Резултати от 1 до 7 от общо 7

Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #1

    Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

    Привет, може ли да ми кажете с какъв фреон е този климатик,понеже на външното тяло пипе R410A, но пък изхода за манометри е за R22/407

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Re:Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

    Разглобяваш външното тяло докато стигнеш до компресора. Прочиташ какво пише на него - на такъв хладилен агент е модела.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #3

    Re:Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

    Благодаря... това вече и от други места ми го казаха... явно само това действително е начинът .... А знаеш ли защо са направили такива магарии с тая осака?! И още нещо... казаха ми принципно,че няма да е голям проблем да му сложа R410 /след като източа този който в момента е климатика/, дори ако е бил с 22... така ли е или да не си правя експерименти и да гледам компресора ?

    П.С. По-принцип климатика е свален вече...имал е някакъв фреон, но не са могли да го подкарат на охлаждане /въпреки,че вътрешния термо датчик са го затопляли/ и са изпуснали фреона

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4

    Re:Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

    Ако вътре е имало R22 е ти го набуташ с R410А, тази машина е хвърляш. маслата на двата хладилни агента не са съвместими, а и системата на R22 не е предназначена за работните налагания на R410A. не си прави експерименти. Отвори тялото, виж какво пише на компресора, източи стария хладилен агент и зареди по везна, като вакуумираш преди това системата.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #5

    Re:Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

    Абе и аз така си мисля,че няма да стане.. ама на шефа ми му пуснаха мухата,че нямало проблем да се зареди с 410 ако е бил с 22.. та кажи ми как да му го обясня.. ако имаш някоя статийка най-добре Иначе.. ясно,вакуум и след това по везната...

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #6

    Re:Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

    Не знам какъв ти е шефа, явно е много на "ти" с тази материя...Вие случайно да не сте фирма занимаваща се с климатична техника?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #7

    Re:Осака CH-18-CN - с какъв фреон е?

    не точно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 18:33
  3. Какъв маркуч да си взема за фреон R410a?
    От ArabadzhievStanimir във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 17-09-10, 23:25
  4. OSAKA CH-24-CN - с какъв фреон работи?
    От kilimili във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-10, 14:54
  5. Какъв тип е маслото в компресорите на фреон R410a ?
    От tio във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-09, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе