Резултати от 1 до 8 от общо 8

OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    1
    #1

    OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

    здравеите,от година и половина имам този климатик (LBP1),според мен работи добре и на топло и студено,обаче има един шум които се появява когато се вдигат оборотите на компресора,голяма вибрация.незнам дали е нормално.направо се тресат прозорците за около 10-15мин,сигурно сабуждам и саседите.ако някои има този проблем и го е отсранил моля да пише.миналата година даже виках и техниците но те казват че е нормално,а аз не мисля така.появява се и при три чертички на дисплея за индикация на мощноста,а сащо и в режим на размразяване

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #2

    Re:OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат про

    И аз си монтирах като ''по- заблуден'' ,такава Осака 12LBP1. Наистина външното тяло е по-шумничко(вентилатора),но на мен не ми пречи,щото можеби го сложих да виси от тавана на шпилки(а и като мой си експеримент и тампони под шпилките). Комшиите над мен усещат вибрации на терасата им само когато размразява за 10 -ина минути.....при тебе svet1980,как е монтирано

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

    Колеги,аз също преди няколко месеца си купих LBP1 и имам същият проблем с тресенето-правеше го в ниските обороти и се оказа,че трябва да се смени компресора,но дори и майстора беше много скептично настроен и ми сподели,че нямало оправия. Климатика прекара месец в сервиза и днес го монтираха.Оказа се,че само са шумоизолирали компресора.Тресенето,причинено от компресора изчезна,но буботенето от външното тяло си остана.Целият ми апартамент е в гипскартон и вътрешното тяло е монтирано на картона.Възможно ли е той да е причината за това боботене или мога да търся причината отново в компресора?
    Този пост е редактиран от потребител; 07-02-13 в 23:09.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Отговор: OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

    Това е машина с три електромотора, една перка, една турбина и циркулиращо химично вещество в нея с променливи налягания 4 - 35 bar. Нормално е при работа да има шум и вибрации. Странно и чудно е да ги има при ниски обороти, ама евтинийка та не е нещо неочаквано.

    Търси причината в новото строителство със стиропор и гипсокартон. Решението е да се сложи мощен за помещението скъп инвертор с нисък минимум.
    Този пост е редактиран от valen1; 08-02-13 в 15:12.

  6. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #5

    Отговор: OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

    Решението е да се сложи мощен за помещението скъп инвертор с нисък минимум.
    Колко тънко и гъвкаво становище!

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Отговор: OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

    С натрупването на стаж и опит от дискусиите във форума се научаваш как да се изразяваш по начин да не могат да те засекат.

    В случая съвета за решение е универсален и е приложим за всякакви случай. Няма нищо лошо в това да имаш климатик изработен от качествени материали и детайли с повече мощност в резерв и имащ нисък минимум. Това всеки го знае, като единствената пречка всички да имаме такива са парите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #7

    Отговор: OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

    Аз съм доволен от машината.Отоплявам около 35 м2 (кухня+ хол-тухла без изолация). Компресора работи почти винаги на първа степен.Вътрешния вентилатор е на авто и е достатъчно тих. Външното тяло не го чувам . Освен това за цена от 699 лв. получаваме климатик с вътрешно тяло от 14-тица (12 кг./860 мм.ширина) , външно тяло 35,5 кг.с двоен топлообменник, напълно редовен ( не като на мидеите със съкратени медни тръби) и фреон 1,15 кг.
    Единствения проблем е че няма никаква информация за тази марка , и нищо не се пише.Като секретен проект е.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Отговор: OSAKA CH-_-LBP1 - голяма вибрация, направо се тресат прозорците!?

    Цитат Първоначално публикувано от потребител Виж публикацията
    Целият ми апартамент е в гипскартон и вътрешното тяло е монтирано на картона.Възможно ли е той да е причината за това боботене или мога да търся причината отново в компресора?
    Причината не е в гипсокартона!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. Отговори: 7
    Последно: 09-04-12, 22:55
  3. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-06-08, 10:05
  5. Нов процесор или направо нов комп?
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 16-12-06, 05:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе