Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Panasonic CS/CU-PW12DKE - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #1

    Panasonic CS/CU-PW12DKE - мнения

    Много моля някой който разбира или има въпросния климатик да ми даде отзиви за него. Смятам да го купя и да го ползвам главно за отопление на един хол в къща. 6м /3м/2.80м. Къщата има много добра топлоизолация от вън и PVC дограма. Интересува ме този модел ще ми свърши ли работа. Panasonic CS/CU-PW12DKE. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #2

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Значи купуваш ей тоя модел и забравяш за проблема на отоплението за тези параметри които споменаваш:
    PANASONIC CS/CU-PE12DKE цена с ДДС: 999.00 лв. : КЛИМАТИЧНА ИНВЕРТОРНА СИСТЕМА, СПЛИТ СИСТЕМА, ДВОЙНО ОГЪНАТ ТОПЛООБМЕННИК,
    ЕКОЛОГИЧЕН ФРЕОН R-410, РАБОТЕН РЕЖИМ ПРИ -15 С ГРАДУСА ВЪНШНА ТЕМПЕРАТУРА, ОХЛАЖДАНЕ-3.15 KW, OТОПЛЕНИЕ-4.1 KW
    Kонсумация: ОХЛАЖДАНЕ-0.98 KW, ОТОПЛЕНИЕ-1.13 KW
    Проверен в действие от 1.5 година! Миналата люта зима нямах никакви грижи с -15 градуса.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #3

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE


    space,
    Нещо много директно го даваш - разликата е към 300лв. между двата



    @vpeychev
    Нямам идея точно за този - съжалявам...
    ТУК ggurov твърди, че си е взел такъв - прати му ЛС, ако искаш!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #4

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Тези 300лв. ще ми дойдат в повече Въпроса е дали този ще върши работа.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #5

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Аз лично не мога да отговоря еднозначно на въпроса ти - `твоя` модел е конвенционален /не го познавам - чувал съм нелоши неща/, а другия - CS/CU-PE12DKE е инвертор - доста добър...
    Ще подскажеш ли в коя част на страната живееш?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #6

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    В София съм. Както казах имам много добра топлоизолация, изложението на помещението е изток и юг.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #7

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Сега - да ти кажа какво мисля:
    Така, на око - 18 кв.м стая - около 3kW топлинна мощност ще ти е нужна /с данните, които си дал/ - което на теория го покриваш - дори имаш излишък - при нормални условия, обаче...
    Какво обаче си мисля - зимите в София температурата пада и под -10 - тогава въпросния Панасоник /ако не се лъжа е китайски - това не е лощо само по себе си/ ще се позатрудни - имаше едни реплики във форума за размразяване с кани гореща вода...
    За мен - имаш шансове да се справи - може да се наложи да му помагаш с размразяването /макар, че Панасониците са добре в това отношение/ и евентуално в студените дни - с допълнителен топлоизточник - конвектор или нещо подобно - просто коефициента на трансформация доста ще падне под посочения - май 3,8 - в студените дни. Просто модела ти няма допълнителн кит /ще видиш из Форума що е/, който обаче не винаги е задължителен...

    Имам един съвет - попитай специалист /не продавач в Техномармалада/ за съвет - от Форума съм останал с впечатление, че badr може да ти помогне!

    И още нещо си мисля - готов си да дадеш 679лв /според Техномаркета/ + 200лв монтаж /толкова ми искаха на мен пролетта - сега може да е 150 например, но не вярвам по-малко/ за китайски климатик с китайски компресор - варйно Панасоник, което не е малко... Чудя се дали да не потърсиш за около тези пари наистина китайски климатик - Мидеа, Хайер - с компресор GD Matsushita/ Panasonic/ или GD Toshiba, който да върши подобна работа /твоя Панасоник също не е от най-тихите/?! Мисля дори, че за тези пари /или малко отгоре/ може и да успееш дори инвертор да вземеш /китайски, ама.../

    Та не вземай последния абзац твърде насериозно, ами се посъвтвай и с друг!

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #8

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    За голямо съжаление някои добри неща струват и по-добри пари. Истината за по-скъпите машинки в повечето случай си е пълно набутване, но аз ви говоря, че имах съдбата да мина по трънливия път на прехвалването на някои еталонни марки и модели. Купих и скъпо, купих и евтино, но виждате по-горе в крайна сметка кой ми реши проблемите. Все пак избора е на всеки различен.
    Поздрави!

    P.S. Когато купувах Панасоничето от Малайзия ми излезна 1670 лв. така че парите под 1000 не са никак високи, стига да си заслужава. Хубаво е всичко да струва по 100-200 лв. ама няма.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    @space

    Твоята машина е добра - в Метро дори е по-евтина - 998, обаче не всеки може да си позволи въпросната сума - кажи колко излезе с монтажа!

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #10

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Това му беше крайната цена. 150 лв. от тях - монтаж по всички правила, но всичко това бе преди 2 години. Тогава цените бяха такива.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #11

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Ах, да ги ... Техномармалада - излиза, че са го вдигнали със 150-200 лв?!?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #12

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Как така са го вдигнали??? колегата го е купил за 1700лв с монтажа...

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Колегата ти сигурно е купил CS/CU-E12DKE, а не CS/CU-PE12DKE за тази цена...

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #14

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от spacedigital


    P.S. Когато купувах Панасоничето от Малайзия ми излезна 1670 лв. така че парите под 1000 не са никак високи, стига да си заслужава. Хубаво е всичко да струва по 100-200 лв. ама няма.
    Цитирам този "колега" който си е купил Panasonic CS/CU-PЕ12DKE за "Малайзия ми излезна 1670 лв" с вкл. монтаж. поне аз това разбрах от постовето му досега.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #15

    Re: Съвет за Panasonic CS/CU-PW12DKE

    Да знае някой каква е разликата между CS/CU-Е12DKE и CS/CU-Е12DKEW .
    Този който си го купих е CS/CU-Е12DKE - 1400лв без монтаж от Техомаркет .
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09003188

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения
    От vladisslav във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 27-08-10, 17:54
  2. Panasonic CS/CU-PW12DKE - външното тяло издава силни тракащи звуци
    От pikinana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-08, 11:56
  3. Panasonic CS/CU-PW12DKE - започна да работи много зле
    От ggurov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 25-01-08, 19:25
  4. Panasonic CS/CU-PW12DKE - не топли и не разскрежава добре
    От pikinana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-07, 20:11
  5. Panasonic CS/CU-RE12GKE - мнения
    От desiniko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-07, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе