Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #1

    Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    Стаята е 5X3x2.6. Интересува ме дали си заслужава и дали би имало проблеми с него ?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Мнения за PANASONIC CS/CU-UE9JKE ?

    За охлаждане няма проблеми...

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Мнения за PANASONIC CS/CU-UE9JKE ?

    vladisslav, Задавай по конкретни въпроси за да разбереш това което те интересува.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #4

    Re:Мнения за PANASONIC CS/CU-UE9JKE ?

    Ами ще се ползва за отопление. Това което ме притеснява са противоречивите мнения за Панасоник. Именно това ме интересува, дали е надежден като здравина ?

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Мнения за PANASONIC CS/CU-UE9JKE ?

    Преценката дали ти трябва 9-ка или 12- си я оставям на теб. За избора на марка и модел разгледай и характеристиките на инверторният модел Midea MSV1-09HRDN1 - 750 лв., със 150 лева по-евтин от този който се интересуваш.

    В хладилната си част двата са изпълнени почти по един и същ начин. Panasonic-а няма чек вентил, което е нещо много негативно дори и за това опростено хладилно изпълнение, означава да не търсиш климатика през зимата. На Midea-та вътрешното тяло тежи 2 килограма повече, външното тяло тежи с 11.5 килограма повече. Това означава по-големи топлообменници, проверка на това твърдение правим с количеството фреон, с което работят и са заредени, Midea-та има с 260 gr. повече. Midea-та по официални данни е предвидена да работи на отопление до -15 °С външна температура и прочие характеристики. Гледай, сравнявай и задавай конкретни въпроси.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #6

    Re:Мнения за PANASONIC CS/CU-UE9JKE ?

    valen1, Благодаря за бързите отговори.
    РАзгледах мидеата и ми прави впечатление, че е с по - малък COP, по малка отоплителна мощност и по - голяма консумация на ток с 0.1. В другата ми стая имам 12ка мидеа от старите MSG12HRI и СОР-а и е 2.5 и зимата трудно се справяше в големите студове и затова сега реших да пробвам Панасоник. Иначе моята мидеа, да чукна на дърво вече 3 години безотказно работи и мърка като коте. Другото което гледам аз е цената в техномаркет, както и това че ако се поръча оттам има безплатен превоз и намаление на цената. Това също ми влиае, защото града в който ще слагам климатика е по - далеч от магазините за климатици, така че дори и да я взема за 750лв ще трябва да дам и за транспорт, което доближава цената до тази на панасоника.
    Това което най- много ме вълнува е ако някой е слагал такъв клилматик или пък има вкъщи, да ми каже как се държи и най- важното което ме интересува е да нямам проблеми с развалянето. Факт е че на този етап клоня повече към панасоник.
    Благодаря

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #7

    Re:Мнения за PANASONIC CS/CU-UE9JKE ?

    Цитат Първоначално публикувано от vladisslav
    valen1, Другото което гледам аз е цената в техномаркет, както и това че ако се поръча оттам има безплатен превоз и намаление на цената. Това също ми влиае, защото града в който ще слагам климатика е по - далеч от магазините за климатици, така че дори и да я взема за 750лв ще трябва да дам и за транспорт, което доближава цената до тази на панасоника
    Безплатен обяд няма и не купувай от Технотата

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Мнения за PANASONIC CS/CU-UE9JKE ?

    Наистина безплатен обяд няма. Няма как за малкото, което даваш да получиш повече, но обратното е възможно да дадеш повече и да получиш по-малко.

    При положение, че в хладилно отношение двата модела са конструирани почти по един и същ начин, то не може да очакваш от този модел с много по-малкият външен топлообменник да топли повече от този с по-големият. По-голямата консумирана от модела Midea електроенергия е положителен индикатор за по-мощен компресор, а през големите студове точно от това ще имаш нужда от мощен компресор и голям външен топлообменник, който колкото е по-голям толкова повече топлина ще отнеме отвън и ще вкара вътре.

    Не казвам и не твърдя, че моделът Midea MSV1-09HRDN1 е с нещо по-добър от модела Midea MSG-12HRI, но казвам, че е по-добър вариант от модела Panasonic CS/CU-UE9JKE.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    Ако трябваше да купувам климатик за малко пари, бих взел единствено японски втора употреба. Поне купуваш истински климатик и всичко в него е изпълнено както трябва и не е пестено от нищо, защото като нов е струвал поне 3 пъти повече от въпросния.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #10

    Re:Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    Panasonic CS-229TB този модел е японски, но според характериситкйите е на 100 волта.
    Въпреки че е преправен дали би имало някаквипроблеми с трафа ?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    Проблеми с трафа няма, но съм скептичен към този модел поставен в конкретната стая. И като цяло към модела. Ще ти прави много чести дефрости зимата и няма да смогне да поддържа температурата според мен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #12

    Re:Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    Тип: Инверторен (ХИПЕР ИНВЕРТОР)
    Охладителна мощност: 2.2 (0.8 ~ 2.8) kW
    Отоплителна мощност: 2.2 (0.8 ~ 3.9) kW
    COP: 5.64/ EER: 4.89/ APF: 5.1
    Енергиен клас: АAA
    Фреон: R-410А
    Нормален режим на работа: до -20 градуса
    Консумация на електроенергия:
    охлаждане: 450W (145 ~ 620W)
    отопление: 390W (140 ~1070W)
    Тегло вътрешно тяло: 7,5кг.
    Тегло външно тяло: 19,5кг.
    Размер вътрешно тяло: 280 x 799 x 189 mm

    Това са данните на климатика, мисля че би трябало да се справи ? Има добър КОП , работи до -20 (ако е вярно ) и горе долу добра мощ.
    Размер външно тяло: 530 x 655 x 275mm

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    Гледам в японският сайт на Panasonic, че производителя го препоръчва за отопление на помещение 8-10 m².

    Може би ти трябва 9-ка вместо тази 7-ца.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #14

    Re:Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    vladisslav, по-добре си вземи климатик с малко излишък от мощност, отколкото с малко недостиг, за да си спестиш неприятности през зимата.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #15

    Re:Panasonic CS/CU-UE9JKE - мнения

    Подкрепям думите на rist...А и зимата няма да те топли COP-a...Така че, за тази кубатура се насочи към нещо което да отдава номинално поне 2.8 kW на отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за PANASONIC CS/CU-UE12JKE
    От sashomasho във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 18-10-12, 21:42
  2. MIDEA MSG-09HRI или PANASONIC CS/CU-UE9JKE
    От vladisslav във форум Климатици Midea
    Отговори: 18
    Последно: 01-12-10, 23:16
  3. HITACHI RAS/RAC-E10H2 или PANASONIC CS/CU-UE9JKE
    От vladisslav във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 00:12
  4. Panasonic CS/CU-UE9JKE или Hitachi RAS/RAC-E10H2
    От hristokk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-09, 17:25
  5. Panasonic CS/CU-PW12DKE - мнения
    От vpeychev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 15
    Последно: 10-10-05, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе