Кои е най-икономичния режим на работа за охлаждане?И обратното , най-комфортния режим (имам проблем с гърлото от студения въздух).
Кои е най-икономичния режим на работа за охлаждане?И обратното , най-комфортния режим (имам проблем с гърлото от студения въздух).
Най-икономичен режим е вент. на макс. за зададената темп.Всеки градус по-малко вдига потреблението със 7%.Най-комфортния режим сам може да го определиш.Имаш копчета на дистанционното.За болно гърло-здрав лекар.
Понеже темата е за този модел CH 09 SME, искам да споделя малко мнение за тези които го имат или ще го имат в бъдеще.
Имаме го на работа в момента сум в помещението което е 2.4/3.4/2.6 и е една кабинка с панели тип сандвич много големи стъкла +врата а пда е от плоскости с които правят куфража по строежите и отгоре балатум. Ако стъпнеш бос - умираш.
Температурата вън е -4 градуса а той е настроен на 29градуса, и в помещението е 23градуса. Прави defrost на около 2 часа и трае около 10 15 мин.
Някой път ще си взема уреда и ще засека колко ток харчи за 12 часа при тези условия. Като се има на предвид че миналата зима на - 14 ако не беше масления радиатор едва ли щеше вътре да е повече от 15 градуса.
Като цяло мисля че цена качество - си заслужава и се справа добре. Ако е в подобно помещение обаче да е нормална стая с някаква изолация ще е перфектен до -5 градуса.
Ще продължа да го наблюдавам и да пиша, пък ако на някой му е интересно да чете.
Този пост е редактиран от boiski; 10-12-12 в 08:13.