    От rover във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-02-01, 00:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе