Резултати от 1 до 6 от общо 6

Климатика не може да достигне желаната температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #1

    Климатика не може да достигне желаната температура

    Колеги имам климатик Осака в мойта стая, която е много малка.Климатика е 10 и е даже по-голям от това, което е като капацитет за стаята.В най-големите студове нямаше никви проблеми.Имам го от 4 години някъде преди година му слагаха фреон.Забелязах, че последно време на зададена темпетарура от 27 градуса термометъра не показва повече от 21 и следователно не може да изкл и постоянно върти и едно, че не може да достигне желаната температура, друго, че хаби сума ти ток.От къде идва този проблем +почистих филтрите и резултата е същия. Помогнете моля!
    Този пост е редактиран от avenger; 03-01-16 в 18:42.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Климатика неможе да достигне желаната температура

    Като го "слагаха" фреона отстраниха ли пропуска или само пресипваха от пусто в празно?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Климатика неможе да достигне желаната температура

    ми мисля че го остраниха сестра ми беше тогава като са идвали и нямам мн информация.Те го слагаха лятото фреона защото духаше топло после всичко си беше ок и зимата миналата също нямаше проблем.От скоро се случи така

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Климатика неможе да достигне желаната температура

    От скоро е и около -10 навън. Как е външното тяло? Обледено ли е?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Климатика неможе да достигне желаната температура

    Колега климатика почна да го прави това преди 10 дни някаде където още нямаше сняг и такъв студ.Иначе тялото не е обледено

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: Климатика не може да достигне желаната температура

    Каква е температурата на изходящия въздух на вътрешното тяло при зададени 30 градуса?
    Огледай много внимателно дори за следи от обледеняване на външното тяло. По-точно в/у питата на кондензера.
    Аз преди точно две години в квартирата 5 пъти гледах и с фенерче, и не забелязах обледеняване. Обаче имаше много чести и продължителни (10-15 минутни) дефрости. След преглед от специалист се оказа, че хладилният агент е на минимум. Тогава ми показаха и самото обледеняване - едва забележима хоризонтална лента с дебелина около 1см. При мен причината се оказаха незатегнати тапи на външното тяло. Едната от които беше спукана, явно при първоначалната инсталация още.
    Когато свалиха защитния пластмасов капак, покриващ входа на тръбите във външното тяло, имаше натрупвания от масло и хладилен агент.
    Отделно при мен на машината не и достигаше мощност за отопление при околна температура около и под 0 градуса. Дори след отстраняването на проблемите. Не помня вече точния модел, но беше 1:1 с Gree 12-ка в стая 4х4м, но с големи топлозагуби. Някъде тук бях писал тогава за проблемите.
    Викай друг специалист и се постарай да присъстваш на диагностиката и ремонта!
    Успех!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Температура на въздуха на изхода на климатика
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 08-04-14, 21:45
  2. Отговори: 30
    Последно: 14-01-14, 20:53
  3. Отговори: 7
    Последно: 29-10-12, 20:07
  4. Отговори: 0
    Последно: 14-01-11, 13:37
  5. Отговори: 17
    Последно: 18-09-08, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе