Резултати от 1 до 7 от общо 7

osaka CH-12-V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #1

    osaka CH-12-V

    купен преди доста време не е мой ходих на гости и го разгледах
    огромно за 12ка външно тяло като размери и маса(46кг)
    1490ва консумирана мощност видя ми се доста голяма за 12ка обикновено са не повече от 1100ва
    интересно ми е кой е производителя на този модел и как се представя на отопление при ниски температури
    на външното тяло пише ROTARY без MITSUBICHI и решетката на вентилатора е кръгла

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:osaka CH-12-V

    Ако е този за който си мисля наистина е става да отопление. Топли и при ниски температури, но има много малък КОП и харчи много ток. Външното тяло е много голямо и има и външна платка. Всичко е копирано от митсубиши електрик, по точно електрониката. Вътрешното тяло е много шумно. Външното е като на 18-24-ка. Мого е тежко. Още като беше актуален модел преди доста години правеше впечатление ниския коп. Има съмнение, че в климатика има и нагревател. Този модел първо се продаваше с лепенки на Митсубиши. Прави впечатление, че климатика незамръзва. Размразява се навреме, но ми е много чудно защо при тези размери на топлообменикка, който е двоен, има КОП около 2.6. Трябва да се разглоби и разгледа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Re:osaka CH-12-V

    климатиците ОСАКА са перфектни,защото ползвателите(балъците,без да се засяга никой) им направиха един бургаски ПАЛЯЧО- МИЛИОНЕР............и ако това не е добър атестат.......здраве му кажи.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:osaka CH-12-V

    Бургаския мошенник беше от първите вносители на евтини ментарски климатици. Все пак лъжеше хората, че климатиците му работят до -20 градуса, както и продължава с тази лъжа. Освен това Слънчев бряг е до Бургас и 99% от хотелите са на Осака, като за хотели цените са други. Хората самови си мислеха, че купуват японски климатици. Имаше и сполучливи модели и големи боклуци. Сега Осаките се преодават предимно в бургаска област. Тя и Мидеата не е толкова добра за колкото минава.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #5

    Re:osaka CH-12-V

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ако е този за който си мисля наистина е става да отопление. Топли и при ниски температури, но има много малък КОП и харчи много ток. Външното тяло е много голямо и има и външна платка. Всичко е копирано от митсубиши електрик, по точно електрониката. Вътрешното тяло е много шумно. Външното е като на 18-24-ка. Мого е тежко. Още като беше актуален модел преди доста години правеше впечатление ниския коп. Има съмнение, че в климатика има и нагревател. Този модел първо се продаваше с лепенки на Митсубиши. Прави впечатление, че климатика незамръзва. Размразява се навреме, но ми е много чудно защо при тези размери на топлообменикка, който е двоен, има КОП около 2.6. Трябва да се разглоби и разгледа.
    Компресора е по-голям от този на обикновенната 12-ка.Нагревател няма.На отопление вътрешното вентилира постоянно което не се харесва много.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:osaka CH-12-V

    И до сега хората ги мислят за японски климатици. А при Мидея излезнаха конвенционални модели много опоскани.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #7

    Re:osaka CH-12-V

    значи ще дебна ако решат да го изхвърлят ще го прибера за изследване
    аз съм електрончик и елтехник но имам познат който е сила в климатичната техника
    за платката във външното тяло се сещам такава има и в CH-19-NS таванно подов на нея има 3 релета и чип за комуникация
    едното реле е едро за компресора другите са ситни за четирипътния и вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka CH-12-DJ
    От tito81 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 23
    Последно: 15-01-16, 22:17
  2. Osaka CH-12-CN
    От petkirov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 17
    Последно: 12-08-13, 15:10
  3. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  4. OSAKA CH-09-JL
    От paralichko във форум Климатици Osaka
    Отговори: 10
    Последно: 29-07-09, 15:55
  5. Osaka CH-12-CN
    От kike_79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-08, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе