Резултати от 1 до 7 от общо 7

ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

    Моля за малко акъл от старите кучета във форума
    Попадна ми тази пролет една колона 33-ка на няма и 2 години, на далавера, и ми я поставиха на работа, уви не съм имал честта да я експлоатирам продължително лятото, защото наистина е ОСА( ка ), като пусна на студено и прави леден вихър наоколо за броени минути. Много ме е страх, че ще папка много ток, понеже, поне при тази марка безплатен обяд няма. Но поне бичи жестоко !!! А и тази супер екстра - вътрешен нагревател, който в този случай е 1.9 КВ , кажи речи колкото папкат останалите карантии на колоната ,нещо въобще не ми се нрави. Та се чудех, ако по някакъв начин го прекъсна цивилизовано, какви ще са последиците ? Да поясня че става дума за търговско помещение около 65 кв2, тотален ветрилник, където машината ще работи от 11 до 16 часът, инсталирана е върху мнооого добре огрявана от слънцето стена, и обикновено по това време Т* вън е 0/+5, в най студените дни. Вътре температурата пада до 14 * и ми трябва да я вдигна до 22-24. До сега това помещение съм го грял с дърто 10 годишно Митцу 20 -тара, ама бачка 24/7, в което има още малко леб и за резерва е супер или за поддържане на топлото може би. Възможно ли е все пак да замръзне в скапаната влажна Варна и да страдам, че съм махнал вградения нагревател ? Или ще си направя добро, при условие, че имам мощности 30 БТУ + допълнителни 20 БТУ и машините ще работят 99% от времето при +ови Т*-и

    Смърт на японските машини Хе,хе,хе, майтапя се рабира се, ама за 700 лв смятам си е далавера. Пожелавам си само здрав компресор

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2

    Re:ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

    Та накратко, има ли смисъл да се прекъсне нагревателя, за да съм сигурен, че няма да има ненужна допълнителна консумация от 2 кВ, при условие че машината ше работи почти винаги при плусови температури. В същото време ще трябва да вдигне Т* от 14 - 15 до 22-24, грубо десетина градуса.
    Един човечец от сервиз на не много уважавана фирма ми каза " Абе щом инженерите са го предвидили, значи има защо, не го барай "

    Е, да барам ли ??

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #3

    Re:ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

    Ми то с този нагревател става 33-ка иначе си е 24-ка,според мен няма проблем да го разкачиш и винаги при нужда отново да го вържеш

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Re:ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

    Ей сега го забелязах това, като каза, - че стенен 24-ка Осака харчи 2,3 кВ, а този колонен 33-ка го дават със същата консумация. Сигурно съм набарал топ модела на Осака със супер КОП. Това са характеристики на хартия...
    Абе нещо не е наред, така или иначе,защото като пусна Мицу 20-ка в същото помещение му трябва час да охлади, а колонката за 15 минути прави ЛЕДНИК, отделно външната пита е 1,5 пъти колкото на Митко. Струва ми се че просто действителната консумация на Осаката е доста повече от написаната, уви невъзможно е да я измеря.
    Само ме притеснява като прекъсна нагревателя питката от вън да не вземе да стане айсберг и да разваля хубавата работа, че е малко влажен въздуха тук. Ще се разбере зимъска...

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Re:ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

    Дойде време да се застраховам за зимата, вместо 2,3 kW консумацията на тази колона да не става 2,2 + 1,9 от печката. Имам един малък проблем, че нищо не разбирам от електричество и платки. Скоро ме изпука тока, като човърках ени лампи...

    Та ако някой има малко време за губене, би ли ми проверил бъдещите действия, които съм планирал само въз основа на съвпадение на цифрички от схемата на машината и платката. Толкова просто ли е - дърпам двете кабелчета и нагревателя вече не работи ?!


    Редакция : Успях да отскубна само кабелчето под знака OUT. Toва върши ли работа ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #6

    Re:ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

    Да -върши работа -ако се извади едно от двете кабелчета на нагревателя.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #7

    Re:ампутиране на нагревател на колона 33-ка Osaka ?!

    Късай и не се притеснявай, ако някога ти липсва "жега" при студен старт - закачай отново. А дотогава здраве и по-малко разходи ( не съм сигурен дали се включва нагревателя ) постоянно при отопление> .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. Въпрос за усилвател и колона
    От venom95 във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-13, 21:46
  3. бас колона
    От sladi4kia във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-12, 19:53
  4. Диполярна колона
    От donnuzzo във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 07-03-11, 20:03
  5. Osaka колона 60-ка - нормално ли е?
    От venust във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-06, 21:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе